Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok-e ugyanazt a nevet a...

Adnátok-e ugyanazt a nevet a gyermeketeknek, ami már van a családban, ha mindig is ez volt a kedvenc?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

A férjemmel már vagy 6-7 éve megvan a kedvenc név. A testvérem összejött kb. 4 éve egy gyerekes nővel, akinek a lányát ugyanígy hívják. Az első lányunkat ezért nem is neveztük így, de most újra babát várok és elgondolkodtunk. Nincs más, ami ennyire tetszene és már jóval előttük megvolt ez a nevünk.

Adnátok így? Ő megsértődhetne? Jogos lenne?

Nyilván velük fogjuk megbeszélni, nélkülük nem döntünk, de érdekel más véleménye is.

júl. 8. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is adnám, és nem magyarázkodnék miatta. Ha szóba kerül, megmondanám, hogy ezt választottuk. Ennyi. Amit az előző hozzászóló ír, az már magyarázkodás.
júl. 9. 05:11
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Én simán adnám. Én például azért nem lettem Anna, merthogy "jujujj van a rokonságban". Pedig az Anna az egyik kedvenc nevem, szivesen viselném.

Öcsém meg Attila lett, mint apám. Azóta már öcsémnek is született egy fia, szintén Attila, ezzel a harmadik a szûk családban. Ez persze senkit se zavar. A rokonságból az Annák meg kisiskolás koromban kihaltak, abból én lennék most az egyetlen, "de neeem, mert olyan már van!!!". Szóval legtöbbször minden logikát nélkülöz, amikor fennakadnak ezen.

júl. 9. 07:29
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam.
júl. 9. 16:02
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Mindenkinek, elég egyértelmű véleményt kaptam. :)
júl. 9. 22:39
 25/26 anonim ***** válasza:
86%
adnám azt a nevet mindenképpen, amelyik a szívem csücske, amit már évek óta kinéztem; tehát mindenképp adnám, semmiképp nem változtatnék rajta. :) (Ide is beírtam akkor; hogy itt is ittlegyen.:))
júl. 9. 22:41
 26/26 anonim ***** válasza:
87%

Az én babám Anna lesz, ha lány.

A keresztanyámat hívják így, anyósom nagynénjét és van egy rokon nagylány is.

Ha a nővérem összejönne egy pasival, akinek a gyerekét Annának hívnák, hát pont nem érdekelne...

Ha fiú lesz, akkor pedig András, na az meg öröklődik a férjem családjában, Nagypapa, Apuka, férjem és az unokatestvére is András.

Na csak hogy legyen olyan hozzászóló is, aki felől bárkit hívhatnak a választott néven :D

júl. 9. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!