Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan építsem le...

Mit tegyek, hogyan építsem le a nem normális, rosszindulatú nővéremet, aki folyamatosan hergeli anyámékat ellenem és az öcsém ellen, és mindig rám tukmálja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van egy nálam 10 évvel idősebb nővérem, aki már nem lakik itthon, de folyamatosan belepofázik mindenbe és kihasznál.

Van egy egy éves gyereke. Nem hagy békén sose, hogy aludjak bent nála (városba lakik, mi faluban). Ha nem alszok bent nála, akkor megy a hergelés. Hergeli anyámat meg apámat ellenem, hogy semmit nem csinálok, meg hogy ne engedjenek el barátnőimmel sétálni.

Amikor bent vagyok nála, én nem telefonozok, hanem vigyáznom kell a gyerekére. Rohadt unalmas. Nem arról van szó, hogy nehezemre esne segíteni, csak ez már durván kihasználás és zsarolás, amit csinál. Ráadásul az övé a gyerek, nem nekem szülte.

Ami nagyon felzaklatott, az a ma reggel történtek voltak: tegnap is kötekedett, belém állt. Alig jött be az ajtón, nekem állt, hogy miért nem szedtem le a ruhát a szárítóról, miért nem segítek anyámnak. Mondtam neki, hogy azok még vizesek. Ebbe nem nagyon tudott kötözködni, úgyhogy még 100 dologba belekötött: miért nem kapcsoltam be a klímát, amikor tudtam, hogy jönnek, miért nem mostam ki, miért nem tettem töltőre a telefonomat... ezért érthető volt, hogy amikor megkérdezte, hogy megyek-e vele Nyíregyházára vásárolni, mondtam, hogy nem. (Amúgy csak azért akart vinni, hogy ő nyugodtan tudjon trécselni a barátnőivel, amíg én a kocsi körül járkálok a gyerekével, vagy loholok utánuk. Reggel 10-ig aludtam, és le volt némítva a telefonom. Hívott 3x, de nem vettem fel. Erre hazajött anyám, normális hangnembe mondta, hogy nővérem írt neki, hogy hívott, hogy menjek vele Nyíregyre, de nem vettem fel. Majd felhívta nővérem anyámat, ellenem hergelte, és elkezdett velem kötözködni anyám is. Mert mindig ez van. Fellázítja ellenem őket.


2021. júl. 15. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ne a nővéreddel próbálkozz. Anyádeknak mondd el ezt, ahogy itt leírtad. A nővéred szült egy gyereket, nem te. Akinek még az apja se te vagy. Ha gyereket szeretnél, majd szülsz magadnak. Addig pedig heti/havi X alkalommal vagy hajlandó rá vigyázni, ha a nővéred előre MEGKÉR rá (tehát nem utasít!) és neked is megfelelő. (Ha viszont már megígérted az adott alkalmat, akkor nem ér lemondani, csak mert épp nincs kedved.)
2021. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, ezek után már egy percet nem vagyok hajlandó vigyázni a gyerekre, mert most is felhívta apámat, aki most már nem fog leengedni osztálytársamékhoz medencézni. Még nem tudok elköltözni, mert csak 16 vagyok, de úgy itt hagyom az összeset 4-5 éven belül, mint a sicc! De addig kellene valami, mert megbolondulok.
2021. júl. 15. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem szép dolog amit nővéred csinál, de azért gondolom nem véletlen szekál. Lehet nem csinálsz otthon semmit?! Kicsit nézz magadba is. Aztán pedig hajrá, költözz külön, majd akkor megtudod.
2021. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A nővérnek magánéleti gondjai vannak, és ezeket azért a húgán vezeti le, mert egyedül ő nem vág neki vissza. Feltételezem, hogy a gyereke apja otthagyta, és egyedüli anya, de ha még együtt vannak, akkor is pokoli kapcsolat lehet. A nővéred idegileg szét van esve. ás agresszivitással vezeti le. Igazad van, ha soha többé nem segítesz neki, mindent megtett ezért.
2021. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Dehogynem. Segítek, ahol tudok. Volt, hogy nála is kitakarítottam.

De ha úgy lenne, hogy nem csinálok semmit, mi köze lenne hozzá? Meg mi jogon zsarol engem burkoltan, hogyha nem megyek nála, és nem vigyázok a gyerekére egész nap, akkor alám tesz? Ő is elgondolkozhatna, mert ő mindig mindenkitől mindent elvár, de semmit nem tesz. Lehozza a gyerekét és elvárja, hogy én foglalkozzak vele, mert ő foglalkozik vele eleget otthon. Ja, igen, beteszi a rácsos ágyba, bedobál neki játékokat, addig pletykálkodik a barátnőivel, hogy ki kit csalt meg, ki mennyit keres, ki mit csinál.


#4

Nem. Együtt vannak, Csak sokat dolgozik.

2021. júl. 15. 14:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy építeném le, hogy neki semmit nem segítenék, a szüleimnek viszont többet. Időben, munkában ugyanott vagy és a szuleid is melléállnak.

A testvérem még soha egy percet nem vigyázott a gyerekeimre, pedig jó a kapcsolatunk, én vigyáztam az övéire, de két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor összesen ( gimisek már). Mindenki magának szül, más egy vészhelyzet vagy ha intéznivaló van, de hogy a barátnőivel pletyizzen, én ebben bizzosan nem segítenék. A szüleimnek viszont mindig segítettem amit tudtam ennyi idősen mint te ( törölgetés, mosogatás, porszívózás, mosás, vasalás, teregetés, ágyneműhúzás),nem volt szívem ezeket a dolgozó anyámra hagyni, főleg nem nyári szünetben.

2021. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Mellédállnak akart lenni.
2021. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Többet ne segíts neki, segítettél már neki eleget pedig nem is volt kötelességed segíteni, ő meg ha így hálálja meg akkor oldja meg magának a dolgait, te már ne segíts neki mert nem érdemli meg és csak kihasználna
2021. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, hát persze. Majd ha a kérdező az összes szabadidejét beálldozza szeretett szülei megsegítésére, akkor majd melléállnak... na persze.


Az ilyen szülők, akik annyira bele vannak buzulva az unokájukba, hogy becsicskulnak az idősebb gyereknek, azokat ez a nagy segítőkézség nem fogja meghatni. De a kérdező leírta, hogy segít, mégsincs haszna.

Egyszer úgy be kellene olvasnod a nővérednek, hogy mégugyan! Viseld utána a következményeket. Ha anyád lekever egy pofont, ne hátrálj meg, ne hagyd, hogy elnyomjanak. Állj ki magadért, mert senki nem fog.

2021. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!