Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy keresztelőn,...

Voltatok már úgy keresztelőn, hogy nem volt utána ebéd? Vagy szerveztetek már ilyet? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Csak étteremben tudnánk megtartani, nincs más helyszin, viszont 20-30 fő lenne és a virus miatt nem tartjuk túl jó ötletnek az együttkajálást ilyen létszámmal. De nekem fontos, hogy megkereszteljük a kislányomat. Ezért most arra jutottunk, hogy megtartjuk a keresztelőt, meghívjuk a családtagokat, akit érdekel így is, szeretettel látjuk a templomban, de nem elvárás. Utána pedig egy-egy doboz sütit adnánk köszönő kártyával, hideg üdítőt esetleg ha meleg van.

2021. júl. 10. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Én ebben az esetben csak a keresztszülőket vinném a templomba. Főleg, ha úgyis a keresztelő a lényeg, nem pedig a buli része. A nagyobbik gyerekünknek a keresztelőjén volt vendégség étteremben, a kisebbiket pedig a keresztszülőkkel elvittük és megkereszteltettük, nem volt semmi ebéd.
2021. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Eléggé összetartó a család, a keresztanya unokatesóm, akinek a szüleit szintén érdekli a keresztelő, szerintem rosszabbul venné ki magát, ha meg se hívnánk ezeket az embereket a templomba se. A nagyszülők is szeretnének ott lenni. Illetve már hívtuk is a többieket is a templomi keresztelesre.
2021. júl. 10. 22:15
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha összetartó a család, akkor megértik a döntéseteket, főleg ebben a helyzetben. Nálunk apósom volt, aki eléggé összefogta a családot, az én részemről csak anyu és a nagynéném volt a család, de após a második gyermekünk születése után négy hónappal viszonylag fiatalon meghalt, úgy döntöttünk, hogy nem lesz vendégség, azért volt a szűk körű keresztelő, meg a család is eléggé széthúzott már.
2021. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Eddig csak olyan keresztelon voltam ahol nem volt kajalas utana 😂

Szoval nekem nem lenne fura.

2021. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
A miénken sem volt. Főleg amiatt mert én nem is akartam az egészet csak az anyósom addig b.szogatott, hogy úgy döntöttem... Legyen. Mondtam, hogy utána ha akar valamit szervezzen. Érdekes módon ezért mar nem kapkodott a vén szipirtyo.
2021. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
A templomban nem fertőz a vírus csak az étteremben vagy mi??
2021. júl. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy ha nálatok szokás de nem akarsz tartani akkor meg inkább tényleg ne hívj senkit csak a keresztszülőket, ez a sütis nagyon béna. Nekünk tavaly volt a 2 éves lányomnak júniusban, mi mondjuk tudtuk itthon tartani a kaját 25 főre. Vagy tartom rendesen vagy nem hívok oda senkit nem?
2021. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem a hacacáré a lényeg, hanem a templomi rész. Egyedül a nagyszülők és a keresztszülők voltak ott, mindkét gyereknél a húgaim (1-1), utána szépen mindenki hazament.
2021. júl. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha szerintetek a templomban nem fertőz, tartsátok utána a bulit egy stadionban, hiszen tudjuk, ott se fertőz a vírus, probléma megoldva:-D
2021. júl. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy kicsit ugy tunik, hogy nem akartok ra kolteni. Igaza van az elottem iroknak, gondolom a tempomlomban sem minden 2. sorban ulnek majd a rokonok. Arrol is erdeklodnek, h hany keresztelot tartanak egyszerre, mi voltunk olyanon, ahol 4 volt.

Szoval en is 2 opciot latok vagy csinaljatok rendesen kajaval mindennel vagy csak a 2 keresztszulovel.

2021. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!