Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha az utcán...

Mit tennétek, ha az utcán gyermekbántalmazást látnátok?

Figyelt kérdés

Tegnapi történet: a parkban sétált apuka, anyuka és a kb 1,5 éves kislányuk mellettük motorozott. Előre gurult, egyszer csak apuka odarohant és akkora pofont adott neki, hogy a gyerek leesett a motorról. Aztán felkapta és kb 1,5-1 méterről bedodba a babakocsiba, de olyan erővel, hogy szegény kicsi teste olyan volt, mint egy rongybaba. Anyuka kivette a gyereket, próbálta vígasztalni meg próbálta apukát nyugtatni. KB 10 perc múlva már bandáztak más szülőkkel.

Tudom, hogy nem az én dolgom, ismeretlenek, ne szóljak bele, stb. Nem vagyok ultraliberális,a gyereket nevelni kell, de ez a jelenet nagyon megviselt. Mit kellett volna tenni? Nyilván nem hívom rá a rendőrséget, de oda kellett volna menni? Tele volt a park emberekkel, senki nem szólt nekik, ott voltak a barátaik, ők se háborodtak fel. Mi a helyes ilyen esetben? Fordítsuk el a fejünket vagy tegyük szóvá tudván, hogy a helyzeten úgysem változtat?


2021. jún. 9. 09:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez egy olyan dolog, amiről lehet beszélgetni, de hogy ott helyben ki mit tett volna, azt gyakran magunkról sem tudjuk. Az ilyen stresszhelyzetekben van, aki teljesen lefagy, és van, aki beleáll, és ez nem mindig van összefüggésben azzal, hogy amúgy milyen a személyisége.

Kicsit más történet, de azért hasonló: több mint tíz évvel ezelőtt, 20 éves korom táján egyszer szemtanúja voltam annak, hogy egy férfi sorban állás közben belekötött egy vadidegen nőbe, és hangosan alázta. Legalább tízen látták, és én voltam az egyetlen, aki ráüvöltött, hogy azonnal fejezze be. Máig nem értem, mi játszódott le akkor bennem, mert nem vagyok egy beszólós, inkább ez a "bocsánat, hogy élek"-típus, magamért soha nem tudtam kiállni (bár ez azóta azért fejlődött valamennyit). Akkor is, amint kimondtam, teljesen ledöbbentem, hogy ez mi volt, ez is én vagyok?

Szóval az egy dolog, hogy ki mit tart helyesnek, indokoltnak, az meg egy másik, hogy adott helyzetben mit reagál mégis.

2021. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10, persze, ez nem a jogos kategória, pont ezt írtam. De ha kihívod a rendőröket, ők intézik a többit. Megmondod hol vagy és miért tennél bejelentést.
2021. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Pont nem érdekel. Verje csak. Nem az én dolgom.
2021. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az anyjánál a labda. Neki kell lépnie.

Az ilyen állat mellett egy percig sem maradnék.

Vinném a gyereket is.

2021. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!