Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit válaszoltatok, amikor...

Mit válaszoltatok, amikor megkérdezték, hogy tervezett volt e a baba?

Figyelt kérdés
Tegyük fel becsúszott, de megtartjátok. A családotok zaklatása ellen eddig mindenkinek azt mondtátok hogy majd később, majd szóltok, még nem is akartok igazán. Erre hamarosan be kéne jelenteni. Garantált a kérdés, hogy tervezett volt e.
2021. jún. 28. 10:44
A kérdező szavazást indított:
Azt hazudnám, hogy terveztük, csak nem akartunk beszélni róla, amíg nem jött össze.
Megmondanám, hogy becsúszott, de nyomatékosan kérnék mindenkit, hogy a gyerekünk fülébe ez ne jusson vissza.
Valami semlegeset mondanék, amit a gyerekem is visszahallhat. Példát kérek kommentben.
Finoman próbálnám a tudtukra adni, hogy semmi közük hozzá. Példát kérek kommentben.
Egyéb lehetőség amire én nem gondoltam, példát kérek kommentben.
41 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Megmondtuk, hogy igen, becsúszott, viszont nem is lehetnénk boldogabbak emiatt és nagyon várjuk a kisbabánkat, mert tényleg így volt. Szerettünk volna babát de féltünk belevágni, úgy éreztük fiatalok vagyunk még hozzá (23 évesek voltunk), de a kislányunk bátor volt helyettünk, az elején nyilván nagyon megijedtünk, de utána őszintén örültünk az ő érkezésének. 3 éves már, egy igazi csodagyerek, rajongunk érte, most várjuk a kistestvérét, akit nem fogunk megkülönböztetni amiatt, hogy őt terveztük. Ettől ő nem lesz különb a nővérétől, nem értem miért kell sokszor ledegradálni a nem tervezett gyerekeket (én magam is az vagyok, nem bántott a dolog soha), nekik is lehet örülni és szeretettel várni, nevelni őket.
2021. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Milyen bunkó paraszt ember kérdez rá ilyenre? 🙄
2021. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát sajnos elég sokan rákérdeztek nálunk is az elsőnél és most a másodiknál is. Attól, hogy nem verjük nagy dobra hogy épp gyereket akarunk nem feltétlen csak becsúszhatott.

A kérdésre válaszolva egyébként én is azt mondanám amit az első válaszoló.

2021. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%
Én simán visszakérdeztem: " nem érzi magát bunkónak?" Na akkor meg volt lepődve az illető. Tervezett gyermekünk van.
2021. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

"Megmondanám, hogy becsúszott, de nyomatékosan kérnék mindenkit, hogy a gyerekünk fülébe ez ne jusson vissza."


Mert ezzel konkrétan mi a probléma, ami miatt a gyerek ne tudhatna róla? Mi ebben akkora probléma? "Nem, nem terveztük, kicsit korábban jött, mint ahogyan mi elképzeltük, de itt van, örülünk neki, várjuk szeretettel"

2021. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

"Én simán visszakérdeztem: " nem érzi magát bunkónak?" Na akkor meg volt lepődve az illető. Tervezett gyermekünk van."


A védőnőnek is ez az első kérdése, sőt, már a terhességet megállapító nőgyógyásznak is

2021. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
6: az más, hogy valaki hivatalból megkérdezi, nyilván az abortusz szándék miatt, válaszolsz rá igennel vagy nemmel és ennyi. De egy rokonnak, barátnak, ismerősnek semmi köze ilyenekhez és eszméletlenül tapintatlan dolog ilyet firtatni.
2021. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
#5 tőlem nem kérdezte se nőgyógyász se védőnő. A falusi gizi néni meg úgy gondolta, köze van hozzá...
2021. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Én az első opciót jelöltem, viszont a ketteshez van hozzáfűznivalóm: én pontosan tudom, hogy becsúszott gyerek vagyok, egyszer rákérdeztem (nem konkrétan erre, de a kérdésemre ez volt a válasz), nem vagyok lelki sérült miatta. Szüleim azonnal tudták, hogy meg akarnak tartani, szemben pl nagymamámmal, aki állítólag ott cirkuszolt, hogy minek ennyi gyerek, vetessenek el. Na az utóbbi sztori már inkább zavar, de őszintén szólva nem határozza meg a hétköznapjaim (ha nem látom a kérdést, eszembe sem jut).
2021. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

En azt mondanam, hogy terveztuk, hiszen igy is volt, csak kicsit kesobbre es ezzel nem hazudik.

Az első babara mi nagyon keszultunk, nagyon vartuk, szoval az nem vlt meglepi, amikor pozitv lett a tesztem, de elotte nem jelentettük be, hogy oke akkor most belevágunk. Kerdeztek jo paran, (ugye ahogy ezt szoktak, hogy esküvő utan az a kerdes mikor lesz gyerek, a gyerek megszuletese utan meg a kisteosm stb.) mindig mondtuk, hogy meg nem mostanaban, de tervezzük. Es mar akkor is ezt mondtuk, amikor reg probalkoztunk, sot amikor mar tudtuk, hogy terhes vagyok, csak meg korai volt es nem akartuk elmondani. Aztan nyilvan meglepodtek, mikor bejelentettuk es bar nem kerdezte meg senki, de tuti volt, aki azt hitte, becsuszott a baba. A masodik gyerkoc viszont tenyleg meglepi volt nekunk is. 6 hetes kontroll után egyszet egyutt voltunk es abbol osszejott a baba. Na ekkor kerdeztek, hogy becsuszott-e, azt mondtuk, hogy kis korkulonbseget szerettünk volna. Ami igaz is volt, csak nem ennyire kicsit:D

De nem csinalnam másképp.

2021. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!