Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a babának,...

Mi baja lehet a babának, hogyha az anyuka terhesség alatt mindennap elszív egy szál cigit?

Figyelt kérdés
2021. júl. 31. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg semmi.
2021. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Semmi.
2021. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Esélyesen semmi, de ha bármi baja lesz, akár a cigitől függetlenül, a lelkiismereted mennyire lesz nyugodt?
2021. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy szálat? Azt már minek, de komolyan?
2021. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
72%

Ha az utcán szívja valaki terhesség alatt épp a napi 1 szálát akkor mindenki el fog ítélni.

Erkölcstelen.

Megfulladhat vagy agykárosodása lehet mert ugyan azt szívja amit te.

2021. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Csak egy gyors áttekintés:

1. Vetélés, halvaszületés


A magzat váratlan elvesztése a terhesség bármely szakaszában hatalmas tragédia. Ez általában az első három hónapban fordul elő, de ritkán az is megesik, hogy a baba halva születik. A dohányzás ezeknek a kockázatát is növeli, amelyért a cigarettákban található káros vegyi anyagok a felelősek – írja a Helthline.com.


2. Méhen kívüli terhesség


A nikotin összehúzódásokat okozhat a petevezetékben, ezek pedig megakadályozhatják azt, hogy ezen egy embrió keresztülhaladjon. Ennek eredménye a méhen kívüli terhesség – ilyenkor a megtermékenyített petesejt a méhen kívül, a petevezetékbe vagy a hasüregbe kerül. Ebben az esetben az embriót el kell távolítani, ugyanis ez életveszélyes szövődményeket okozhat a kismamánál.



3. A méhlepény leválása


A méhlepény biztosítja a terhesség alatt a magzatnak a tápanyagokat és az oxigént. A dohányzás miatt ez azonban leválhat szülés előtt, ami súlyos vérzést okozhat, ami veszélyezteti az anya és a baba életét is.


4. Koraszülés


Ha a baba koraszülött, akkor több egészségügyi probléma is felléphet.


Gond lehet a baba látásával és hallásásval.

Tanulási és viselkedési problémái lehetnek.

Életveszélyes komplikációk is felléphetnek.


Mi a dohányzás valódi ára?



5. Alacsony születési súly


Az alacsony születési súly egészségügyi problémákhoz és fogyatékossághoz is vezethet. Hogy pontosan mikhez?


Bénulás.

Gondok a látással és a hallással.

Fejlődési rendellenesség.

Szélsőséges esetekben az újszülött halálát is okozhatja.


6. Születési rendellenességek


A terhesség alatti dohányzás felveti annak kockázatát, hogy a baba valamilyen rendellenességgel születik. A leggyakoribb, hogy a csöppségek szívproblémákkal vagy szájpadhasadékkal születnek.



Sajnos a listáról lemaradt, de a down szindróma esélyét is növeli.

Jó cigizést!

2021. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

6os

Ezt a sok baromságot..

Aláírom,hogy nem egészséges a cigi,sem terhesen,úgy meg pláne. De ne aggasatok már minden sz.rt a cigire..

Down kór? Genetikai betegség,a DNS-be nem nyúl bele a cigi..

Légzőszervi baj sem csinál,mert a magzat nem használja a tüdejét..a cigi égéstermékének beszívása ergo kilőve ( más ha otthon is szívják a csecsemő mellett,az garantált asztma).

2 dolog biztos (idős szülész mondta)

-koraszülés (hamar öregedő lepény miatt)

-kis testsúlyú baba


A többi csak ráfogás,mert a legtöbb rendellenesség okát nem tudják. Így ez a legkézenfekvőbb. A napi 1 szál ciginél károsabb a Bp-i levegő..

Természetesen nem a napi 2-3 doboz cigiről beszélek és alapból sem pártolom. De ne essünk a ló túloldalára.

2021. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
6-os vagyok, nem magamtól szedtem, felsorolták orvosi oldalon. Az, hogy hány száll kell más kérdés. Viszont van olyan ismerősöm aki elszívott "napi 1-2 szállat" és a gyereke láthatóan vissza van maradva, fejlesztésre kell hordania. Hogy ez a cigitől van-e vagy alapból ilyen lett volna nem tudom. Viszont ha valaki dohányzik szoptatás közben sem teszi majd le, az anyatejjel szívja majd magába a baba a káros dolgokat
2021. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Szánalom, aki erről nem tud lemondani. Én pl csak kávéztam, de már a babatervezéskor lemondtam róla, csak szoptatás után szoktam vissza. A cigivel nemcsak a nikotin a probléma, hanem a több ezer rákkeltő vegyület, ami benne van, és jó eséllyel sok átjut a méhlepényen is, károsítja a dnst, a nikotin pedig összehúzza az ereket. Nem tudhatod, hogy mi baja lesz a gyereknek, de akár koraszülött lesz vagy kisebb súllyal születik vagy csak rosszabb alapegészséget és életkilátásokat adsz neki, meg tudnád bocsátani magadnak?
2021. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem beszélve, hogy függőn jön a világra,es kapsz egy sírós nyugtalan babát...
2021. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!