Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányásfóbiás anyuka vagyok....

Hányásfóbiás anyuka vagyok. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta hányásfóbiás vagyok. Nem csak attól félek, hogy én hányok, hanem ha más is. A terhességem alatt szerencsére 1 rókánl több nem volt, bár akkor is akkora pánikban voltam..hogy jajj.

Most lesz 2 éves a pici lányom és olyan szerencsém volt, hogy egész eddig nem volt beteg. Egyszer megfázott. Babaként bukott, de az valahogy nem zaklatott fel. Múlt héten viszont egy nagyon csúnya vírust elkapott. Alul-felül jött belőle minden 3 napig. Végül kórházban is jártunk sajnos. Már minden rendben van vele hála égnek, de én ezt nagyon nehezzen éltem meg. Egy azért, mert féltettem más meg azért, mert ha meghallottam, láttam, hogy hány felugrott a pulzusom, megmoccani alig tudok, lefagyok a félelemtől. A férjem rakta mindig tisztába, mert én halálosan félek az ilyen szituációktól. Mindenki azt mondta, hogy majd az anyai ösztön elnyomja ezt, hát nem. Mikor feküdt mellettem es elkezdett öklendezni azonnal ordítottam a férjemnek és ahogy bejött a szobába én futottam ki. Szégyellem magam, mert mellette kéne lenni mikor beteg.


2021. máj. 15. 17:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul mióta a gyerek rendben és nem kell mióta izgulnom, azon rágódom, hogy mi van ha elkaptam és csak lappang. Napok óta nem eszek szinte semmit, nehogy ki tudjam hányni.
2021. máj. 15. 17:22
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésre a válasz: pszichológus segítségével.
2021. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

A fóbiákat úgy lehet legyőzni, ha fokozatos egyre többször szembesíted magad velük. Tudom, írtó nehéz de működik.


Érdemes megfigyelned magad, gondolkodj el rajta mitől alakult ki, hogy konkrétan mitől félsz, stb.

2021. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
A neten találsz segítséget a fóbia leküzdeséhez, ami segíthet. Csomó mentális munka, de segít.
2021. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

igen, három, etesse a gyereket romlott kajával, hogy minél többször találkozzon hányással... Észlény.


Kérdező, nem kell se pszichológus, se más, nem vagy ettől rossz anya, nyugodj meg.

2021. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Képekre és videókra gondoltam, vannak kifejezetten emetophobia (hanyás fóbia) mérsékelésére szánt videók fent az interneten. Egy szóval nem mondtam, hogy hánytassa a gyerekeit, észlény...
2021. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha most apuka ott van ilyenkor a gyerek mellett nincsen semmi probléma . Ettől nem leszel szar anya .
2021. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Akkor kérek egy nullát! Szerintem nem a legkobb anya aki egy hányást se bír elviselni, szegény gyerek meg rosszul van.

A vértől is sokan rosszul vannak, mégsem hallottam még olyan anyáról aki nem segíteni a balesetet szenvedett gyerekének, pedig akár ott is hagyhatná, szegényke nem bírja a vért, biztos felmentenék a bíróságon, ha cserbenhagyja.

2021. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem mondta hogy ettől szar anya. És a kérdés alapján ezt kezelni akarja. Ebben pszichológus tud segíteni. Ha tényleg meg akarja oldani, akkor lépni fog. Ha nem, nem. De akkor sem lesz szar anya. Max neki lesz szar minden egyes ilyen alkalommal.
2021. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szeretnék változtatni, de jelenleg a pszichológus nagyon nem az az árkategória ami rendszeresen belefér a költségvetéseinkbe. Tb alapon nem hiszem, hogy foglalkoznak ilyennel?

Köszi 8-as...én sem tartom helyes tettnek, ettől még rosszul esett. Ha nem lett volna ott a férjem, valószínűleg nem rohanok el mellőle. Rossz mikor egyszerre van rajtad a pánik és a gyereket is félted.

2021. máj. 15. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!