Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magas jövedelműek èlhetnek...

A magas jövedelműek èlhetnek a most életben lépett SZJA visszatérítéssel, jól értem? Reszl lnt

Figyelt kérdés

"


Vagyis az élhet a maximális adóvisszatérítéssel, aki havonta legalább 67 ezer forint szja-t fizet. Gyors számításaink szerint:


Egy gyermek esetében ez bruttó 513 ezer forintos bért jelent a 10 ezer forintos családi kedvezmény levonásával.

Két gyermek esetében bruttó 713 ezer forintnál járhat a maximális visszatérítés a 40 ezer forintos havi kedvezmény után.

Három gyermek esetében bruttó 1,1 millió forintnál marad 67 ezer forintos szja a 99 ezres kedvezmény után."


[link]



Magyarán aki br félmillio Ft felett keres. Jól értem?



2021. jún. 11. 06:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*életbe lépett
2021. jún. 11. 06:04
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki élhet vele, aki gyereket/gyerekeket nevel, a maximális 800 000 forintot kapja az vissza, aki a fent írt összegeket keresi.
2021. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Én is így erre jutottam némi számolás után, szerintem igazad van, ezek a bruttó fizetések kellenek a max visszatérítéshez.

Szerintem ha évközben igényeltél vissza mást is, pl egészségpénztár, azt is le kell vonni, úgy még magasabb fizetés kell a maxoláshoz, de majd kiderül, ha kijön a rendelet

2021. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de nem 800ezer, csak felkerekítették. És ha igénybe veszi az adókedvezményt, az még lejön belôle.
2021. jún. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Várjatok ti még ezzel. Majd HA jövőre úgy áll a gazdaság. Szóval korántsem biztos hogy ebből bármi lesz. Szimplán baromi jól hangzik így választások előtt
2021. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki igényelheti, csak nem ennyit kap vissza, ez csak a max, hogy ne vigye el a támogatásra szánt összeg felét a Lölö meg a többi NER-es hereszatyor. Én legalábbis így értelmezem.
2021. jún. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jah látom a max ennyi.

És melyik szervnél igenyelheto, mikortol? Formanyomtatvány van valahol?

2021. jún. 11. 07:55
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Jövő év eleje, ráérsz még, nem kell már most ezen remegni 😃
2021. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyelőre csak belengették, hogy talán jövő januárban vagy februárban lehet visszaigényelni. Ne akarj egyelőre formanyomtatványt találni :D
2021. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lépett életbe semmi ilyesmi, csak szóba került a dolog, és minden feltételes módban van. Majd HA, akkor jövő év elején adják ezt vissza, milyen formanyomtatványt akarsz most még, az év felénél járunk?
2021. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!