Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az egészségtelen ételeket...

Csak az egészségtelen ételeket szereti a gyerekem. Hogyan tereljem át helyes étrendre?

Figyelt kérdés

A fiam szinte csak édeset eszik! Meg tésztákat....A husit teljes mértékben elutasítja, csak parizer formájában fogyasztja. Maximum megrágja aztán kiköpi. Egyedül a rántott halat eszi meg krumplipürével. Tészta ételeket eszik leginkább ami még "normális kaja". Sajtos, paradicsomszószos tésztát, milánói makarónit, túrós tésztát vagy palacsintát. A főzelékeket szintén nem fogadja el, pedig babaként imádta. Hidegételből is egyedül a parizeres kenyér jöhet szóba, vagy péksütemény. Egyik gyümölcsöt sem szereti. Egyedül a málnát. Zöldségek szintén kilőve. Mindig kínáltam neki, de elvből elutasította. Ha meg is volt hajlandó kóstolni nem ízlett neki. Gyakorlatilag, tésztán (na meg a feltéteken) és édességen él.

4 éves.


2021. máj. 22. 20:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Oviban mit eszik?
2021. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk,én amit a gyerekeim elé raktam azt ették amelyik nem ette meg,nem kapót mást egy óra múlva már kuncsorgót hogy,meg egye a tökfőzeléket.
2021. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Az oviban legtöbbször nem eszik, ha nem olyan van amit szeret.

Olyankor nekem kell valamit este összehoznom.

Az enyém nem olyan, hogy megeszi ha nincs más. Akkor inkább éhezik...

2021. máj. 22. 20:54
 4/37 anonim ***** válasza:
61%
Ki ismertette meg az egészségtelen ételekkel és miért? Mit eszik meg akkor?
2021. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj,hogy ráhagyod.
2021. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Én ismertettem meg velük, ezt nem tagadom, de ugyanúgy kínáltam neki mást is!
2021. máj. 22. 21:12
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

2-es


Az enyém akkor nem eszik


Semmi kuncsorgás


Soha


/ neki azok, amiket megeszik nem problémásak.. nemovis még/


Képes nem enni egész nap..

Becsületére megkóstol mindent, de öklendezik mondjuk a paradicsomtól,paprikától vagy olyan készételtől is, ami nem tetszik neki.

2021. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Az enyém is öklendezik, kiköpi, vagy csak turkálja. Olyan is volt, hogy egész nap 2 fornettit evett.
2021. máj. 22. 21:37
 9/37 anonim ***** válasza:
30%

Én ezt első körben a gyerekorvossal beszélném meg.

Autista gyerekeknél gyakran előfordul, hogy csak nagyon kevés féle ételt hajlandóak megenni. Lehet, hogy egy ilyen irányú vizsgálat sem ártana.

Érdemes lenne kivizsgálni, nincs-e valamilyen ételallergia vagy felszívódási zavar a háttérben.

Nem biztos, hogy nevelési hibáról van szó! Aki azt írja, hogy túl engedékeny vagy meg ráhagyod, azzal ne foglalkozz, mert nem ismerik az érzést, amikor már kínodban csokoládéval kínálod, csak egyen végre valamit.

2021. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azok akiknek a gyereke mindent megeszik, azok az emberek irreleváns tanácsot adnak. Van olyan gyerek, és felnőtt is, aki inkább semmit se eszik, minthogy megegye a káposztát, vagy akármit.


Azok adjanak tanácsot, akiknek rossz evő gyerekükből, jó evő gyerekük lett.


Van olyan ismerősöm, aki 30+ 196 centi 100 kilós férfi és megvan joghurton, gyümölcsön és kekszen. Ha nem látom, el sem hiszem. Néha eszik húst, de ha nincs, jó neki a joghurt.

2021. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!