Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen kötöttséggel...

Tényleg ilyen kötöttséggel jár egy gyerekvállalás? Emiatt önző rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok de egyre inkább úgy érzem nem bírnám gyerek mellett az életem.

Tesómnak most van egy éves babája és tiszta kötött feszült az életük, mentünk le Balatonra és nem lehet egy jó sétát, étterembe enni este mert hogy már 8-9kor fekszik a gyerek. Valamint állandóan felügyelni kell mert megy, mászik mindenhova, aztán állandóan éjszaka felébred, állandóan ott kell lenni mellette stb


2021. júl. 7. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Mégis kivel lennél önző? Egy nem létező gyerekkel? Ugyanmár!
2021. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ilyen kötöttséggel jár, egy egy évesre nyilván figyelni kell.

A te dolgod, hogy ezt akarod-e vállalni, ehhez rajtad és a párodon kívül senkinek nincs köze.

2021. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Sőt, még nagyobb kötöttségekkel is jár.

Nem vagy önző, ha nem szeretnél gyermeket.

2021. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Ha te ezt nem szeretnéd akkor nyilván nem kötelező.

De azért tegyük hozzá hogy gyerek és nevelés függő az egész.

Mi a gyerekeim pici kora óta járunk nyaralni, kirándulni. Nálunk 9kor van az altatás, tehát előtte vacsi és séta vagy ilyesmi. Ilyenkor is már sötét van, de persze ilyenkor előfordul, hogy picit később fekszenek le. Szerintem ha az év többi napján ugyanakkor van az altatás, akkor ez a pár alkalom nem befolyásol semmit.

A mászás és járás pedig nyilván helyzetfüggő. Például egy tengerparton ahol messzebb vannak egymástól a strandolók cuccai nyugodtan útnak engedem, természetesen folyamatosan figyelem és azonnal megyek ha valami olyat csinál amit nem kéne. A nagy tömegben viszont alap hogy babakocsit használunk.

Természetesen megváltoztak a nyaralásaink mióta gyerekeink vannak de azért így sem ördöngösség. (4 és fél évesek a gyerekeink)

2021. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekvállalás csak addig jár az efajta 0-24 órás felügyelettel, amíg valamennyire fel nem nő. Egy 6 évest simán bent lehet hagyni rajzolni a szobában, amíg te főzöl.
2021. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy 3 évest is ott lehet hagyni a szobában, amíg főzöl.
2021. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

38 évesen nem tudod milyen egy kisbaba? Nem tudod mivel jár egy gyerek, a nevelése? Még csak a legalapvetőbb dolgokat se?

Melyik bolygón élsz?

2021. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

#7

Mondjuk egy olyan bolygón, ahol nincs a közvetlen környezetében kisbaba, vagy csak felületesen érintkezik kisbabás családokkal, akik úgyse mondják el az igazat, mindig mindent kiszépítenek.

2021. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Neked még a tesód babája is nyűg???
2021. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

8#

Ne mond nekem, hogy nem tudod mit jelent életben tartani egy babát..

még anélkül is, hogy nincs a közeledben gyermekes család..

2021. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!