Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgoznál a gyereked iskolájáb...

Dolgoznál a gyereked iskolájában takarítónőként ha jelenleg nem lenne más lehetőséged?

Figyelt kérdés

Válás, költözésen vagyunk túl.

Sajnos jelenleg más lehetőségem nincs. A lányom teljesen kiakadt, azt mondta, hogy az iskolában ne is köszönjek neki. Nekem ez nagyon rosszul esett. De sajnos az 50000 gyerektartásbol meg a két gyerek utáni családi pótlékbol nem lehet megélni.

Ti mit tennétek? Ideiglenesen elvállalnátok, amíg nincs más? A kisebbik gyerek ovis, őt a szüleim tudják hozni-vinni, illetve ha beteg vigyázni rá.

A lányom szerint ez szégyellni való.


2021. máj. 15. 18:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mondd el a lányodnak hogy majd korgó gyomorral iskolába menni még cikibb..De valamilyen szinten őt is megértem, ebben a korban az ember még nem érti a dolgokat meg.
2021. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
98%
Hány éves a lány?
2021. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Persze, ez nem kérdés.
2021. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Persze ha muszáj. Gondolom kamasz, nem lep meg a viselkedése, de pár év múlva már szégyellni fogja ezt.
2021. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
Igen és elgondolkodnék, hogy mit rontottam el a nevelésében.
2021. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

ebben a korban valamilyen szinten meglehet érteni hogy miért viselkedik így. Nyilván fél attól hogy emiatt cikizni fogják, meg kiközösíteni és sajnos simán megeshet mert láttam már hasonlót. Beszélni kell vele erről és megértetni vele hogy nincs más lehetőség. Másrészt én beszélnék az osztályfőnökével is erről hogy figyeljen oda nehogy emiatt legyenek problémái az iskolában.


De ha nincs más lehetőség akkor el kell vállalnod ezt az állást, a lányodnak pedig el kell fogadnia hogy ez van. Idővel úgy is megbékél a helyzettel, főleg akkor ha nem lesz ebből problémája a társasági körében nem fogják cikizni, meg beszólogatni neki akkor biztosan jobban elfogja fogadni ezt a helyzetet és később nem lesz már neki probléma.

2021. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%
Én egy középvezetői állást hagytam ott, hogy a gyermekem iskolájában takarítsak. Már idegroncs voltam és úgy nem lehet normálisan gyereket nevelni. Harmada a fizetésem, de ezerszer nyugodtabb vagyok és a gyerek is örült neki, hogy napközben találkozunk. Igaz ő még csak alsós.
2021. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
A mai gyerekek borzasztóan gonoszak. Gondolom attól tart a lányod, hogy ha kiderül, hogy az anyja vagy akkor cikizni fogják a munkád miatt. Ebből a szempontból teljesen megértem a reakcióját. Viszont ha tényleg nincs más választásod akkor vállald el. A lányodnak meg kell(ene) értenie, hogy ha te nem dolgozol akkor nem lesz kaja az asztalon, nem lesznek külön órák, új ruha, új cipő...de még használt sem. Aztán közben tudsz keresgélni mást...vagy mondd meg a gyerekednek, hogy indulhat diákmunkát keresni.
2021. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

Kényelmes, nyugdíjas állás.

Nem is értem ez miért ciki.

Általánosban az oszt társam anyukája volt a takarítőnő.

Soha nem gondoltunk rá h ez ciki lenne.

Sőt néha irigyeltük is (minden ünnepélyen stb ott volt mikor szerepelt a lánya)

A munka nem szégyen. Nem is értem a lányodat.

2021. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%

Nekem általánosban 2 évig az osztálytársam anyukája volt az ének tanárunk. Vicces volt, amikor ő is Kata néninek hívta az anyukáját. 😂

Ének zene tagozat volt, tehát nem csak egy muszáj óra. Komoly osztályozás, énekkar, hangszer stb. De nem okozott gondott. Sosem csúfoltuk.

2021. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!