Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek vagy tobb gyerek?

Egy gyerek vagy tobb gyerek?

Figyelt kérdés
Melyik verzio kenyelmesebb ha lusta tipus vagyok?
2021. júl. 21. 10:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%

Ez a "telózok" meg beteszem a tv elé, na ez ultra gáz...


11hós. 3 év különbséget akarsz. Akkor most mir rugózol ezen?!


Azért ne szülj másodikat, hogs az elsőt szorakoztassa helyetted. Nem azert kell tesó, hogy neked ne kelljen foglalkozni velük 🤦‍♀️


Egyebként ez lutri.

Nálunk 2 van, imádják egymast, elvannak.

Sógoréknál is 2 van, na ők egész nap ölik egymást. Csak veszekednek, verekednek egész nap. Mindig hisztizik valamelyik. 2 lány.


Szoval ez eléggé függ a mentalitásuktól, amit nem tudhatsz előre...


Mi is pl 3an vagyunk tesok, hugomat gyűlöltem születése óta. Öcsémmel meg tök elvoltunk mindig is (öcsém se bírja a hugom).

2021. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

Lesz amikor eljátszanak, de lesznek új konfliktus helyzetek, amik anélkül nem lennének. Az se lesz mindegy, hogy azonos vagy különböző neműek.

Aztán abba is gondolj bele, hogy amikor már nagyobbak, de még nem elég nagyok, hogy egyedül menjenek ide-oda, a logisztikát edzésre, külön órára hogy oldjátok meg könnyebben. Van ismerősöm, akiknek 3 gyerekük van, az egész délután arról szól, hogy kit hova kell vinni, honnan kell elhozni stb. Ha beteg az egyik még rosszabb. A férjével alig vannak együtt kettesben. (annyi, hogy messzebb járnak suliba a gyerekek, nem ugyanazon a településen ahol laknak) Nekem az ilyen jellegű problémák is befolyásolták, hogy csak 1 gyerek van. Én nem fogok szétszakadni. Azon kívül két gyereket elindítani az életben számunkra nehezebb lene, mint egyet. Az egyet tudjuk olyan suliba - akár magán - adni, amiről azt gondoljuk hogy a legjobb neki. Kettővel már nem tudnánk megtenni, mert végesek az anyagi forrásaink. Szóval még ha lennének olyan pillanatok, amikor érezhetően könnyebb, több ellenérv van a másik serpenyőben.

2021. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Kettőnél több gyereket sose vállalj. 4 év minimum korkülönbséggel.
2021. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

12 uristen ebbe bele se gondoltam hogy kesobb kulon oraik lesznek asszem ez eldontetett :D


Relax szuperanyu gondolom te sose nyomkodod a telod.

2021. júl. 21. 14:52
 15/28 A kérdező kommentje:
12 mennyi idos a gyereketek? Nem bantatok meg hogy egyke maradt?
2021. júl. 21. 14:54
 16/28 A kérdező kommentje:
11nek szantam a szuperanyut bocs :)
2021. júl. 21. 14:55
 17/28 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. 4 éves a lányunk. Nem bántam meg. Racionális döntést hoztunk. Második gyereket magunknak vállalunk, nem az elsőnek testvért - és ez alapján mi nem vállaltuk. Vannak egyke ismerőseim, akik örülnek hogy azok, vannak olyanok akiknek van testvérük és egyáltalán nincs jó viszonyuk. Persze ennek az ellentettje is. Nekem is van tesóm. 4,5 év korkülönbség, fiú. Gyerekként mindig jött utánam, neki is ki kellett találni valamit. Nekem meg volt a társaságom, de be kellett őt is mindig illeszteni a buliba. Most felnőttként olyan semmilyen a viszonyunk. Ha nem testvérek lennénk, biztis nem ismernénk egymást, annyira különbözőek vagyunk. Természetesen néha én is elérzékenyülök mikor látom a szomszéd gyerekeket együtt játszani. De közben hál' istennek azt is látom/hallom mikor tépik egymást. Meg látom a végeláthatatlan logisztikát, a ki mikor kit visz hova. Családi nyaralás is többe kerül 4 embernek mint 3nak, így kevesebb helyre tudnánk elmenni. Illetve sok helyen látom, hogy sérül az első gyerek a másik megszületésekor. Egy szó mint száz, számomra több az ellenérv mint a mellette. De elfogadom, ha valaki másképp látja és más a szempontrendszere.
2021. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
12 koszi a reszletes valaszt :) meg az erdekelne hogy a lanyod eljatszik egyedul is?
2021. júl. 21. 22:12
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Órákat természetesen nem, de ez korosztályából is adódik. De rajzolni, kézműveskedni szeret, így azt sokszor egyedül csinálja, de megnézni azt is meg kell mindig :) Én nem tartom őt nehéz esetnek. Pláne ha áthívunk barátnőt, akkor meg végképp jól elvannak vagy elmegyünk unokatesóihoz - egyikük pont vele egykorú, a másik kislány 3 évvel idősebb. A legidősebb fiúval nem játszanak, ő teljesen más világban él. Így gyerektársasága van, az ovin kívül is. De a napi konfliktusok talán nincsenek. Biztos van hátulütője, de egyelőre ezt nem érezzük vagy legalábbis nem látom olyan nagy problémának.
2021. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél sosem volt időm. Legalábbis azt hittem. :D

Aztán jött a második 33 hónappal később. Akkor jöttem rá, hogy bizony most nincs időm. Nem az első gyerek mellett. :D


Ettől függetlenül sosem bántam meg hogy van tesó. Mindig is 2 gyereket szerettünk volna, egy fiút egy lányt. És így is van. :)

A legjobb dolog látni ahogy a nagyobbik szeretgeti, féltegeti és vigyáz a kistesóra. Emellett nagy segítségemre van, mert hozza pl.a pelust vagy szól ha a kistesó csínytevésre készül. :D

Egymás nélkül nem igazán bírják mert folyton a másik után "sírnak" ha az nincs ott.

Időm pedig magamra egyre jobban van (pl.egyetemre járok és hamarosan visszamegyek dolgozni is) mert kezdenek önállóak lenni. Pl. wc-re mennek, eljátszanak egymással (egy ideig :D)

Szeptemberben a kicsi is kezdi az ovit a nagy pedig jövőre az iskolát. Az egy újabb kihívás lesz, a tanulás miatt. De értük mindent! <3


Azt mondom, hogy egy tesó jó ha van. Nem is ismered addig a gyermeked igazi "arcát" míg nincs tesója. Akkor jössz rá, hogy Úr Isten, honnan van benne ennyi szeretet a másik iránt..... ráadásul nem lesz önző egyke aki mindent magának akar majd.


Sok sikert, vágjatok bele!

2021. júl. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!