Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok-e ugyanazt a nevet a...

Adnátok-e ugyanazt a nevet a gyermeketeknek, ami már van a családban, ha mindig is ez volt a kedvenc?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

A férjemmel már vagy 6-7 éve megvan a kedvenc név. A testvérem összejött kb. 4 éve egy gyerekes nővel, akinek a lányát ugyanígy hívják. Az első lányunkat ezért nem is neveztük így, de most újra babát várok és elgondolkodtunk. Nincs más, ami ennyire tetszene és már jóval előttük megvolt ez a nevünk.

Adnátok így? Ő megsértődhetne? Jogos lenne?


Nyilván velük fogjuk megbeszélni, nélkülük nem döntünk, de érdekel más véleménye is.



2021. júl. 8. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is adnám, és nem magyarázkodnék miatta. Ha szóba kerül, megmondanám, hogy ezt választottuk. Ennyi. Amit az előző hozzászóló ír, az már magyarázkodás.
2021. júl. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Én simán adnám. Én például azért nem lettem Anna, merthogy "jujujj van a rokonságban". Pedig az Anna az egyik kedvenc nevem, szivesen viselném.

Öcsém meg Attila lett, mint apám. Azóta már öcsémnek is született egy fia, szintén Attila, ezzel a harmadik a szûk családban. Ez persze senkit se zavar. A rokonságból az Annák meg kisiskolás koromban kihaltak, abból én lennék most az egyetlen, "de neeem, mert olyan már van!!!". Szóval legtöbbször minden logikát nélkülöz, amikor fennakadnak ezen.

2021. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam.
2021. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Mindenkinek, elég egyértelmű véleményt kaptam. :)
2021. júl. 9. 22:39
 25/26 anonim ***** válasza:
86%
adnám azt a nevet mindenképpen, amelyik a szívem csücske, amit már évek óta kinéztem; tehát mindenképp adnám, semmiképp nem változtatnék rajta. :) (Ide is beírtam akkor; hogy itt is ittlegyen.:))
2021. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
86%

Az én babám Anna lesz, ha lány.

A keresztanyámat hívják így, anyósom nagynénjét és van egy rokon nagylány is.

Ha a nővérem összejönne egy pasival, akinek a gyerekét Annának hívnák, hát pont nem érdekelne...

Ha fiú lesz, akkor pedig András, na az meg öröklődik a férjem családjában, Nagypapa, Apuka, férjem és az unokatestvére is András.

Na csak hogy legyen olyan hozzászóló is, aki felől bárkit hívhatnak a választott néven :D

2021. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!