Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy adjak nevet a gyerekemnek...

Hogy adjak nevet a gyerekemnek? Kisfiú.

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, és még mindig semmi. Semmilyen név nem tetszik. Sem a gyakoriak (Bence, Máté, Levente), sem a ritkák, sem a modernebb (Medox, Noel, Nolen, Keán), sem a régiesek (Péter, István, Zoltán).


Páromnak egy név tetszik, a László. De azt több okból nem akarom:

1. Őt is, apját is, nagyapját is úgy hívják. És akkor a gyereket hogy szólítanánk? Mert van Nagy Laci, Kis Laci. Akkor ő lenne Kis Lacika?

2. Nagybátyámat és unokatestvéremet is Lacinak hívják.

3. A Laci név még elmegy, de László az már nem. Nem tetszik.


Nem tudom miért, de egyik név se tetszik. Többször néztem a naptárat, az mta listáját, de semmi.


2021. júl. 15. 19:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is a lánynévvel voltam így, egy név tetszett ami a férjemnek nem. Férjemnek olyan nevek tetszettek amik nekem abszolút nem. Végül mikor kb. 10x-re olvastuk végig az MTA listát találtunk olyat ami mindkettőnknek megfelelt. Kb a 30.-ik hétre sikerült megállapodnunk.

37. héten azért már sürget az idő. :)

2021. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

Nyugi, én a 39.hétig vacilláltam.😃 Konkrétan kórházba menet egy utcatábláról jött az ihlet, bár korábban is szóba került a név amit választottunk. (Sebestyén)

Nekem a Lénárd pl tetszik l betűsek közül, László se csúnya, de engem is zavarna ha minden férfit kB így hívnának a családban, ha hagyomány ha nem.

Második név nem jöhet szóba? Ismerek egy László Milán nevű fiút, erről a névről ő jut eszembe, hihetetlen cuki kisfiú

2021. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Lóránt, Lehel, Lőrinc?


Hogy a l betűsöknél maradjunk.

2021. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Zsigmond, Márton, Ágoston, Károly, Antal, Armand, Botond, Zorán, Zaránd, Zerind, Lénárd, Lionel, Leonárd, Milton, Edvin, Róbert, Norbert, Ruben, Erik, Pál ?
2021. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha egyik sem tetszik, akkor azon itt sem lehet segíteni...
2021. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

Csaba, Szilárd, Botond?

Erik, Emil, Ervin?

Huba?

Fülöp?

Krisztián, Kristóf, Bálint, Balázs?

2021. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
Sok anyuka - tisztelet a kivételnek - hajlamos elfelejteni, hogy a gyerek NEM csak az övé. Nem ő dönt egyedül a névről és a gyereket érintő més dolgokról. A névválasztás általában a szülők közös döntése kell, hogy legyen. Le kell ülni, át kell nyálazni ha kell az egész utónév jegyzéket, kilistázni azokat amik tetszenek, majd szelektálni és újra szelektálni. KÖZÖSEN.
2021. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%

Mit kell egy néven ennyit gondolkozni ,végén persze hogy egyik sem tetszik.


Nálunk Péter a nagyfiam neve mint apukájáé és gyakori név volt állítólag,még sem volt az oviba csoportjába rajta kívül másik Péter nevü óvodás ,iskolába sem volt az osztályában másik Péter

Kisebbik fiam neve viszont már születése évébe igen ritka volt ezek névvel csak szomszéd bácsit ismerem,közel se távol senkit nem hívták így se oviba se iskolába .

Lányomnak is ritka neve van mindkettő ritka név az egyik az én nevem ami mára abszolút kihalt másik is ritka volt az oviba suliba nem is volt több Belöle.


Úgyhogy ez név mizéria hogy semmi nem tetszik stb túl van tolva ,az hogy valami népszerű nem jelenthető ki hogy ahol laktok ott sok lesz belőle egy adott évben született gyerekek közt.

2021. júl. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%
Kisfiam Lénárd. Tetszik még a Csongor, Zsombor, Botond, ezek voltak a listásak. Van egy csomó szép név ezeken kívül, de látom, neked semmi nem tetszik.
2021. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig üljetek neki ketten az egész mta listának, olvassátok fel hangosan a vezetéknévvel, karikázzátok be, ami legalább "talán" és aztán reménykedjetek, hogy lesz egyezés. Szerintem egyébként ez egy tök jó csapatépítő program és sokkal többre mentek, mintha csak mellékesen tévénézés vagy utazás közben vagdalkoztok egymásnak hogy "jut eszembe, te mit szólnál, ha..." és közben telik az idő. Vagy marad a tanácstalanság, aztán benyögöd, hogy legyen László :) (Egyébként szerintem nincs baj ezzel a névvel, de én sem adnék olyat, amiből már sok van a rokonok között, legyen már "saját" neve.)
2021. júl. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!