Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen, amikor kisgyerekeknek...

Régen, amikor kisgyerekeknek még nem kellett személyi igazolvány, csak 14 éves kor felett, hogyan igazolhatta egy szülő, hogy egy csomó gyerek közül melyek az ő gyerekei?

Figyelt kérdés
Vagy sose volt erre szükség, azért nem volt személyijük a kicsiknek? Vagy hogy volt ez az egész?

2021. júl. 23. 10:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Most se kéri soha senki. 🤷
2021. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Regen a szülő szemelyi igazolványában szerepeltek a gyerekek adatai.
2021. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekeknek személyi lapjuk volt, amit a szülő a személyi igazolványában hordott. Kb. ugyanazok az adatok szerepeltek a személyi lapon, mint ma a személyi igazolványban, csak egy kb. A6 méretű papírlap volt biztonsági papíron
2021. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

1.


Tőlünk kérték màr....



Sőt

Apukámtól is, amikor nála volt a gyerek.

Hívott telefonon, hogy hol van, vagy van-e..


3 és 1,5 évesek



Régen úgy tudom benne volt az iratok közt, de nek vagyok benne voztos.

Viszont régen nem volt ennyi külföldre lopott meg otthonról a szülő elvitte gyerek sem.

2021. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, ez a személyi lap is csak később kerülhetett képbe, nem? Úgy tudom, előtte magába a személyi igazolványba írták bele a gyerekek adatait.

De csak név meg születési adatok alapján hogy tudta igazolni pl. egy óvónő, hogy az a sok gyerek ott körülötte nem mind az ovisok, hanem a sajátja is ott van köztük és hogy pontosan melyik gyerek az övé? Merthogy a személyi lap nem fényképes valami volt.

Vagy ami gyakrabban előfordulhatott: ha mondjuk 6 éves kor alatt ingyen utazhatott (talán ma is) egy gyerek a buszon, villamoson, hogy lehetett igazolni, hogy az a gyerek ott velem tényleg az a 6 éven aluli, akinek az adatait meg tudom mutatni a személyi lapon (vagy magában a személyimben), nem pedig a szomszéd gyerek, aki viszont már elmúlt 6 éves?

2021. júl. 23. 10:55
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
iskolasoknak volt fènykèpes diakigazolvany. nekem volt, de az nem hivatalos papir volt ,,zsebiigazolvanyom" . egy biztosìtò logòs papìr, a sajat, es a szüleim adataival. kepet is lehetett bele ragasztani.
2021. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igaziból akkor merült fel bennem a kérdés először, amikor együtt utaztam egy hat éven aluli, de nagynövésű gyerekkel mostanában. Ha ez a 70-es években történt volna, amikor még nem volt fényképes személyijük a gyerekeknek, hogy tudtam volna igazolni, hogy valóban nincs még 6 éves? Mi történt akkoriban az ilyen esetekben? Mitől függött, hogy büntetett-e az ellenőr vagy nem?
2021. júl. 23. 11:04
 8/30 anonim ***** válasza:
74%
Azért itt nincs teljes átfedés, nekem a nagyobbik fiamnak még nem kellett személyi, amikor megszületett, pár éves volt, amikor bevezették, hogy születéstől kezdve kötelező. Viszont nekem soha az életben nem volt régi típusú személyi igazolványom, amibe bármit is bele lehetett volna írni, mindig is kártya formátumú volt. De őszintén szólva soha nem gondolkodtam rajta, hogy mivel igazolhatom, hogy ő az enyém.
2021. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%
Születési anyakönyvi kivonattal pl. Nekem sem volt személyim, csak 14 éves korom fölött.
2021. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%

8!


Hany éves vagy? A lányom 18, neki már kellett születéstől a személyi. Kártya formátum pedig 2000 óta van....

2021. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!