Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy belefér-e néha a gyorséttermi kaja a gyerek étrendjébe? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Tegnap a gyerekek a férjemmel voltak itthon mert én dolgoztam. Mondtam nekik, hogy rendeljenek valamit erre a férjem a Burger Kingből rendelt rántott hagymakarikat, rántott sajtot, nugetset és sultkrumplit. Én elsőre kicsit kiakadtam ezen, de aztán elgondolkoztam, hogy kb. ugyanaz, mintha bmelyik étteremből rendelte vna meg uezt.

Az persze nyilvánvaló, hogy önmagában a rántott, vagy bő olajban sült dolgok nem egészségesek, de a kérdés inkább most arra vonatkozik, hogy ha már néha ilyet is eszünk, akkor végülis mindegy hogy honnan van, nem? Bevallom én éppen azért nem sütök ilyesmit itthon, mert valahogy mindig túl zsíros lesz, de ez pl egyáltalán nem tocsogott a zsírban. A gyerekeim 4 évesek (ha ez számít)



2021. júl. 14. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Én azt gondolom, hogy ha ez nem rendszeres, szerintem belefér. Én se sütök itthon ilyesmit, mert azt a rengeteg olajat utána nem tudom már mire felhasználni. Viszont néhanap én is megkívánom a rántott sajtot, hamburgert stb és akkor igen, betére a mekibe vagy a burgebe. Szóval szerintem a mérték a fontos. Ha a gyerek fél évente kap mondjuk gyorskaját, azzal semmi gond.
2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjem magára vállalja az ebédeltetést, akkor abból ezer százalék, hogy vagy meki lesz, vagy anyósom megsajnálja az elanyátlanodott árvákat, és átvonulnak rántotthúsozni.

Belefér. :)

2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel semmi baj nincs, havi 1-1 alkalom belefér. Nem ezen fog múlni sem az, hogy egészségesek-e, sem az, hogy milyen ételeket ,,szoknak meg".
2021. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Ezen ki kell akadni?!

A 2 évesem is kb 2 havonta mekizik 🤦‍♀️

2021. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

:) köszi a válaszokat. Látom nem csak az én férjem tolja lázában.


Az a vicces, hogy alapjáraton egy zabkását reggeliző, salátát és reformkonyhat preferáló ffi, csak valahogy ha már vele van itthon a 2 (amúgy éppen taknyos-beteg) gyerek, akkor ez már annyira lefoglalja az agyát, hogy ilyen részletekre, mint az 'egeszseges ebéd' már nem marad kapacitás.


Anyósomat most hagyjuk. ✌️ Ő megérné egy külön kérdést, de azt eleresztettem jó pár éve.

2021. júl. 14. 10:46
 6/18 A kérdező kommentje:

Négyes, most nem akarlak megbántani de leírtam, hogy először akadtam ki, aztán nem. Amúgy meg a kérdés nem ez volt. Az volt, hogy:


"ha már néha ilyet is eszünk, akkor végülis mindegy hogy honnan van, nem?"


Igaz a többiek is általánosságban arra válaszoltak csak, amit én is írtam, hogy bár nem egészséges, de néha belefér. de legalább nem kérték számon, hogy minek akadok ki. Nem kérdeztem, hogy szerinted jogosan akadok-e ki vagy sem szóval.. Köszi hogy benéztel te is, de ezért kár volt.

2021. júl. 14. 10:50
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kell aggódni havi 1-2 alkalom meki/burger king kaja miatt sem.

Viszont szemét vagy nem szemét kaja akkor is finom, ez van és nem ettől az 1-2 alkalomtól fog elhízni vagy lesz bármi baja.

Én bevallom hogy az EGYIK kedvenc kajám a mekiből van.. havi 1-2 alkalommal szoktam ott enni ha arra van programunk és ennyitől én sem vagyok sem elhízott, sem beteg, semmi bajom :)

2021. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2021. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Uramisten, ilyenen kiakadni … még jót is tesz, ha néha eszik ilyesmit is a gyerek, nemcsak bio cuccokat meg hasonlókat. A környezetemben a legellenállóbb emberek - és ezt most vicc nélkül mondom - egyike lejárt szavatosságú, akciós szarokon éll, a másik meg a kukából eszik, mert csöves. Agyoncsapni nem lehetne egyiket sem.
2021. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem élünk bio cuccokon. Sztem hagyjuk is ezt a vonalat. A kérdés nem az, hogy ki kell-e akadni azon, hogy a férjem vett a gyereknek egyszer gyorskajat, hanem az, hogy tapertek szempontjából szerintetek a gyorsetteremben vásárolt felsorolt ételek jobbak vagy rosszabbak vagy uolyanok, mint ha uezeket az ételeket otthon készítem el vagy mondjuk egy sima (nem gyors) étteremből rendelem meg.

Mindenki odáig jut el a kérdés olvasásnal, hogy "Én elsőre kicsit kiakadtam" aztán, ahogy nézem, itt ezen a szinten sokaknál leblokkol a rendszer, elönti az agyat a szar és akkor jönnek ezek a válaszok, hogy "mit kell ezen kiakadni" stb. Még egyszer mondom nem akadtam ki.


Komolyan már bánom ezt a kérdést. ✌️

2021. júl. 14. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!