Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélitek azt, aki most, a...

Elítélitek azt, aki most, a járvány alatt gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Neten (főleg mondjuk Redditen) olvastam jó pár komentet, miszerint akinek a járvány alatt jut eszébe gyereket szülni, az önző, mert ígyis dugig vannak a kórházak, le vannak terhelve az orvosok, stb. erre néhányan még direkt odamennek szülni.


Én amúgy nem vagyok "covid-tagadó", tervezem is magam beoltatni, illetve nem szeretem a kifejezetten a gyerekeket sem, szóval nem a gyerekek iránti elvakult imádatom mondatja ezt velem, de szerintem túlzás lenne azt mondani, hogy most akkor minenkinek álljon meg az élete és ha valaki teherbe esik a járvány alatt, az is egyből szaladjon abortuszra. Bár azért van igazság abban, amit a másik oldal mond és nem tudom, mit gondoljak.

Szóval ti mit gondoltok erről?



2021. máj. 16. 17:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, elítélem
Nem ítélem el
Nem vagyok benne biztos/Nem érdekel, más mit csinál
148 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem rendben van, ha valaki gyereket szeretne, pont most. Mondjuk azoknak akik most válalnak gyereket, én a helyükben 2 szer átgondolnám az egészet. Pont most kórházakba járkálni nem a legszerencsésebb
2021. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi köze van hozzá az embereknek de főleg az idegeneknek, hogy ki vállal most gyereket meg ki nem: 🖕
2021. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Pont annyira érdekel, mint amennyi közöm van hozzá, más mit csinál.
2021. máj. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

"Neten (főleg mondjuk Redditen) olvastam jó pár komentet, miszerint akinek a járvány alatt jut eszébe gyereket szülni, az önző,...."


Nem, én azt ítélem el, aki így vélekedik, mint amit idéztem.

2021. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Senkinek semmi köze. Több mint egy éve tart ez és még ki tudja meddig fog. Senki se vállaljon gyereket ezekben az években?? Mekkora baromság. Csakis az tudja ezt mondani, akinek egyből összejött.. ha akarta, ha nem.
2021. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem ítélem el. Mindig is születtek gyerekek. A világháborúk alatt is. Ez az élet rendje. Sokan meghalnak és sokan születnek. Ez ennyi. Nyilván aki most vállal gyereket, ne várjon állami szuleszeten fitnesz-velneszt és kalkulálják bele, hogy sok vizsgálat elmaradhat vagy maganba kell menni. Szoval az nekem se szimpi aki most vállal gyereket aztan meg nyekereg, hogy nem borulnak a lába elé a kórházban. De maga a tény, hogy gyereket vállal az rendben van.
2021. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
15 hónapig vártunk rá, hogy összejöjjön. Nem fogom elvetetni csak azért, mert valaki szerint önző vagyok. Ha még évekig változatlan lesz a helyzet, akkor évekig ne szüljön senki???
2021. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Szép lassan kipusztulna. A társadalom, ha nem szülnének több gyereket. Már így is elöregedő társadalomban élünk, nem hogy majd így 😅
2021. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Különben most már csökken a kórházak terhelése. Bár még nem vagyunk a járvány végén, de messze nincs akkora nyomás az egészségügyön, mint télen és kora tavasszal. És mivel a baba nem csettintésre fogan meg, de ha első hónapban összejön, akkor is 9 hónapig növekszik anyja testében, ezért aki mondjuk idén júniusban fog szülni, az tavaly szeptemberben, mikor fellángolt a második hullám, akkor tervezhette. Aki meg a járvány csúcspontján, tél végén fogott bele, az meg nov-dec körül fog szülni. Amikor már talán csak egy rossz emlék lesz ez az egész.
2021. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
2 éve meghalt a gyerekem. Akkor lettem terhes újra amikor itthon berobbant a covid. El kellett volna vetetnem, mert önzőség pandémia alatt gyereket szülni?? Egyébként a terhességi vizsgálatok sokkal jobban működtek covid alatt, mint előtte. Sehol nem volt tömeg, a váróban nem foglalták el a helyet az oda nem való emberek, a vérvételek is zökkenőmentesen és szuper gyorsasággal folytak.
2021. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!