Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet valahogy, akár jogi...

Meg lehet valahogy, akár jogi úton is tiltani, hogy az exem fotókat rakjon ki gyerekeimről a facebookra?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy most sok anyuka felháborodik, mert milyen jó kiposztolgatni a gyerekeikről a fotókat,meg minden egyebet, csak az én exem, már akkor is szinte valóságshowt csinált az ikerim életéből mikor együtt laktunk, és ez engem rettentően zavart, mint kiderült nem volt alaptalan az aggódásom. Ugyan nem élünk már együtt, viszont volt az iskolában egy incidens, mikor az egyik fiam pénz adott az iskolatársának, és ezt a büfés látta. Gyerekemet meg hiába kérdezték, hogy miért adta, ő nem mondott semmit. De nekem elárulta, hogy azért nem beszélt senkinek, mert attól tartott, hogy az anyja azt is kiteszi a facebookra. Egyébként csak megsajnálta, mert valamit szeretett volna venni a büféből. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy a gyerekeimet, és azok dolgait nem szeretném a világhálón látni, főleg hogy ez lelki sérülést okozott nekik, és ezt az anyjuk csak pár hétig látja be, aztán megint mennek fel a fotók.
2021. máj. 16. 08:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2021. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Ez ellen nem tudsz nagyon tenni semmit :( én sem tartom jó ötletnek hogy mindent kirakjanak, én ritkán osztok meg róla egy-egy képet, de hogy miket csinál, sztorikat soha!

Ez ellen majd a gyerek tud tenni valamot személyiségi jogok megsértéséért. Már nagy gyerekekről van szó ezek szerint, talán vidd el őket a rendőrségre, lehet elküldenek onnan, de egy próbát megér.

2021. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. A Hódi -Berki párosnál is megpróbálta anyuka, de nem sikerült.
2021. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
11 évesek az ikrek, tehát még kiskorúak. Van olyan gyerekelhelyezési, ügyvédi papírunk, amiben az is szerepel, hogy a gyerekek dolgaiban közösen hozunk döntést, tehát ilyen oldalról szerintem megtilthatom, hogy posztolgasson a gyerekekről. Nem értem, elmondam neki, hogy a gyerekeknél lelki traumat okozott a dolgaik kiteregetése, és mégis csinálja.
2021. máj. 16. 08:23
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Megegyszer, kérdező, nincs ilyenre lehetőséged.
2021. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy ez így nem közös döntés ha megtiltod, hanem a tiéd, ugyanez, hogy posztol az meg az övé. Kompromisszumot kell köss, illetve ha már 11 évesek a gyerekek és láthatóan nekik sem tetszik, leülhetnétek megbeszélni, sárdobálás meg fenyegetőzés nélkül. A gyerekek is megmondhatják mit szeretnének. Lehet nem akarnak facebookon lenni olyan sok képen, de pár nem zavarja őket, le lehet ülni hogy törölje anyuka a nekik nem tetsző képeket, így csak olyan maradna ami neki is tetszik.
2021. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Aki a közösségi oldalon való folyamatos posztolgatásban látja az élete értelmét, azzal sokat nem tudsz kezdeni. Ezzel kompenzálja a sivár életét.
2021. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem a háborúskodás a cél, hanem csak simán nem értetek egyet egy gyereknevelési kérdésben, akkor próbáljátok meg megbeszélni, esetleg vonjatok be egy mediátort is, pont ilyen esetekre való.
2021. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nincs.... valoban a Hodi P.is megprobalta de nem ért el semmit.
2021. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az a röhelyes, hogy miután szólok neki, után 2 hétig meg bírja állni, utána megint kezdi. Úgy gondolom, mint szülő beleszólhatok, hogy mit rakhat ki a nyilvanosság elé, hiszen a médiában is beleegyező nyilatkozat kell ha pl egy riportot le akarnak vetíteni, de ugyanúgy ki kell takarni az autó rendszámát, sofőr arcát is, hiába vezet szabálytalanul. Tehát én mint apa ha nem járulok hozzá ezeknek a képeknek a közzétételéhez, akkor ő önhatalmúlag nem tehetné meg.
2021. máj. 16. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!