Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velvehetem a babavárót hogyha?

Username1231 kérdése:

Velvehetem a babavárót hogyha?

Figyelt kérdés

Üdv az lenne a problémám hogy az OTP nél van 150.000 A hitelem (folyószámla hitel és szeretném megkérdezni hogy ettől független van olyan bank ami kiadja babaváró hitelt? Illetve lenne még egy olyan kérdésem hogy a párom jelenleg terhes (3 hónapos) és megigényelem a babavárót akkor egyből megtudom igényelni kamatmentességet illetve 3-év szüneteltetést?

Előre is köszönöm válaszaitokat! :)



2021. aug. 18. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőkörben bemész a bankba és utána érdeklődsz.

Bank válogatja mekkora jövedelemtől adja meg a hitelt, és hogy egyáltalán mennyit..


Ez mellett házasnak kell lenni, 40 év alatt, minimum 3 év munka álltal biztosított tb-nek kell lenni. Nem lehetsz bar listán, valamint büntetlen előélet.

2021. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve lenne még egy olyan kérdésem hogy a párom jelenleg terhes (3 hónapos) és megigényelem a babavárót akkor egyből megtudom igényelni kamatmentességet illetve 3-év szüneteltetést?"


Erre tudom a választ. Igen, ha terhes, akkor már azonnal lehet kérni a szüneteltetést 3 évre.

Mi tavaly az OTP-nél próbálkoztunk felvenni, bagatell hülyeséggel elutasítottak. Kicsit letörtünk, majd pár hónap múlva másik banknál csont nélkül megkaptuk. Szóval érdemes több bankot is végigjárni, legalább érdeklődni mielőtt beszerzitek a rengeteg igazolást és papírt.

2021. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az igazolható jövedelmed? (Fekete pénz és boríték nem számít) Nem vagy próbaidőn? Van egyáltalán legalább 3 év bejelentett munkaviszonyod amiben nem volt 30 napnál több megszakítás? Milyen ágazatban dolgozol? Van hiteled amit a moratórium alatt nem fizettél? Házasok vagytok? Párod dolgozik vagy tp, CSED, GYED, gyes, mert az nem számít.
2021. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hiteledet kiválthatod a babaváróval, ha minden feltételnek megfelelsz az elbíráláson.
2021. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Házasok vagytok?
2021. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 12. hét után lehet igényelni a szüneteltetést.
2021. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden más stimmel, és a jövedelmetekbe is belefér, akkor persze. A jövedelmedet ez az A-hitel 7500 ft-tal terheli meg.


És igen, itt a magzat is gyermeknek számít a 12. hetétől (de csak a születése előtt kehet megigényelni úgy, hogy járjanak utána a kedvezmények).

2021. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Illetve pár kérdésre válaszolok hátha több segítséget ill. tippet is kaphatnék. Igen házasok vagyunk én 20 éves a párom 18. Nettó tiszta keresetem az 400.000HUF átlagosan illetve megvan a 3 év munkaviszonyom is mivel 17-évesen kezdtem el bejelentve dolgozni.
2021. aug. 18. 23:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bementek a bankba, és ott kaptok egy hitelbírálatot, amiben figyelembe vesznek mindent (jövedelemetek, tartozasok stb). Biztosat tényleg csak ők fognak tudni mondani.
2021. aug. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tb-ről kelleni fog igazolás.
2021. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!