Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha bevillannak képek, hogy...

Néha bevillannak képek, hogy mi van, ha történik valami a gyerekemmel. Veletek is van ilyen? Mitől jött ez most?

Figyelt kérdés

Újabban bevillannak ilyen képek. Pl ha nézzük az ablakból a kukásautót, akkor bevillan, hogy mi lenne, ha kiesne az ablakon. Ha megyünk az utcán, akkor az, hogy kiszalad az úttestre és elüti egy autó. Most valamiért eszembe jutott egy ismerős, aki gyerekkoromban meghalt (egyidősek voltunk, ő is gyerek volt még), erről rögtön az a következő gondolatom, hogy az én gyerekem is beteg lehet és meghalhat.

Ilyenkor pár percig eltart, mire sikerül kivernem ezeket a képeket a fejemből.

Nem mondanám, hogy betegesen aggódom, de eddig nem voltak ilyen bevillanások. 2 éves egyébként.

Sose voltam paramami, aki a széltől is óvja, vagány gyerek is, sokszor tele van kék-zöld foltokkal, mert hagyom mászni, elesni, megtapasztalni dolgokat, úgy, hogy közben figyelek rá, hogy komoly baja ne essen.


Amúgy épp várandós vagyok a kistesóval is, lehetséges, hogy ez csak a hormonok játéka? Vagy normális, hogy ilyenek bevillannak?


2021. jún. 2. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ah nalam ia van ilyen de rosszabb. Es miota megszuletet 🤦🏼‍♀️ Mi lenne ha le gurulna a pelenkazorol es csempere esik a feje stb. Es ilyenekkel rongalom magam
2021. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ez már a beteges kategória. Nekem az egyik szívbeteg, sajnos többször is előfordult, hogy nem voltunk biztosak a másnapban, de még vele kapcsolatban sem gondoltam sosem ilyesmire, egyszerűen tudtam, hogy meggyógyul.
2021. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nálam is előfordul. Én paramami voltam ( első gyerek) de azóta már sokat lazultam,muszáj,mert magamat is tönkreteszem idegileg,meg a gyereknek se jó,ha burokban nő fel. De mindig aggódós voltam, bármelyik családtagomról is legyen szó,a gyerek meg mivel függ tőlem, így még jobban féltem. 10 hónapos. Igyekszem magam edzeni a rossz gondolatok ellen.
2021. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem beteges. Szerintem mindenkinek bevillanak ilyenek, még páromnak is, nem csak anyukáknak.

Sőt, olyan is, hogy mi lenne ha velem. történne valami, akkor mi lenne vele. Ez normális aggódás.

Olyan is szokott bevillanni, hogy szülőkkel, nagyszülőkkel kapcs.. Miért lenne más a gyerekeknél

2021. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is szoktam ilyen szörnyűségekre gondolni. Nem tudom miért van ez,pedig rám sem jellemző a túlzásokba vitt féltés. Szerintem az ember annyira szereti és félti a gyerekét,hogy akaratlanul lejátszódnak ilyen rémes forgatókönyvek a fejében.
2021. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
En is ezzel kinlodok. Kinezek a 8.emelet ablakan es rogton látom ahogy kiesik stb. Szornyu. Probalok nem gondolni ra. Nekem nagyobb gyerekkel elmult,mikor született a pici,ujraindult. Szorongas....
2021. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam anno ez elég durva szintig ment. Nem tudtam aludni, irracionális félelmeim lettek, pánikrohamokkal.

Végül némi szaksegítséggel megoldódott, de nagyon sok munka volt benne és a mai napig küzdök, hogy ne essek vissza, pedig a fiam már lassan 4 éves lesz.

2021. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Velem is van ilyen. Meg olyan is, hogy mi lesz velük, ha hirtelen velem meg az apjukkal is történik valami...ami egyrészt tök nem életszerű, másrészt még ha igen, akkor is van két mama, két papa, nagynéni, nagybácsik, két dédimama...tehát nem kerülnének árvaházba...nem tudom, szerintem ez együtt jár a szülői léttel, hogy mindig aggódunk értük, és még ha nincs probléma, akkor is csinálunk 🤷‍♀️
2021. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Huh végre valaki. Nem viccelek, én már emiatt egyszer elmentem egy szakemberhez aki megnyugtatott,hogy ez normális egy bizonyos pontig ,mert aggódsz és óvni akarod mindentől. De amikor már olyan szintüvé válik,hogy szinte ,,nem engeded el a kezét" akkor az átmehez komoly pánikba,ahogy előttem írták
2021. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen kényszergondolatok gyakoriak, nekem terhesség előtt is voltak, főleg a bp-i tömegközlekedéstől féltem, az én villanásaim arról szóltak, hogy a metró vagy a villamos elé esem/ugrok. Aztán egyszer valahogy összefutottam a wikipédián az obszesszív-kompulzív zavar szócikkével, ahol konkrétan pont ez a metrós példa volt leírva. Valamiért nagyon gyakori, ahogy a te villanásaid témája is. A jó hír az, hogy ez így magában egyáltalán nem egy súlyos állapot, nem jelenti, hogy az ember szuicid lenne vagy akár a gyerekét bántani akarná, pláne, hogy "bevonzaná", hogy baja essen a gyermeknek. Ha nagyon aggódsz, vagy úgy érzed, kezd súlyosabb lenni a helyzet vagy a kényszeres gondoloatok mellett kényszercselekvések is megjelennek, érdemes pszichológushoz fordulni és átbeszélni az egészet. Engem önmagában az is eléggé megnyugtatott, hogy már tudtam hová kötni a problémát, és utána már sokkal ritkábban jöttek vissza ezek a villanások.
2021. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!