Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két keresztnév van, ami...

Ha két keresztnév van, ami nagyon tetszik, mindkettőt adnád vagy az egyiket megtartanád egy későbbi gyerek reményében?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nagyon tetszik 2 név, de tudod, hogy úgyis csak az egyiken fogjátok majd szólítani a gyereket, tehát a másik nem lesz használatban.

Adnád-e mindkettőt vagy az egyiket megtartanád a következő gyereknek (akiről ugye nem lehet tudni, hogy azonos nemű lesz-e).


Volt valaki hasonló helyzetben? Mik voltak a nevek?



2021. aug. 23. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem adnám mindkettőt. Nekem is 2 név volt,ami szóba jött de választottam. Hogy mik,az mindegy.

De érdekes volt,mert a második azonos nemű gyereknél,meg már nem jutott eszembe a másik

2021. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha hosszú lenne a gyerek neve a vezetéknév + 2 névvel, akkor nem. Ha több gyereket terveznék, akkor is csak egyet kapna.
2021. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nekem 2 nevem van..soha az életben nem jut eszembe a személyimben látom csak...en adnék 2 nevet a gyereknek a 2-név úgyis feledésbe merül az elsőnél
2021. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a családban hagyomány a két keresztnév. Nekem jól is jött, mert az első keresztnevem nagyon magyar, a második meg nemzetközi. 23 évesen korom óta nem élek Magyarországon, akkor kezdtem el a másodikat használni.
2021. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem adnék kettőt, mert azzal ellőném a lehetőséget. Nem lenne kihasználva. Meghagynám szépen a következőnek.
2021. aug. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
En sem lonem el a lehetoseget elsore ha tervezunk tobb gyereket.
2021. aug. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Megtartottuk a férjem kedvenc nevét, szerencsére összejött még egy azonos nemű, különben bánatos lett volna kicsit. :)
2021. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Fiamnál adtuk. 2 neve lett. Egyikhez férjem ragaszkodott, másikhoz én. Igazából csak kicsesztünk vele. Sosem használta, elelnben minden hivatalos ügyben leírhatja.

Pedig tudtuk lesz 2.gyerek.


A második pedig lány. Itt 2 név volt, ferjem rámbízta a döntést. Ő benne lett volna a kettőben is. Én pedig itt már kizártnak tartottam. A fiunknak is felesleges, illetve ha egyszer férjhez megy... en is felvettem a férjem nevét, 1 vezetéknevem van de az hosszú, így is utálom leírni. Hát ha még 2 nevem lenne 🙈


Több gyerek nem lesz 😅

2021. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Én adnám. Mondjuk Tóth vezetéknévhez simán elfér a két név.

Mind a két gyerekem szereti, hogy 2 neve van. Lehet, mi vagyunk a különcök. 😂


A második terhességemnél azok a fiú nevek fel sem merültek, amit még a lányomnál listáztunk ki.


Inkább most add, mint később megbánd, hogy nem.

2021. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egyik volt osztálytársam első keresztneve egyenlő az apja első keresztnevével, meg a bátyja második keresztnevével is.


Tehát, ez most csak egy példa, szó szerint nem így hívják őket:

Apuka: Kis Géza Pál (Pál a nagypapa neve itt)

Első szülött fiú: Kis Zsolt Géza

Másodszülött fiú: Kis Géza Lajos

Van még itt egy lány is, neki most a példa szempontjából nem számít a neve

Harmadik fiúgyermek: Kis Albert Pál


Amúgy nagyon jó a kérdés. Szerintem lehet,hogy adnám, nem tudom, nagyon nehéz kérdés, fogalmam sincsen.

Próbáld meg talán intuícióval megérezni; hogy melyik lenne a legjobb döntés a névadás terén. Hogy megkapja az első gyerek mindkettőt, vagy várni vele és félretenni a másodiknak. Vagy akár esetleg hogy még mehet a nagyobb gyerek második keresztneve a kisebb gyereknek első keresztnévként.

2021. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!