Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik a gyerekkel egy...

Mi történik a gyerekkel egy balesetnél, ha a gyerekülésben csak félig van bekötve?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnél is láttam már olyan képeket feltöltve Facebookra, hogy a gyerek úgy van bekötve a gyerekülésbe, hogy a karjai teljesen ki vannak bújtatva az övből, tehát az ötpontos öv gyakorlatilag csak hárompontos, csak a lábainál van bekötve.

Nem vagyok egy paramami, de nálam ez nagyon kiveri a bizosítékot, el se merem képzelni, mi történne szegény gyerekkel egy balesetnél. De ha akár finoman is utalok rá, akkor törődjek a magam dolgával, a gyerek csak így viseli el a több órás utat....


2021. júl. 11. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém normálisan be van kötve, de előre néz. Próbáltam többször is hátrafelé, de mindig telehányta a kocsit.
2021. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
És ezek a képek menet közben készültek? Mert azt el tudom képzelni, hogy pl. hosszabb út során megállnak pihenni és akkor a közös kép kedvéért a gyerek karjait szabadon hagyják. Főleg mivel azt mondod, több ismerősödnél is láttad, és szerintem nem ilyen gyakori, hogy félvállról vennék a gyerekek biztonságát. Nyilván van ellenpélda, de egy ismerősi közösségből többen is?
2021. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

Az kemény, minden választ teljesen lepontoztak, ami szerint higggyünk már a szakértőknek 😆

Alig várom, hogy megszüljek és okosabb legyek mindenkinél végre 😁

2021. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Én hiszek a szakértőknek. A gyakorlati tapasztalatom viszont az, hogy ha már tud ülni és háttal van, sem engem nem lát, sem nem lát ki, akkor egész egyszerűen képtelenség az út, üvölt, nem látom én sem, vezetni, koncentrálni nem lehet úgy. 2 éves. Midig úgy húzom meg az övét, hogy el sem tudom képzelni, hogy hogyan, de kihúzza a kezeit. Nyilván hiába szólok rá, hogy dugja vissza. 3 percenként pedig nem tudok megállni, hogy megigazítsam. Agyfaszt kapok tőle, de nem tudok mit csinálni vele. Ha még be is találna ezzel valaki, hát én is elküldeném a húsba.
2021. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Derjaderja ***** válasza:
79%

A mi ülésünket nem is lehet hátrafé bekötni, pedig nem gagyi.

De én ezen nem aggódom, lényeg hogy szabályosan legyen rögzítve.

2021. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14-es: Az enyém is kihúzta a kezét, kb 1000 Ft-ért vettem neki rá plusz csatot, ami megakadályozza, azóta nem bújik ki
2021. júl. 12. 15:21
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
14 szerintem nem megfelelő az ülés. Esetleg kell bele egy szukito? Hogy rendesen szoruljon az öv. Nincs az a szabadulni művész aki egy jól méretezett gyerekülésből ki tudja húzni a karját. A hatra fele rögzítés nem egyet értek. Mondhatják hogy biztonságosabb. Felnőttként is az lenne csak sajnos egyáltalán nem reális egy év felett hacsak nem óriás kocsid és óriás ülésed van amiben van hely. No és igen. A konstans hisztizik gyerek akit nem látsz szinten nem segít elkerülni a baleseteket. Ilyen az amikor az élet találkozik az elmélettel.
2021. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Köszi, nem tudtam, hogy van ilyen plusz pánt. Rákeresek, én is biztonságosan szeretném vinni. Egyébként méretre és korosztályának is megfelelő, tehát ezért nem értem, hogy miért. De így akkor ez megoldódik. Sógornőm fiai 2 évesen még ki is tudták kapcsolni, nem mert velük sehova menni. Nagyon találékonyak.
2021. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 igen barátnőm varratott rá egy “fedot” pluszban mert az ő kislánya is ki tudta kapcsolni. Nyilván oda kell figyelni. Aztan egy idő után már el lehet nekik magyarázni, hogy az kell és kész.
2021. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!