Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki baba mellett...

Elítéled azt, aki baba mellett takarítónőt fogad?

Figyelt kérdés

Egész napos figyelmet igényel a kicsi, nem gyerekbarát a ház. Viszonylag nagynak mondhatók a terek, több nap kitakarítani, mire végzek vele, kezdhetem újra, állandóan versenyt futok az idővel.


A férjem besegít, de minden nap a szememre hányja. Felvetettem, hogy jó lenne hetente egyszer egy takaritònőt fogadni. Sajnos a kérdés elméleti, mert a GYED-em nem egetrengető összeg, a -jól kereső- férjem pedig kijelentette, hogy nem fizet azért, hogy más takarítson, mert azt csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak.


Abban egyeztünk meg, hogyha visszamegyek dolgozni, vélhetően átlagos vagy kicsit afeletti fizetésért, akkor egyedül fogok finanszírozni egy takarítònőt, mivel, ha a kicsi mellett itthon nincs rendesen időm takarítani, munka és gyerek mellett még kevesebb lesz (bár ki tudja).


Nektek erről mi a véleményetek?



#gyerek #baba #háztartás #Takarítònő
2021. máj. 12. 07:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne nekem bárkit elítélni? Nem vagyok bíróság, hogy ítéletet hozzak mások felett. Mindenki élje úgy az életet, ahogy akarja és ahogy tudja. Nekem kisbada mellett nem volt gond takarítani, sokkal nehezebb most, hogy már mindketten dolgozunk, és mire hazaérünk, fáradtak vagyunk és alig van idő, de ezek mi vagyunk. Sokaknak meg pont ez nem okoz gondot.
2021. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Nekem ugyan nincs takarítónőm, de minden gépesített, így gyakorlatilag a portörlés és a felmosás, főzés marad. Mondjuk így is felgyűlik ez-az. Szánja a rövidke életét az a háztartásra, akinek hat anyja van.
2021. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy, nekem is van, igaz csak 2-3 hetente jön a nagyobb takarítást megcsinálni. 9 éves és 8 hónapos gyerekeim vannak és egy 240 nm-es házunk. Nincs ezzel a férjemnek sem semmi gondja, anyagilag sem megterhelő szerencsére.
2021. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha takarítónő besegít.

A férjed hozzáálása viszont hagy némi kritikát maga után.

2021. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
Miért kellene a férjednek fizetni vagy neked egyedül finanszírozni egy takarítónőt? Egy normális családban nincs külön kassza.
2021. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%
Segítséget igénybe venni sose baj, vagy szégellni való dolog. Ha úgy érzed szükséged van rá, akkor hajrá. Az meg, hogy a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak hülyeség. Legalábbis a környezetemben nem ezt tapasztalom.
2021. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ítélem el, éljen mindenki úgy, ahogy jónak látja. Az viszont igaz, hogy a férjed hozzáállásával értek egyet. Horribilis árakon dolgoznak a takarítók (legalábbis a mi környékünkön), közel 2x akkora órabérben vannak, mint én vagyok (irodai munkát végzek egy állami cégnél). Már csak elvből sem fizetnék érte. Mikor GYED-en voltam, szerencsére simán ki tudtam takarítani, elvégre csak 110 négyzetmétert kellett. Akinek ennél jóval nagyobb a háza, ott már megértem hogy nem tud takarítani. Ekkor tényleg nem marad más, mint hogy takarítót fogad. Nagy ház = nagy költségek.
2021. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon bunkó a férjed.
2021. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
20%

160m2 a házunk, nem igazán gépiesített. Van egy örökmozgó 2évesem illetve egy 2hós matrica babám. Ja és egy szobakutyánk, aki a 3.gyerek. Sosem fordult meg a fejemben a takarítónő, pedig segítségem az nincsen.

Aláírom, nincs mindig patika tisztaság, de simán vállalható a lakás idegenek számára is.


El nem ítélem, de meg sem értem.

2021. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

A nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak? Kizárt.

Barátnőmék nem gazdagok, de mégis jár hozzájuk takinéni kétheti egyszer 8 órát. 13 ezer forintért. Így is kell takarítani, de óriási könnyebbség, hogy egy profi, jóval hatékonyabban egy random hétköznap puccba vágja a kecót. Ennyi idő alatt bőven megkeresi az árát.

2021. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!