Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a két szülő...

Tepfal kérdése:

Mi történik, ha a két szülő nem tud megállapodni a gyerek keresztnevét illetően?

Figyelt kérdés
Adhat az egyik szülő olyan nevet a gyereknek, amibe a másik nem egyezik bele? Névváltoztatáshoz mindkét szülő beleegyezése kell? A jogi háttér érdekelne, nem morális és párkapcsolati tanácsok, a kérdés teljesen elméleti.

2021. máj. 20. 23:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha ebben sem tudnak megallapodni mi lenne még? Csak van 1 olyan név ami Mind2nek tetszik. Am az anya a szülés után ha rávágja h Mariska akk így fogják hívni a leányt.
2021. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
97%
Ha nem tudnak közösen dönteni róla, akkor jogilag a gyámhatóság dönti el. Ez azért elég ritka eset szerencsére.
2021. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel, hogy jogilag mi a helyzet ebben az esetben.
2021. máj. 20. 23:39
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es, az előző válaszom még az 1-nek ment.
2021. máj. 20. 23:40
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy a bíróság dönt.
2021. máj. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Na erről eszembe jutott egy vicc.

Amikor megkérdezik, hogy a Gültem az meg milyen név, erre:

Születésemkor anyám mondta apámnak, legyengültem.

Apám mondta, legyen! xDDD

2021. máj. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
2-es, a gyámhatóság elég ritka alkalmakkor van ott a szülőszobán. Viszont rögtön a szülés után, ott, a köldökzsinór nyiszálásakor, mondanod kell egy nevet. És az lesz a neve (hacsak nem valami extrém, mint a 6-os viccbeli).
2021. máj. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Születés után valóban megkérdezik a nevet, de az anyakönyvvezető (vagy az ő megbízottja) fogja aznap/másnap megkeresni a kismamát és rögzíti hivatalosan az adatokat. És az lesz beírva, amit az anya diktál.
2021. máj. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk mamám leblokkolt, mert úgy érezte, hogy fia lesz, erre kislány született, nem készült lány névvel, az orvos/ápoló adott neki neki nevet, ami épp eszébe jutott arról a hétről a naptárból... Így most pár nap különbséggel van a névnapja és a szülinapja. :)

Szerintem ebből nem lehet jogi vita, az anya mond egy nevet, az lesz a neve, nekem se volt ott a férjem, mikor kérdezték illetve amikor a papírokat írtam alá szülés után. Mire hivatkozva lenne per vagy bármi ilyen után. Senki se közjegyző előtt rendelkezik, hogy mi lesz a gyerek neve mikor megszületik. A névmódosítást utána kezdeményezhetik gondolom, de biztos nem olyan egyszerű, indokolni kell stb.

2021. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

A kérdés maga felesleges, mivel annyi név van, hogy abból biztosan van 1 ami tetszik a feleknek. Vagy 2 neve lesz.


Miért, mit gondoltál, akkor majd valaki kívülálló ad neki egy nevet???

2021. máj. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!