Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnél/vállaltál...

Miért szeretnél/vállaltál gyereket?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években sokat hallani olyan nőkről, párokról, akik nem vállalnak gyereket. Rengeteg irodalom is elérhető a témában. Engem pont az ellenkezője érdekel. Ha van már gyereked, és megfoganása előtt is tudatosan szeretted volna, mi motivált erre? Ha még nincs, de szeretnél, mi ennek az oka?

2021. máj. 16. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt gykn kb minden gyerekes le lesz pontozva.


A téma először is sokrétű.

Egyik oldalról benne van az úgymond otthonról hozott minta: nálunk a tág családban néhány kivételtől eltekintve, mindenki családot alapított gyerekekkel. Így viszonylag adott volt, hogy ez a követendő példa.


A másik oldalról meg azon érdemes elgondolkodni, hogy mi az életünk célja. Szerintem az, hogy boldogok legyünk és maradandót hozzunk létre. Nekem a gyerek az így két legyet egy csapásra.


Szóval őszintén soss gondolkodtam rajta, valahogy mindig tudtam, hogy ezt szeretném.

2021. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű volt mindkettőnknek, hogy sok gyermeket szeretnénk, két tök más indok miatt (ő egyke, én nagycsaládos). Nekem a gyerekek a mindeneim, pedagógus vagyok, így vagyok szocializálva, imádom őket. Az pedig szerintem egy igazi csoda, hogy abból, akit a világon a legjobban szeretek és belőlem csak azért lesznek új kicsi emberek, mert mi szeretjük egymást.


Tudom, ez nagyon nyálas, de valóban így érzem. 😊

2021. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszerűen hozzátartozik a teljes élethez, vágyok rá. Nincs racionális indoka.
2021. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Unalmas már, hogy szinte minden nap van egy ilyen kérdés. Aki nem akar gyereket, az ne vállaljon. Ki a fenét érdekli.
2021. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Ez a topic szarásig van unatkozó gyerektelenekkel, akik itt vadásszák egész nap az olyan kerdéseket, ahol jól a ketségbeesett anyák/apák pofájába vághatják, hogy nekik milyen jó és mennyire boldogok. Akkor mondjuk nem annyira értem, miért a gyakorin lógnak egész nap, de mindegy. Nekem épp szoptatásba bealudt féléves van az ölemben, ezért érek rá. Nem fogok magyarázkodni, hogy miért vállaltam gyereket. Azt érzem, hogy kb már nekem kell bocsánatot kérnem, hogy vállaltam. A másik, hogy tényleg egy rakás ilyen kérdés van már, keress rá.
2021. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy tűnt az elején, hogy nem lehet saját gyerekünk (2 évig egyáltalán nem estem teherbe). Én mindenképpen szerettem volna gyereket, akár örökbefogadással, akár csak nevelni, mert úgy gondolom, hogy a gyerek nélküli kapcsolat elég önző - ezzel most abszolút nem másokat ítélek el, csak én nem tudtam volna azt elképzelni, hogy ketten magunknak éljük le az életünket. Az igazi lemondást a gyerek tanítja meg, ugyanakkor olyan örömöt is ad, amit más nem tud. Hála Istennek, végül lett saját gyerekünk, 3 is, és nagyon hálás vagyok értük.
2021. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!