Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha mióta...

Mit tegyek, hogyha mióta megszületett a gyerekem, a barátaim nem hívnak semerre se, és anyukákkal meg nem akarok barátkozni, mert másról se megy a téma, mint háztartás meg gyerek?

Figyelt kérdés

A régi barátaim jegelnek, amióta elkezdett nőni a pocakom, és azóta már egyáltalán nem is hívnak semerre, mióta megszületett a baba.

Egy idő után kezdtem magányosnak érezni magam, így játszótéri anyukákkal próbáltam barátkozni. De megmondom az őszintét, hogy engem hidegen hagy, hogy ki milyem vízkő-oldót használ, meg kinek milyen műszálas a szőnyege, és kinek milyen a gyereke, ki mit használ. Meg tudom érteni, fel tudom fogni, hogy egy olyan nőnek, akinek annyi "szabadideje" van, hogy a játszótéren anyukákkal beszélget egy órát, az nem másról fog beszélni, mint a gyerekről meg a házimunkáról, de én pont ez elől menekülök. Úgy érzem, hogy megfulladok valamitől. Ha nem a gyerek-háztartás-alvás kombótól, akkor a magánytól.


2021. jún. 7. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanebben a helyzetben vagyok. Mi (friss anyukák) kiesünk a pörgésből. Próbáld meg esetleg, hogy te csörögsz rá a barátnőkre. Sózd rá a babát apukára vagy nagyszülőkre és szervezz programot. Most ez van...előre kell szervezni/tervezni. A barátnőid is tisztában vannak vele, hogy gyerek mellől nem tudsz pikk pakk elmozdulni.
2021. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha egyedülálló budapesti vagy, és mennél bulizni egy 29 éves anyukával, aki szintén szingli, írj:)


Tőlem is eltűntek a barátnők és nagyritkán kimozdulnék este valami normális korombeli anyukával szórakozóhelyre táncolni meg inni egy italt. Csak sok ember közt lenni, mint régen. Már 3 éve nem voltam sehol.

2021. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert neked kene rajuk irni, hivni.

A barataid nem tudjak, hogy kezeljek a terhesseged, nem tudjak, nem zavarnanak e.


Nekem itt a masfel eves gyerekem, es egyik baratnomnek sincs gyereke, megis havi 1x osszejarunk, mert mikor terhes lettem en kerestem oket, miutan eszrevettem, hogy hanyagolnak. "Szia, mi ujsag, nincs kedved beulni holnap 7korul egy kavera?" -ennyi.


Latjak, hogy nem a vizkooldo a tema nalam, ahogy mondanad, ezert ok is keresnek engem ugyan ugy.


Szoval szerintem neked kell lepni. Es nem hisztizni, hogy jaaaj miert mindig en keressem oket. Hat azert, mert csaladod lesz, es nem tudjak, hogy kezeljek.

2021. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Tanulj. En is unatkoztam. Letettem egy okj-t. Illetve kettőt. Passzold le a gyereked apának és hívd el steakezni a barataidat. Stb
2021. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha én hívom őket valahova, akkor mindig foglaltak és nem érnek rá, de insta storyba mindig fent vannak a képek, hogy itt voltak, ott voltak.
2021. jún. 7. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A régi "barátaidnak" nem kellesz mert más élethelyzetben vagy mint ők. Akik meg abba vannak mint te, azok téged nem érdekelnek. Patthelyzet.

Ha a régi barátok ilyen elutasítóak és nem akarsz magányos lenni, kénytelen leszel alkalmazkodni a többi anyukához. Tapasztalatom szerint amúgy ha már jobban ismeritek egymást sokmindenről lehet beszélgetni anyukákkal is. Idegenekkel én inkább csak a gyerekről beszélek.

2021. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

6osnak egyebkent igaza van. Nem varhatod el, hogy a jatszoteren azonnal lelkizni, politikarol vitazni, vagy konyvekrol es hasonlo komolyabb dolgokrol fognak veled beszelni, hisz nem ismernek. Idegennel senki nem beszel melyebb dolgokrol. Az embernek at kell ragni magat a bajcsevejen es ismerkedni.


Vagy te eddig hogy ismerkedtel? Komolyan ezt el kell mondani? 🙄

2021. jún. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Amikor én jártam játszótérre, szépen végigrágtam magam mindenkivel a vízkőoldó és hasonló témákon, még mindig ezreszer jobb volt, mint némán ülni a lakásban. A többséggel meg is maradt a kapcsolat ezen a szinten, és amióta nem játszózunk, nem is tudok róluk, de két anyukával elmélyült a kapcsolat, más-más módon, de a legjobb barátnőim, az egyikükkel nagyon komoly politikai-vallási beszélgetéseket szoktunk folytatni (ő mély hívő, én meg atesita, és mindkettőnket őszintén, a térítés legkisebb szándéka nélkül érdekel a másik világnézete), a másikkal inkább magánéleti ügyekben támogatjuk egymást.

Nagy kár lett volna leírnom őket az elején, pusztán azért, mert amíg nem ismertük jól egymást, felszínes témákról beszélgettünk.

2021. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van olyan barátnőm, akivel a játszótéren ismerkedtünk össze és úgy lettünk jóban, azóta eljarunk közösen tornázni, kozmetikába, stb ahol nem a gyerek a téma. Szerintem adhatnál egy esélyt ennek is.
2021. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Az én 2 legjobb barátnőm is a gyerekeinknek köszönhető :) Egy csoportba jártak oviba, így elkezdtünk összejárni. Azóta tizenpárév van mögöttünk, a gyerekek már 18 évesek, de mi megmaradtunk egymásnak :)

Próbálj esélyt adni. Annó én is utáltam játszóterezni, mert engem se érdekelt a vízkőoldó, de idővel megtaláltam a nekem megfelelő társaságot. Hidd el ott is van olyan anyuka, aki alig várja, hogy valakivel végre ne a vízkőoldóról beszélgessen, csak nem tudja ki lehetne az :)

2021. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!