Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek születésének időpont...

A gyermek születésének időpontja és a névnapjának egybeesése befolyásolta nálatok a névadást?

Figyelt kérdés

Miután oda-vissza többször átnyálaztuk az adományozható nevek listáját, nagy nehezen sikerült találni egyet, ami mindkettőnk tetszését elnyerte...erre a kedves anyós sikeresen elbizonytalanította a feleségem azzal, hogy az adott névnap is nagyjából akkor van, amikor meg fog születni, így nem fog élesen elkülönülni a kicsi születésnapja és neve napja...(a Wikipédia szerint egy névnapja van az évben).


Én már csak a fejemet fogom...ez tényleg szempont lehet bárkinél? Van ennek bármi értelme? Én tizenx éves koromig azt sem tudtam, mikor van a névnapom.



2021. aug. 22. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Tarthatjatok a névnapot egy teljesen más, altalatok választott időpontban.
2021. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Van, akiknél szempont, nálam nem. Normális emberek nem csinálnak ebből gondot. Amúgy ne hagyjátok, hogy anyós beleszóljon. Ismerek olyat, akinek egyszerre van a név és születésnapja, köszöni, boldog gyerekkora volt.
2021. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Ismerek egy Ádámot, aki karácsonykor született. Na ez így valóban kib.szas.
2021. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem figyeltem. Bár mi sosem ünnepeltük a névnapot. Évek óta megvolt a név, amikor kiderült, hogy fiam lesz, akkor néztem meg mikor van a névnapja.
2021. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem szempont


Szinte ugyanolyan súllyal ünneplünk névnapot, mint szülinapot.


Mi a következő naptári névnapot ünnepeljük pl a fiamnál emiatt

2021. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem tudtuk, mikor van a nèvnapja , mìg meg nem született. Vèletlen egybeesès, hogy pont a 2 nagymama születesnapja mellett van egy-egy.

A csalàdban 2 karàcsonykor született Istvàn is volt, kibìrtàk.

2021. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szempont. Már akkor megvolt a neve, amikor még terhes sem voltam.
2021. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Csak Magyarországon ünneplik ennyire a névnapokat, máshol azt sem tudják mikor van a sajátjuk. Én Éva vagyok és Éva napon születtem Szenteste. Nincs semmi bajom vele, soha nem is volt.
2021. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem volt szempont, nem is igazán ünnepeljük a névnapot.
2021. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Kisfiam Bálint, februar vegen szuletett es nem Valentin napon ünnepeljük a névnapját. Valasztottunk egy teljesen random datumot, oktober 6, es ekkor tartjuk.
2021. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!