Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg olyan borzalmas a gyereknevelés mint azt interneten leírják? Meg bizonyos könyvekben?

Figyelt kérdés
Pl van egy olyan című könyv hogy “Nem harap a spenót” interneten sokat írnak róla abból a kevésből amit olvastam igen szörnyű és az internetes cikkek talán még rosszabbak pèldául ez a címe “11 nevelési alappillér amit érdemes utánuk csinálni” ez tiszta középkor és Ázsia… Olyanokat írnak hogy nem a család alkalmazkodik a gyerekhez hanem a gyerek a családhoz… pont mint a középkorban. Ezen kívül korai önállóságra nevelés a helikopter szülőség helyett… Hiába nyilatkoznak sokan negatívan a helikopter szülőségről jobb mint az elhanyagolás. Na meg hogy házimunkába bevonni a gyereket és minifelnőttként kezelni mint a középkorba és a nagyobb gyereket rávenni arra hogy segítsen a kisebb gyerekekkel na ez is teljesen középkor. A gyerekeket megtanítani köszönni meg viselkedni màr kicsi korban na ez sem normàlis. Az egész ultra régies a modern gyereknevelési elvekkel 100%-ig szembemenőnek írják le a Francia gyereknevelést. Na de mi az igazság? Csak mert filmekben/videókban és Franciák leírásából vagy abból amit egy magyar is írt a Francia gyerekekről egészen más jön le. Kifejezetten az hogy elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok. Ráadásul a Francia filmekben halottam leggyakrabban ha akár egy 12-13 éves is bárhogy viselkedik azt mondják a felnőttek csak gyerek azt csinál amit akar. Interneten olyan videók vannak fent ahol a gyerek neki megy a szülőknek szintén a Franciáknál. Francia kérdezős oldalakon pedig olyan tapasztalatokat írtak le hogy gyerek oknélkül belé rúg leönti stb… a felnőttekne és amikor ők szólnak még a szülő van felháborodva. Az egyik magyar vàlaszoló azt írta egyszer hogy még a brit gyerekeknél is rosszabbak és elkényeztetettebbek. Na most akkor melyik igaz?

2021. aug. 16. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Poroszos nevelés van még a Magyarországinál is régimódibb.
Éppen ellenkezőleg a Francia gyerekek a legelkényeztetettebbek Legneveletlenebbek Európában.
Valahol a 2 közt de magyarnál azért modernebb/liberálisabb a gyereknevelés.
32 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%
Dehogyis, a franciák vannak vagy 60 millióan, szerinted mind ugyanúgy nevelik azt a sok gyereket?
2021. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Tudom sokan egyettértenek ezzel a gyereknevelési elvvel amit én ennyire szidtam pláne itt Magyarországon de ez nem egy vitaindító kérdés csak az érdekel milyen a Franica gyereknevelés valójában melyikhez áll közelebb. Igaz a véleményemet nem titkoltam az első opcióról mert általában minden kérdésben a modern világ mellett vagyok de ne a véleményemre reagáljatok mert az lényegtelen! Csak a kérdésre! Hosszabb kifejtősebb válaszok is jöhetnek!
2021. aug. 16. 16:31
 3/58 A kérdező kommentje:
1-és nyilvánvalóan nem de ettől még van egy átlag. A gyereknevelés teljesen más itt vagy Kínában de akár itt vagy Németországban is. Ez a kérdés nem az egyes családokra vonatkozik hanem az átlagra. Kultúrális különbségek minden téren vannak a 2 ország közt gyerekneknevelés terén is.
2021. aug. 16. 16:34
 4/58 anonim ***** válasza:
81%

Lefogadom nincs gyermeked 😂

És halvány lila fingod, gyakorlatod pláne nincs a gyereknevelésről.

2021. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
4 nincs de politikai véleményem mindenről van. Viszont nem ez a lényeg. Írtam hogy ez nem egy vita indító kérdés. A kérdésre válaszolj!
2021. aug. 16. 16:52
 6/58 anonim ***** válasza:
72%
Ugye ez troll kérdés akart lenni. Vagy tényleg úgy gondolod hogy milyen gáz már az ha önállóságra nevelik a gyereket meg arra hogy segítsen? Meg hát persze,minek kéne gyerekkorban megtanítani köszönni meg viselkedni, úgyis az a modern hogy a gyereked egy tajparaszt lesz nagyobb korában nem? Remélem sose lesz gyereked
2021. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
81%
Ez a franciamániás troll. Pár éve már itt vergődik.
2021. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
6 Írtam hogy nem ez a kérdés lényege de igen nyilvánvalóan nem kell önállóságra nevelni a gyereket mert nem az a cél hogy minél hamarabb kilökjék a gyereket. Megfosztani sem kell az önállóságtól de erőltetni sem. Segíteni főleg a másik gyereknevelésében pedig egyàltalán nem a gyerek dolga. Magyarországon amúgy is a poroszos gyereknevelés van hogy ráerőltetik a köszönés stb… mégis tajparasztokkal van tele Magyarország úgyhogy ennyit erről…
2021. aug. 16. 16:59
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami burkolt reklám ezeknek a könyveknek? Mert nagyon olyanra sikerült.

Egyébként még Magyarországon is nagyon különbözően nevelik a gyerekeket a szülők. Nagyon sok párkapcsolat megy tönkre amiatt, hogy apa és anya más mintát hozott otthonról és másképp képzeli nevelni a közös gyereket. Mondjuk az egyik hiszti esetén ölelgetné, mert azt olvasta Vekerdytől, a másik meg csak azt fújja, hogy egy nagy nyakleves majd meggyógyít mindent, az egyik mindent fertőtlenít, párásít, meg 100 réteget ad rá kánikulában, a másik simán engedi a totyogót, hogy arccal előre csússzon le a csúszdán, majd abból tanul... és még ezernyi példa, ha itt elolvasol pár kérdést vagy szétnézel egy játszótéren.

Nem hiszem, hogy a franciáknál egységesebb az álláspont. A kínaiaknál már lehet, hogy az, mert ők nagyon a közös teljesítményre hajtanak, nem az egyén boldogságára.

2021. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
78%

Ráerőltetik a köszönést🤣🤣🤣

Mert szerinted mit kéne? Arra nevelni hogy nehogy odavakkantson valamit a másinak?

Alap illemszabály, ha belépünk valahova köszönünk.

2021. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!