Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok a nővérem neveletle...

Nem akarok a nővérem neveletlen gyerekére vigyázni többet, bunkóság?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 3 éves kislánya. Minden hétvégén mennek valahová a férjével és napi 5-6 órát velem tölt a gyerek. Most dackorszakban van és 1 óra után is szívem szerint rázárnám az ajtót.

Anyukám szerint illik vigyázni rá, de én kezdek besokkalni. Nem tudok normális programokat szervezni így. Nem akarom, hogy haragudjon a nővérem, de írtóra neveletlen a lánya és elviselhetetlen. Földhöz vágja magát ha valami nem tetszik, üti a falat, sokszor addig bőg amíg elhányja magát. Konkrétan leszégyenít az utcán. Ezt persze kedvesebben szeretném megfogalmazni. Anyukám mindig arra hivatkozik, hogy szegényeknek nincs idejük egymásra ( a férjével). De maguknak vállaltak gyereket bakker!

Szerintük nekem nem lehet más programom.

1) Hogyan mondanátok meg kedvesen, hogy többet nem vállaljátok?

2) Mit lehet tenni egy magát földhöz vagdaló, hányásig ordító gyerekkel mikor nem akar hazajönni a játszótérről?

21 éves vagyok ha ez számít és saját gyerekem nincs (Ezek láttán talán nem is kell)


2021. aug. 15. 18:57
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

kihagytam, hogy harap, húzza a ruhám...

Legutóbb mellettem feküdt és rátenyerelt a mellemre először véletlenül. Mondtam neki, hogy hagyja abba mert ez fáj. Aztán röhögve folytatta.

2021. aug. 15. 18:59
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Vigyázzon rá anyád, mert úgy illik.
2021. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen nincs. Ha mégis igaz lenne akkor mondjál nemet és szard le.
2021. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

1) Hogyan mondanátok meg kedvesen, hogy többet nem vállaljátok?

Figyelj Julikám, nekem ez sok. Én nem vagyok gyerekekhez szokva, nem tudok a gyerekeddel mit kezdeni. Egyébként is neveletlen. Én értem, hogy a gyerek miatt nincs úgy időtök a másikra, de 5-6 óra baromi sok, főleg egy dackorszakos gyerekkel. Vagy bízzátok rá anyámra, mert neki is illene vigyázni rá, vagy fizessetek bébicsőszt.


2) Mit lehet tenni egy magát földhöz vagdaló, hányásig ordító gyerekkel mikor nem akar hazajönni a játszótérről?

Semmit, majd Julika meg a gyerek apja bajlódik vele.

2021. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Kérdezd meg a nővéred, hogy ilyenkor mit kezd vele?

Amúgy legközelebb szombaton ne érj rá, meg még utána egy ideig. Ha anyukád szerint illik rá vigyázni, akkor hajrá, ott a lehetőség.

2021. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nincs? Örülj a pozitív tapasztalataidnak.
2021. aug. 15. 19:04
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy en is így voltam vele azzal a különbséggel, hogy én 16 vagyok, a nővérem 25 lesz, a kicsi meg másfél éves. Plusz ha nem vigyázok a kicsire, akkor a nővérem anyámnál alám tesz, és kvázi közellenség vagyok a házban, mert ellenem hergel mindenkit. Anyám meg apám szó nélkül behódol neki, mert félnek, hogyha nővéremmel összevesznek, akkor bukják az unokázást, ezért inkább semmibe vesznek engem, lealáznak, minthogy egyszer jó istenesen megmondanák az én drága nővéremnek az igazat a viselkedésével kapcsolatban.
2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ja, 7-es itt is ez van. Csak nálam 10 évvel idősebb a nővérem. De majd ha elköltözök akkor jobb lesz.

Csak addig kéne valami megoldás, vagy megnevelni a gyereket.

2021. aug. 15. 19:08
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Vsz. azért csinálja ezt, mert a szülei elmennek. Érzi, hogy le akarják pattintani, s emiatt nincs érzelmi biztonságban. Így fejezi ki, hisztirohamokkal.

Hogy minden áldott hétvégén elmennek, s rád hagyják őt, az nagyon sok.

Tessék foglalkozni a kislányukkal.


Szerintem nem kell itt neked kedveskedni, legyél korrekt és határozott. Drága tesóm, nem vállalom a hétvégén a kislányt, a következőn sem. Majd a jövőben meglátjuk, mi hogy alakul. Magyarázat: nem rám van szüksége, hanem rátok. Nekem pedig a saját életemre.

Nem kell azzal foglalkozni, ha megsértődnek - magukban el fogják ismerni, hogy igazad van.

2021. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

Egy 3 éves dackorszakos nem neveletlen, hanem épp most tanulja a dolgokat.


Megmondod anyádnak ha unokázni akar akkor ott a lehetőség, ha hozzák a gyereket, neki hozzák ne neked. Nincs olyan, hogy mi illik és mi nem. Ezt 3 gyerekes anyukaként írom.

A nővérednek meg megmondod: Julcsi magadnak szülted nem nekem.

Nem vagyok ingyen babysitter. Nekem is van programom, elfoglaltságom,és nem azzal akarom tölteni a hétvégéket, hogy pesztrálom és nevelem a gyereked.


Ha legközelebb hozzák, mikor lépnek be te vedd a cuccod és menj. Közöld velük, hogy dolgod van. Anyád meg unokázzon.

2021. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!