Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek hogy esne, ha...

Anyukák, nektek hogy esne, ha két különböző férfitől született gyerekeitek sorsa teljesen máshogy alakulna?

Figyelt kérdés

(igen, egy másik kategóriában lévő kérdésről jutott eszembe)


Tehát ha "A" apuka támogatná a gyerekét bőkezűen, később kap onnan a gyerek/fiatal felnőtt lakást is, akár autót, fizetve van neki minden.

"B" apuka ezzel szemben ezt nem tudja megtenni, marad az ő gyerekének a kollégium és diákhitel és ti sem vagytok olyan helyzetben, hogy mellényzsebből kipengessétek egy pesti lakás árát.


Ilyenkor elvárnátok, hogy az "A" apuka gyereke később támogassa a féltestvért? Akár lakhatással, akár anyagilag, bárhogy.



#pénz #mozaikcsalád #szülői kötelességek #segíteni a másikat
2021. máj. 15. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Mindegy mit akarok, mert A apukának nem gyereke a B gyerek, így csúnyán mondva le is sz.rhatja. Nem egy szerencsés leosztás, okozhat testvérféltékenységet, de 1) alapból meg kell tanulniuk, hogy az életben rohadtul nem indulunk egyenlő esélyekkel, és kár azon görcsölni, hogy xynak milyen sorsa van, ha neki egyszer másból kell gazdálkodni 2) ez még édestestvérek között is előfordulhat, pl az egyik gyerek kimagaslóan tehetséges és szorgalmas, a másik közepes képességű, akkor simán lehet jobb sora az egyik gyereknek, és nem fogja tudni sosem utolérni a másik, mert jobb lapokat kapott a génlottón 3) ha mást nem is, talán ha látom, hogy A gyerek mindent megkap az apjától, akkor B gyereket próbálom jobban támogatni, hogy mindketten mehessenek egyetemre, és tudjanak boldogulni később.


De nem könnyű helyzet, az biztos.

2021. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Rosszul, mert nekem mindkettő a gyerekem. Ahogy írta egyes, ez előfordulhat alapból is, de nekem ez (is) egy indok elkerülni a különböző apáktól való gyerekvállalást.
2021. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy, mert velem ilyen nem fordulhat elő. Nem vállalnék gyereket több férfitól.
2021. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem elvárható.

A masik kerdesben is a testver segitett amíg tudott de nem elvarható hogy a sajat elete rovására menjen.

2021. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Derjaderja ***** válasza:
37%
Hát alapból félretenném a gyerektartást és akkor valamit csak tudnék a másik gyereknek is gyűjteni.
2021. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem feltétlenül könnyebb annak az élete, aki mindent megkap, maximum kényelmesebb. De sokszor azok lesznek talpraesettebbek, akik maguk küzdenek meg mindenért.

Egy apától származó édes testvérek esetén is sokszor előfordul, hogy csak az egyik gyerek van támogatva, de hosszútávon lehet hogy pont a másik a szerencsésebb, önállóbb egyéniség.

A támogatott testvérnek semmiféle kötelezettsége nincs, nem az ő gyereke. Ezt a szülőknek kell megoldaniuk.

2021. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
5-ös, ezt úgy érted, hogy a gazdagabb apa által fizetett gyerektartást is odaadnád a másik férfi gyerekének?
2021. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Elvárni semmiképp sem várnám el!

Ha az A testvérnek nem megterhelő, tudja és szeretné is támogatni a B testvért, akkor örülnék és hálás lennék, de közben minden erőmmel azon lennék, hogy tudjam segíteni én is őket.

Annál a kérdésnél is én az anya helyében az alatt az idő alatt, amíg a B testvér az A testvér lakásában lakott, minden forintot félre raktam volna, mert tudtam, hogy egyszer eljön az a nap, amikor az A testvér szeretne privát életet, ami teljesen érthető és nem szeretne élete végéig a B testvérrel lakni.

De a B testvér is elmehetne diákmunkázni és ő is össze tudna spórolni egy kicsit.

Szóval a testvérnek semmiféle kötelezettsége nincs!

2021. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem várnám el. Sőt, a gyerekemtől sem várnám el, hogy osztozkodjon.

Viszont neked is segítség, hogy csak 1 gyereket kell anyagilag támogatni, mert a másik mindent megkap.

2021. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
milyen alapon elvárás egy férfi felé, hogy fizessen mindent egy félidegen gyereknek is? (btw a féltestvértől elvárni, hogy osztozkodjon, tökéletes módja annak, hogy a két testvér soha az életbe ne rendezze többé a viszonyát, csak megfojtsák egymást majd egyszer a hagyatékin, mert ott muszáj találkozni...)
2021. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!