Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megnövekedett CA 72-4 tumormar...

Megnövekedett CA 72-4 tumormarker szülés után? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Azért ide írom a kérdést, mert kifejezetten az érdekelne, hogy valaki tapasztalt-e ilyet szülés után, szoptatás alatt. Havonta csinálunk teljes vérképet, tumormárkerekkel, és 25-50 között ingadozik az érték, ami 0-6.9 között normális. Orvossal persze beszéltem, voltam teljes hasi ultrahangon is, semmit nem látnak, azt tudom, hogy papirforma szerint mi okozhatja, de egyszerűen nem akar csökkenni az érték, a tegnapi vérvételnél ismét 47 lett, ezért gondoltam hátha a szülés és a szoptatás kavar be valamit. Semmi tünetem nincs.
2021. jún. 16. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
De minek nézték tumormarkert? Ugye tudod, hogy az diagnosztikára nem alkalmas, csak ismert daganat esetén utánkövetésre. Felesleges idegeskedés és penzkidobás.
2021. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, és nem csak daganat okozhatja a megnövekedett értéket, de nyilván jó lenne tudni, mitől van. Egyébként ingyenes, háziorvos csinálja.
2021. jún. 16. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Minek kell havonta tumormarkert nézni? Miért kell havonta labor?
2021. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdés adott, arra válaszoljon, aki tud légyszíves.
2021. jún. 16. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen barom háziorvost fejbe kéne verni. Havonta több ezer forintos tumormarker a nagy semmiért.
2021. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tumormarkereket nem néznek csak úgy.Nincs is benne az általános vérképbe.Külön kérni kell.Miért kérted elsőre? Volt valami tünet?
2021. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Hát kérdező, azért elárulhatnál 1-2 dolgot a körülményekről, és akkor talán tudnánk érdemi választ is adni. Mert nem mindegy, hogy tünetek miatt kérik-e havonta a labort (és ha vannak tünetek, akkor mi?), vagy nőgyógyász javasolta (bár ezt erősen kétlem).


Amúgy a kérdésed, hogy tapasztalt valaki ilyet? Erre a válasz 100%-ban NEM lesz, mert nincs az a barom háziorvos, aki kiír havonta CA 72-4-et egy frissen szült nőnek (ha nincsenek tünetei, de ezt persze nem mondod meg, mert nagyon titkos minden infó).

2021. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Erre a válasz 100%-ban NEM lesz, mert nincs az a barom háziorvos, aki kiír havonta CA 72-4-et egy frissen szült nőnek"


Ott a pont. Nem fogsz sorstársat találni, mert még egy ilyen hülye háziorvos nincs.

2021. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!