Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudok úgy kötődni a...

Miért nem tudok úgy kötődni a második babámhoz, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés
A lányom 2,5 éves. Mikor megszületett olyan békesség, öröm szállt rám, azonnal odáig voltam érte. Nem tudom most mi a baj, mert a második babát is terveztük, nagyon vártuk mind. Mégis mikor megszületett, nem történt semmi. Ellátom, babusgatom, törődöm vele, de nem érzek semmit. Nem látom szépnek, nem akarom szoptatni sem, inkább cumisüvegből etetem, nem tudom mi van velem, úgy érzem mintha nem az enyém lenne. 3 hetes kisfiú. Férjem szerint csak depresszió, de engem megrémiszt ez a helyzet. Vagy csak több idő kell most?
2021. máj. 28. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%
ezért szokták azt mondani, hogy jól gondolja valaki meg mikor gyermeket vállal. Könnyű megcsinálni egy gyereket de szülni ,nevelni nem az.
2021. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Lányom sürgősségi császárral született 2 nap vajúdás után, nem volt komplikációmentes szülés, aranyóra sem volt. Fiammal hüvelyire készültem, de hasonló okok miatt kb 9 óra vajúdás után megcsászároztak, de nem vitték el, rámtették és kb 1 óra múlva vitték csak el.
2021. máj. 28. 09:32
 3/26 A kérdező kommentje:
1es,ennek aztán köze van a kérdésemhez, tervezett baba, mindig 2 gyereket akartunk, a terhességem alatt nagyon boldog voltam, hogy lesz még egy babám.
2021. máj. 28. 09:35
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Ez lehet a hormonok játéka is. Minden várandósság, szülés és az utána következő hetek máshogy alakulnak. Ismerősöm mesélte, hogy neki a 3 gyerek közül csak a középsőnél volt meg a "szerelem első látásra" érzés, a másik kettőnél hetek, hónapok voltak, mire ugyanúgy kötődni kezdett.

Adj időt magadnak!

2021. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
az idő talán helyre teheti ezeket a dolgokat
2021. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen normális. Az én fiam kb 4-5 hetes volt, amikor elöntött a rózsaszín köd és nekiálltam sírni, hogy mennyire szeretem.


Sokan azt hiszik baj van velük, mert nincs szerelem első látásra, pedig ez teljesen természetes.


Ha 6 hetes kora után is így érzel, akkor viszont érdemes szakembert keresni, mert lehet depresszió. (És nem "csak" depresszió...ezt nagyon komolyan kell venni)

2021. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%
Lanyos v fius anyanak kepzelted magad mielott gyermeked lett?
2021. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Viszont a szoptatás az oxitocin termelődése miatt segítené a kötődés kialakulását. Én azt megpróbálnám a helyedben.


Azért ha 2-3 hónapos korára sincs változás, akkor felkeresnék vele szakembert (pl. perinatális szaktanácsadó).


(4-es voltam)

2021. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
6%

Ez nem baj. Te is a kettes kotodesu emberek koze tartozol. Ezt annyit takar hogy az elso baba - imadod

Masodik - nem erdekel

Harmadik imadod

Negyedik nem erdekel.

2021. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Értem, remélem csak a hormonok miatt. 7es, mindkettőt akartam, fiút is, lányt is. 8as,1 hete hagytam abba, mert nagyon rossz érzés, nem fájdalmas, de nem jó érzés, hogy belőlem eszik. Másképp nem tudom megmagyarázni.

9es, hatalmas hülyeség amit írtál.

Nagyon vártam a babáimat, ráadásul a második terhesség kicsit könnyebb is volt, nem volt annyi stresszhelyzet. Az elsővel folyton stresszes voltam, munka meg építkezés miatt.

2021. máj. 28. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!