Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hàny évesen mehet a gyerek...

Hàny évesen mehet a gyerek egyedül Haza busszal az iskolabol es maradhat otthon egyedül Par orat?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Attól fugg, milyen messze van az iskolától a haza. Mi a varoson kívül lakunk, nam faluban, de nem is varosban. Biciklivel 5 perc az iskola, kisutackon kell menni. Ugyhogy a 10 eves mar johet-mehet egyedul,a 7 évest nem engedjuk, o vagy a testverevel megy, vagy megy ele valaki. Egyedul en mar hagytam őket itthon, de csak pl., amig elmentem a boltba es az volt 1 ora.

Van egy kisebb teso is, 4 eves, na peldaul hiaba hagyom a két nagyobbat egyedul egy orara, a kicsit biztos nem.

2021. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja bocsánat a buszt nem lattam, de busszal szinten 5 perc, 2megallo az iskola. Telen azzal jar a nagyobbik lányom.
2021. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Törvény szerint 12 éves kortól, de ez sok dologtól függ.
2021. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ilyen törvény, sehol nincs konkrét életkor erre megszabva, fogalmam sincs, ezt egyesek honnan veszik folyamatosan. Angliában van, itthon nincs. Már csak azért is bajos lenne 12 évben ezt meghúzni, mert felső tagozattól már nincs is rendes napközi, csak tanulószoba, a gyerekek 90 százaléka onnantól (10-11 évesen) hazamegy egyedül, és otthon is marad, amíg valaki haza nem ér.

Egyébként tényleg több tényezős. Az én gyerekem már másodiktól 7 évesen egyedül járt haza, mert szemben van a suli, én otthon dolgozom, és néztem az erkélyről. Buszozni nyilván nem engedtem volna egyedül ennyi idősen, szerintem az már inkább felsőtől reális.

2021. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Egyedül itthon én 8. osztályos korától mertem hagyni hosszabb időre mondjuk pl: fél nap nyáron amikor dolgozom, addig szerencsére mama/tata felügyelete alatt voltak. De egyébként 1-2 órára felsős korától. Az iskolába menet meg kis faluban élünk itt olyan 3-4 osztálytól már együtt járnak gyalog a gyerekek. Közel van az iskola, hazafele meg mindenki megy a gyerekért míg alsós, ha nem akkor kérvényezni kell, hogy te elengeded egyedül. Én alsóan azért még mentem érte, de reggelente gyakran 3 osztálytól ment a barátaival.
2021. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Én pl onnan veszem, hogy csak 12 éves kortól felelős a gyerek a tetteiért(részben), előtte a szülőt veszik elő bármilyen balesetnél. Felőlem elküldheted a gyereket egyedül suliba előtte is, de ha gondol egyet, vagy heccből, nagyzolásból, szorongásból, meggondolatlanságból, valami után, vagy kiscicát menteni rohan át az úton és elcsapják, akkor a szülőt veszik elő, mert valakinek ott kellett volna lennie, hogy ne csináljon hülyeséget, mert még nem képes az életét befolyásoló dolgokról minimális mértékben sem dönteni.


Mint a hét éves vízbe fulladt gyereknél.. Egyik víz sem volt kifejezetten mély, sem veszélyes, kicsi vízben hagyták, megmondták a szabályokat, közelében sem volt egy autóútnak a veszélyessége, mégis megszegte a szabályt, rosszul döntött és megfulladt. Ha ezt 12 évesen teszi, a szülők mentegethetnék magukat azzal a tudattal, hogy "már elég nagy volt".. de így nem lehet. Ha 9 évessel fordul elő, akkor is nagyon rossz a helyzet.


Egyszerűen kicsik, a törvény szerint is kicsik, városban messzire egyedül közlekedni pedig rohadt veszélyes, pedig a miénk csodálatos, híresen biztonságos környék, de a veszélyes helyzetek száma az elmúlt évben kb 10 volt.. Autóelcsapás, motorelcsapás, bringáselcsapás, mind majdnem, szabályosan közlekedve, részeg kéregető férfiak száma 2, egy bolond ember belerugott egy macskába az utcán, illetve több férfi szólt be nekem, amíg a gyerekkel mentem. Akinek erre van képe, az veszélyes. És ezek még csak nem is a buszos esetek, nem is kerítéses kutyák, a gyerek gondol egyet és átnyúl a kerítésen, mert tipikus magatartás kisgyerektől, hogy tudja már, hogy veszélyes, de azt hiszi vele nem történhet meg.

2021. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
18 éves korig sehová sem mehet egyedül. Iskolába mamataxival kell mennie, és buborékban kell nevelkednie!
2021. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es, gondolom ezt iróniának szántad.


Szerintem alsó tagozat folyamán, távolságtól és a gyerek személyiségétől függően. Tehát egy ötödikes gyereknél már mindenképp elvárható, hogy ezeket meg tudja oldani és ne csináljon bajt.

2021. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Oké, 6-os, de áruld akkor el nekem, hogy ha szerinted 12 év ennek az objektív határa, miért nincs 10 éves kortól napközi.
2021. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Viselkedés (megbízhatóság) és lakókörnyezet függő
2021. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!