Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudtok a rendszeres...

Mit tudtok a rendszeres gyermekvédelmi támogatásról, megéri igényelni?

Figyelt kérdés

A jövedelmem 0 egy ideje(megtakarításból élünk), a saját egyszem gyerekem nevelem és le kell adni az étkezési papírt.


A gyerekem szinte semmit sem eszik meg, de arra gondoltam, fizetném az étkezést, hátha néha lesz olyan, amihez kedvet kap. Alapvetően beleesnénk a támogatási kategóriába, de nem tudom, hogy jár e valami negatívval, pl családsegítő a nyakunkra jár csekkolni a körülményeket, feltüntetik valahol továbbtanulásnál vagy bármi ilyesmi. Ja és jelenleg esünk bele, októbertől már nem tudom.


Mit kell tudni erről az egészről, mi az a "gyermekvédelmi" rész? Az összeget havonta nyilván megtaláltam, meg hogy jár vele ingyen étkezési lehetőség(ami tökjó, mert 90%ban úgysem eszi meg az ételt, amit kap, meg se kóstolja), de megéri? Milyen negatív dolog jön vele?


2021. júl. 11. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Semmi negatív dolog nem jön vele. Kervenyezesnel nézik az egy főre jutó jovedelmet és kimenetek környezet tanulmanyra. Ennyi az egész
2021. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát van környezettanulmány, ez már eleve a nem szimpi dolgok egyike..
2021. júl. 11. 21:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Á mindegy, inkább kifizetem, minthogy olyat halljon a gyerek, hogy ti olyan szegények vagytok, hogy nem kell ebédet fizetned.. meg is lepődne, mert azt hiszi sok pénzünk van:)
2021. júl. 11. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 ha azt nézzük h koliba csak azok mehetnének, akik rászorulók, mégis áudik sorakoznak az egyetemi kollégiumok előtt... azért sok esetben nem árt a környezettanulmány...

De ne úgy képzeld el h kimegy valaki, minden négyzetcentimétert végigvizsgál, jegyzetel és utána elveszi a gyereked.

Terhességnél a védőnő is kimegy környezettanulmányra. Na kb úgy kell elképzelni ezt is.

2021. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudná rajtad kívül bárki h támogatást kapsz?

Ne legyél buta. Szerinted mi tudtuk valaha bárkiről is gyerekként, hogy ki fizeti a másik gyerek ebédjét? ugyanmár.

2021. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ezaz, a gyerekem szobája hercegnős, nagyon szépen berenedezett, új bútoraink vannak(annak látszanak), szép minden, ízléses, a ruháink márkásak(használtan és/vagy leértékelve), szóval úgy nézünk ki, mint akik rendesen el vannak eresztve, illetve programokra is költök a gyereknek, csak ugye tartalékot élünk fel egy jóideje, amiből már nincs sok.
2021. júl. 11. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 aki kimegy az sem hülye ne aggódj :)

El tudod mondani neki azt, hogy most mi a helyzet és kész. Azt is, hogy valószínűleg ez átmeneti, de most jól jönne a segítség.

Ha esetleg visszadobják a kérelmet, akkor se fog semmi történni.

2021. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!