Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy értelmi fogyatékos lesz a gyerekünk?

Figyelt kérdés

Barátom nagypapája nagyon érdekes személyiség, barátom szülei mindig mondják, hogy biztos enyhén van valami értelmi fogyatékossága, de tényleg látszik rajta, hogy vmi nem stimm.

Barátom bátyja pedig elég súlyos autista, skizofrén és epilepsziás is sajnos(nehéz vele ha olyan időszaka van, sokszor verekedős is és ijesztő, veszélyes). Ugyebár nem tudni, miért, de anyósommal párszor beszéltünk róla, hogy lehet a nagyapától örökölte a hajlamosságat vagy ki tudja... Ugyebár orvosok sem tudják. Arról sem találok infót, hogy ha az én családomban, felmenők, nagy rokonságban nincs ilyen betegség, de barátom bátyja és lehet nagypapája is az, akkor mennyi az esélye, hogy a mi gyerekünk is így születik?

Na most nem kell engem megkövezni, nincs semmi problémám barátom bátyjával. Gyereket se a közel jövőben tervezünk, sőt, én nem is nagyon szeretnék. De ha valahogy ki lehet ezt számolni, és igen, sokkal nagyobb az esélye, hogy beteg gyerekünk születik, akkor csak úgy vállalnánk be, ha anyagilag és lelkileg is felkészültünk erre (mert azért valljuk be, egy beteg gyerek nagyon költséges és nehezebb lelkileg is, mint egy egészségeset felnevelni. Plusz a beteg gyerek sose nő fel, élete végéig el kell tartani.) Vagy ha túl nagy az esély, akkor inkább örökbe fogadnánk.



2021. máj. 17. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Erről genetikai tanácsadót kellene kérdezned.
2021. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Olvastam olyasmit, hogy talán az autizmussal férfiágon halmozódhat a családban.
2021. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Kollégám kért ilyen vizsgalatot, a 2 szülő génállománya alapján feltérképwzték a lehetséges betegségeket.
2021. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Nemrég olvastam erről egy cikket, ahol arra jutottak, hogy az enyhe autizmus valóban öröklődik valószínűleg, de a súlyosnál sokkal kevésbé jellemző ez. De nem volt elég adatuk, hogy egyértelműek legyenek az eredmények. A többi betegségről, amit írtál, fogalmam sincs.
2021. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
A skizofrénia két generáción át örökölhető de nem feltétlen csak a hajlam ott jön ki.
2021. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Az autizmus, skizofrénia és epilepszia pont nem szűrhetőek terhesség alatt sajnos. Nézz utána a NIPT teszteknek (prena, trisomy...), ez egy vérvétel a várandósság alatt, ahol a magzati kromoszómát vizsgálják olyan rendellenességekre, mint pl Down, 99%-nál nagyobb pontossággal.

Érdemes lenne elmenni egy genetikushoz a bátyó és a nagypapi diagnózisaival, nála jobban senki nem fogja tudni, mi csak tippelni tudunk illetve saját,de nem reprezentatív tapasztalatot megosztani (nálunk se volt baj, úgyhogy nálad se lehet/ nálunk öröklődött, nálad is fog)

Nagyon pozitív, hogy már most ezen gondolkodtok, nagyon sok kapcsolat elcsúszik a gyerekvállalás témájában nem egyetértésen

2021. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Derjaderja ***** válasza:
93%
7. Ezek évekkel később derülnek ki, a skizofrénia akár felnőtt korban.
2021. máj. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Párom kis mértékben autista amit valószínűleg az anyjától örökölhetett csak nála még enyhébb a dolog. Ebből következően én úgy döntöttem nem szeretnék tőle gyereket mert habár nem bizonyított, hogy öröklődhet de nagy esélyt látok arra, hogy a mi gyerekünk súlyosabb autista lenne. Persze ugyanúgy neki is lehet teljesen egészséges elméjű gyereke mint másnak de én nem kockáztatok (na nem mintha ő akarna gyereket...). Az autizmusról meg azt olvastam, hogy kb. 5 éves korig meg sem állapítható, hogy jelen van-e. Szóval gyakorlatilag zsákbamacska a dolog
2021. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Azért azzal is számolj, hogy ha túl sokáig vártok, akkor csak nőni fog ezeknek meg más betegségek kialakulásának az esélye.
2021. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Genetikustol meg kell kérdezni. Én évekkel ezelőtt voltam ingyen, valamilyen családtervezési központ volt.
2021. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!