Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leengednétek a gyermekfelügyel...

Leengednétek a gyermekfelügyelet árát csak azért, mert jó barátságban vagytok a szülővel és mert vannak anyagi gondok?

Figyelt kérdés

Egy egyedülálló szülőnél dolgozom, vigyázok a 2 éves gyerekére napi 8-9-10 órát, hetente 1-2 nap kimarad max 3,akkor szabad napja van, vagy a másik szülőnél van a gyerek. Szóval van, hogy egy héten 6-7 napot dolgozok, de olyan is van hogy 4-5 napot.

Időközben barátság alakult ki a szülővel.

Általában órabérre szoktam csinálni a dadáskodást, de neki leengedtem fix összegre, kb. fele annyit kérek, mint amennyi órabérre kijönne egy hónapban. Azért engedtem le, mert tudtam hogy annyit nem bírna fizetni mint amennyit kellene, viszont én ennyivel is megelégszek. Nem ft-ról van szó, de ft -ba át számolva olyan 60.000 Ft-ot kérek havonta.


Nem régen beszélgettünk, és mondta hogy sokat kell nekem hogy fizessen, mert el van maradva pár hónappal. Szerintetek ennél is lejjebb kellene mennem? Csak bele gondolva, napi 8-9-10 órát vigyázok rá, elég sok időm elmegy, nem hiszem hogy megérné.



2021. júl. 2. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%
Nem, annyit kérnék, mint bárki mástól. Azt viszont nem tudjuk így megítélni, hogy a 60 eFt nálatok mennyit ér, milyen fizetésnek számít.
2021. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Így is nagyon durván áron alul dolgozol.
2021. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Attól a szolgáltatás még szolgáltatás, hogy anyagilag rosszul állnak.

Talán még az lehet normális megoldás, hogy kevesebbszer mész és akkor kevesebbet fizetnek. De így nem.

2021. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Neked is szükséged van a pénzre, a te időd sem ingyen van.
2021. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem kérnék kevesebbet, mint a tarifám. A pénz az pénz. A bank és a Nav se kér kevesebbet, csak mert szegény vagy.
2021. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Ez klasszikus példa arra, hogy minden jótett elnyeri méltó büntetését.

Jószívű voltál és cserébe palira vesznek.

Igazából ott kellene hagynod, tiszta lappal kezdeni máshol, rendes, piaci bérért, és nem jótékonykodni többet.

Így is bőven áron alul vállalod, de még ő "sír".

2021. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

+ attól is szolgáltatás marad a szolgáltatás, ha közben összebarátkoztatok. Én is összebarátkoztam a körmösömmel, de ugyan úgy fizetek neki, borravalóval együtt.

Sokan a te helyzetedben ilyenkor az ember lelkére próbálnak hatni, amit nem szabad összekeverni a munkával.

2021. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Hogyha már eddig is ennyire áron alul dolgoztál, nem mennék lejjebb, hanem elmagyaráznám neki ezt a tényt, hogy így is óriási kedvezménnyel vagy nála. Mondhatnád, hogy ha nem felel meg ez így, akkor keressen mást.
2021. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi! :) nem tudom, ki az, aki lepontozgat...
2021. júl. 2. 19:20
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Plusz pénzként, ha még mondjuk tanulsz vagy már nyugdíjas vagy, akkor lehet, hogy most örülsz neki, pláne, ha már kötődsz a gyerekhez, de ha csak ebből kellene megélni, akkor nagyon kevés és más munkát meg nem tudsz vállalni. Szinte bármilyen más, képzettséget nem igénylő heti 5x8 óra munkával többszörösét tudnád keresni, ahogy akkor is, ha más ügyfelet is be tudsz vállalni. Úgyhogy jól látod, nem éri meg. Szívességet lehet tenni egy barátnak persze egy-egy alkalommal, de ennyi időt rááldozni valakire már mínuszba visz, hisz még szabadidőd sem marad sok, és gondolom, ha mindig ugrasztva vagy meg plusz este mégse ér haza, mikorra ígéri, nem tudsz előre tervezni se. És amit írtál, abból az jön le, hogy ez várhatóan egyre rosszabb lesz, tehát nem keresi olyan nagyon a megoldást, amivel te is jól járnál, hanem megszokta, hogy belefér. Nem tudom, merre vagytok, de itthon az lenne a megoldás, hogy a gyereket bölcsibe adja, ahogy mindenki, akinek nincs pénze bébiszitterre, de dolgoznia kell.
2021. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!