Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki tartja jogosnak hogy...

Ki tartja jogosnak hogy vezessék be hogy egy férfi nevére csak apasági vizsgálat után lehessen gyermeket anyakönyvezni?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha egy fiatal pár, akinek szexuális kapcsolata van, szerződésben kiköthetné, hogy nem akarnak gyermeket, illetve ha besikerül, elveteti a lány. Vagy nem kérhet gyermektartást a fiútól.

Sok fiúval szúrt már ki lány hogy teherbe ejttette magát egy fiúval, aki utóbb nem szeretett volna már gyereket tőle. A jelenlegi szabályozás mellett nem kényszeríthetsz egy nőt hogy vetesse el a gyermeket, mert te nem akartad. (Ez most nem a felelős védekezésről szólna. Mellőzzétek az ilyen irányú hozzászólást! )

Köszönöm!



2021. júl. 10. 19:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
99%

Az a te balf.szágod, hogy a nagy örömszerzés közben sikerült 4 (!!!!!, nem egy, nem is kettő, hanem 4!!!!!) gyereket megcsinálni úgy, hogy nem is akartad.

Érdekes, az ismerősi körömben nem lesz csak úgy terhes mindenki, mikor nem akar az lenni. És a férfiaknak sincs 4 zabigyereke. Ja, hogy nekem értelmes ismerőseim vannak? Tényleg. Arról nem a világ tehet, hogy hülye vagy.

2021. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
97%

El is képzelem, hogy minden nő hordozgatja magával/otthon nyomtatva tart beleegyező nyilatkozatokat (meg tollat természetesen), hogy minden "Atyaég Julcsi, milyen szép vagy, gyere csak ide!" előtt odadughassa a pasinak aláírásra, hogy ő most épp akar vagy nem akar gyereket. Ha meg véletlenül nincs otthon/elfogyott, akkor szépen megbeszélik, hogy mindketten nagyon akarnák az együttlétet, de hát a szabályok ugye, sajnos nem lehet így ebből szex. Ühüm... teljesen életszerű.

A valóságban pasik nagy százaléka akkor is belemegy az együttlétbe, ha tudja, hogy a lány nem szed gyógyszert, gumi meg nincs valamilyen okból ("Ne aggódj, időben kihúzom, nem lesz belőle baj..." hányszor hallottam már!).

De oké, tegyük fel, hogy megvalósul ez. Mi van akkor, ha tényleg minden igyekezet ellenére lesz terhes (nem kívántan) a nő, mert nem 100%-os a védekezés? A pasi lobogtatja a papírkáját, hogy hahahaha, én odaírtam, hogy nem akarom, a te dolgod, Aranyom, oldjad meg magadnak az életed?

Az abortusz - női szemmel - nem olyan egyszerű dolog, mint ahogy azt sok pasi elképzeli. A 6 hetes magzatnak már van szívhangja és tekintve, hogy a terhességet az utolsó menszi kimaradásától számítják, a véletlen terhesség felfedezésekor már bizony el szokott indulni, de mire abortuszra tudna kerülni a sor, már egészen biztosan. Gondolj bele! Dobog a szíve!! Amellett a kaparás műtét, vannak veszélyei, lehetnek komplikációk, amik kihathatnak a nő egész életére. Nem beszélve a lelki eredetű sérülésekről, mert míg a férfinak "hmm, majdnem lett egy gyerekem" gondolat jut, a nőnek a "gyilkos" bélyeggel kell szembenéznie.

2021. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
98%

Jó látni kedves kérdező, hogy milyen is az igazi személyiséged. Eddig tudtad tartani magad ahhoz, hogy tiszteled a nőket? :)

A szexet nem lehet különvenni a védekezés mikéntjétől, mert ez a kettő együtt jár, ha nem sikerült volna felfogni.

Ha neked a szexuális örömszerzés során (amit oly sokáig tanulgattál) 4, azaz négy gyermeked született, akkor kérdezem én, mi különböztet téged meg az állatoktól, akik nem mellesleg ösztönlények?

2021. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
97%

„USA-ban vannak államok, ahol csak az anya engedéjével lehet apasági resztet csináltatni. Ha mégis megteszi a ff, súlyos büntetés jár neki törvény szerint, akkor is ha igazolja a teszt, hogy nem ő az apa.”


Ez tudtommal Franciaország, nem az USA, és szerintem is barom törvény. De a kérdező feltételezhetően Magyarországon él.

2021. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
100%

Mondom én, úgy könnyű osztani az észt hogy a nőnek kell egy hosszú és megalázó, lelkileg megrázó procedúrán átesnie. Az ilyen férfi lép félre simán a terhes, vagy frissen szült, netán rákos felesége mellett.

Mikor először hallottuk a babánk szóvhangját a férjem is bent volt velem, felejthetetlen pillanat volt, a férjem nagyon meghatódott. És tervezett gyerek volt, stabil, kiegyensúlyozott kapcsolatba. Nem a langyos kakiba terveztünk babát.

2021. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
100%

„Az viszont tisztán látszik, hogy a menyecskék, (főleg akik nem a férfi beleegyezésével lettek terhesek) nagyon védik a mundér becsületét.”


Hát ha már ilyen látóképességgel rendelkezel és belelátsz a kommentelők magánéletébe, nem mondanád meg, hova tettem a telefontöltőmet?

Ja, mondjuk azt se találtad el, van-e gyerekem :D

2021. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 A kérdező kommentje:
Én 2 válás után tisztelem a nőket. Az más kérdés, hogy aki rászed egy pasit, megfog, átver, az megérdemli-e a NŐ jelzőt, vagy valami mást érdemel. Én sem jértam a ti cipőtökben, ti sem az enyémben, de jó látni a rengeteg férfigyűlölő nőt, ahogy megpróbál beletaposni a sárba! Köszönöm szépen jól vagyok. És a 4 gyermekemet is felneveltem. Mert nem húztam olyan "nővel" gumit, akit bottal sem kellett volna megpiszkálnom. (Ezt akkor még nem tudtam!) Igazából annyi kurázsi viszont nics a nőkben hogy az érdemi, elvi kérdésre válaszoltak volna. Akik megtették köszönöm. El nem hittem volna hogy egy jogi kérdés, mert igazából arról van szó, ekkora gyűlöletinváziót indítson el a szerető édesanyákban! Gratulálok!
2021. júl. 11. 14:10
 58/76 anonim ***** válasza:
97%
De miért hiszed, hogy nem a te gyerekeid?
2021. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:

Ez jogos kérdés lenne ha felvetettem volna.

Én nem vetettem fel, mivel általánosságban kérdeztem. Egyébként vannak kételyeim az apasággal kapcsolatban. Volt félrelépés, és valahogyan a "géneket" nem találom a gyerekeimben. Az lenne szép finálé, ha kiderülne hogy steril vagyok! :)

Nincs gondom a gyerekeimmel, jó kapcsolatban vagyunk. De sok olyan momentum van, amit nem igazán értek a viselkedésükben. De a gyermekemként szeretem őket, hiszen én neveltem fel őket, nem az "édesanyjuk".

2021. júl. 11. 14:22
 60/76 anonim ***** válasza:
33%

Hmm mostansag az jatja h a csajjal valo egyuttlet alatt a pasi suttyomba lehuzza a gumit. Pl pozvaltasnal.


Vajon ez menyire etikus ?

Az altalad elkepzelt vilagban egy ilyen gerinctelen pasit nem buntetnek meg. Pedig a kellene

2021. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!