Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szájrapuszi kisgyermeknek? Mi...

Szájrapuszi kisgyermeknek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Fiam másfél éves múlt. Én sosem adok neki a szájára puszit, és az apja sem. A szüleimnek és nagyszüleimnek sikerült elmagyarázni, és elsőre megértették. Anyósomnak másfél éve szajkózom, hogy ne smároljon a gyerekkel, de mintha már direkt csinálná. Akárhányszor ad neki puszit, egy jó hosszút a szájára ad,és ez engem nagyon felbosszant. Legutóbb már rákiabáltam, mert úgy látom, a szép szó nem segít, pedig már én is, és a párom is magyaráztunk róla, hogy mennyire nem egészséges. Persze ezzel csak vitát gerjesztettem, és megy a sértődés. Érdekelne a ti véleményetek is erről, illetve aki szintén nem tolerálja, hogyan magyarázná el egy olyannak, aki nem hajlandó alábbhagyni ezzel a szokással?

2021. aug. 23. 01:42
A kérdező szavazást indított:
Simán, nincs vele baj
Ne, senkitől se
Néha, ha a szülő adja
118 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
73%
Többet nem találkozna vele.
2021. aug. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
80%
Na akkor ott a nagyinál van baj, nem is kicsi. Ne vigyétek oda többet a gyereket.
2021. aug. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
76%
Én többet nem vinném oda a gyereket..
2021. aug. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
26%

Századszorra kiírt kérdés.

És mint mindig, most is anyós az, aki szájrapuszit ad. A kérdezők édesanyja soha semmiképpen.

2021. aug. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
74%

Nem vinném oda a gyereket egész egyszerűen. Tök mindegy miről van szó, szájra puszi akármi, ha édesanyának van egy kérése, illik tiszteletben tartani, ennyi.

Apuka is beszélhet nyugodtan az anyjával, nem csak "gusztustalan" (egyes emberek ezt annak találják) de rendkívül veszélyes is lehet, hisz egy felnőtt embernek egészen más féle baktériumok vannak a szájában mint egy gyereknek, ami problémát okozhat stb stb..

Vagy beszéltek vele mindketten mint szülők, vagy ne ereszd őket össze..

2021. aug. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk ez sose volt. Mindig arcra puszi volt, az egész családon belül. Olyan volt, hogy ismerős szájra puszit adott, de az szülő gyermek kapcsolat volt. Effektíve megengedhető nagyszülőnek a szájra puszi, de ez szerintem a szülő beleegyezésével. Itt viszont ez nem áll fent.... A megoldás meg nem egyszerű, a párodnak kellene még nyomatékosabban.... akár elsőre figyelmeztetni őket.... és ha nem akkor nem menni oda...
2021. aug. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
83%
Amikor találkoznak anyóssal, annyiszor hangosan mondanám a gyereknek, hogy "Arcra pusziiii!!!", ha szájra sikerül, akkor meg azonnal "oktatni" a gyereket, hogy "Neeeem kisfiam /kislányom, nem szájra!", ha meg a nőci kiakad, megmondani neki, hogy csak nevelem a gyerekem. Jól is nézne ki, ha azt hinné majd, hogy fút fát szájon csókolgathat...
2021. aug. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
29%
Nem vinnének oda többet a gyereket? Milyen lelkivilág kell ehhez? Férjetek mit szól? Kit érdekel igaz? De azért majd a segítség meg az ajándék az kell a nagyitól mi?
2021. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
61%

Nem, ajándék se kell tőle hidd el, segítség meg végképp nem.


Aki egy ilyen egyszerű szülői kérést figyelmen kívül hagy, az szimplán tiszteletlen, mert azt ne magyarázza nekem senki, hogy ezredjere se sikerül megjegyezni valamit. Aki pedig tiszteletlen velem vagy a párommal szemben, annak bármilyen kérésével szemben (ami a szülőséget illeti, és józan keretek között van, a szájra puszi helyett arcra puszi pedig szerintem egy érthető kérés) az nekem ne segítsen semmiben, számomra az megbízhatatlan ember, hát mit is bíznék rá, mert a gyereket biztosan nem...


De mondom, ez a végső megoldás lenne, ha nagyon zavarja anyát. Első az lenne, hogy az anyós meg a kedves fia leulnek és megbeszélik ezt. Ha úgyse sikerül akkor esetleg a láthatás csökkentése lehetne megoldás, úgy hogy ebben mindkét szülő egyetért, egy határozottan lepattintják a nagyit.

2021. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 Derjaderja ***** válasza:
61%

8. Nem kell ajándék meg segítség senkitől, nemhogy egy ilyen erőszakostól.

Undorító, én csak rémkérdésekben láttam ilyet. Vki írta, hogy anyós a gyerek fenekét, kukiját puszilja.

2021. aug. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!