Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik a gyerekkel egy...

Mi történik a gyerekkel egy balesetnél, ha a gyerekülésben csak félig van bekötve?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnél is láttam már olyan képeket feltöltve Facebookra, hogy a gyerek úgy van bekötve a gyerekülésbe, hogy a karjai teljesen ki vannak bújtatva az övből, tehát az ötpontos öv gyakorlatilag csak hárompontos, csak a lábainál van bekötve.

Nem vagyok egy paramami, de nálam ez nagyon kiveri a bizosítékot, el se merem képzelni, mi történne szegény gyerekkel egy balesetnél. De ha akár finoman is utalok rá, akkor törődjek a magam dolgával, a gyerek csak így viseli el a több órás utat....


2021. júl. 11. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A semmitől a lebénulón át a meghalig bármi történhet.
2021. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyunk jósok :D

Lehet semmi baja nem lesz, lehet belehal....

Ahogy belehalhat akkor is, ha teljesen be van kötve, nyilván akkor valamivel kisebb az esély...


De megértem az ismerőseid, full nem a te dolgod, nem is értem itt is minek vergődsz rajta. Attól senki jem lesz felelősebb szülő...

2021. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
Nekem van egy barátnőm, akinek amióta a gyereke kinőtte a babahordozót, előre fele néz az ülésben. Nekem meg hátra, másfél éves. Mutattam egyszer neki egy videót, hogy mi történik ütközéskor, és mennyivel biztonságosabb, ha hátrafelé néz a baba. Ennél többet nem tudok tenni, nem az én dolgom, azóta is előre néz a gyerek.
2021. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Derjaderja ***** válasza:
22%
Ez olyan, mintha nem lenne bekötve, kirepülhet.
2021. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

4!

Nem védeni akarom, de azért totál nem olyan 😅

Oké, nem 5 ponton, de 3 ponton fogja az öv, ez azért lényegesen több, mintha nem lenne bekötve 👏

2021. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Én is pont tegnap láttam videót arról, hogy kb 4 éves korig hátrafelé kell ülnie a gyereknek, mert az a legbiztonságosabb.

Én azért hallgatok majd az okosabbakra, nem kútfőből fogok kitalálni ezt azt.

2021. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

6 csak nekem már a 1,5 éves gyerekem lába is a szájában lenne hátrafelé. Szoval el nem tudok képzelni egy négy evest hogy néz ki behajtogatva hátrafelé.

Kérdező mondjuk nyilván kirepulhet vagy kisebb baleset esetén is lehet, hogy lebénul.

2021. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Taxiban is max. 2 pontos bekötésre van lehetőség, távolsági buszon is, helyi buszon pedig 0-ra, pedig ugyanazon az úton közelekednek.

Ezzel nem védem, de a semminél ez is több.

Nyilván ha már van gyermekbiztonsági eszköz, azt illene jól használni, nem csak azért mert megbüntet a rendőr, de rögtön a halálukat sem kell vizionálni.

2021. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

8 anyukam alsós tanár. Az iskolájában az elmúlt 10 évben két súlyos kimenetelű baleset volt. Az egyik kislány két pontos övvel volt hátul rögzítve (régi típusú autókban csak olyan van hátul.) azóta is tolószékben ül szegény. Pici baleset volt. Az autó se lett totálkár, csak sajnos szerencsétlenül rándult meg a kislány gerince.

A másik kislány aki konkrétan anyukam tanítványa volt, elöl ült. Meghalt. Szinten nem nagy baleset, de nem volt bekötve. Nyilván ez már egy súlyosabb mulasztás, mint rosszul bekötni a gyereket, de az gondolom a hanyagság e fokáig nem onnan jutottak el, hogy amúgy mindig tökéletesen bekötötték hátul, csak épp most az egyszer elol nem. Ezek azok a szintek amik elkezdődnek a baba ülésben való rosszul rogzitesig.

2021. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Persze mindenki úgy kockáztatja a gyereke épségét ahogy csak akarja.

2021. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!