Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért éreznek késztetést az...

Miért éreznek késztetést az emberek beleszólni, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva sohasem éreztem vágyat gyermekre. Családi okok is bőven vannak a háttérben, és sok egyéb. Múlt héten párommal, és családjával nyaraltunk. Valahogy szóba jött a gyerektéma, és mondták “majd ha nektek is lesz..”, erre én mondtam, hogy “ha lesz egyáltalán :D”. Ez nem tetszett nekik. Tudni kell, hogy párom apja évek óta elhagyta a családját, új nője van, aki szintén nem tetszését fejezte ki. Én ezt igazán nem értem, semmi köze hozzá, hogy mi akarunk-e gyereket vagy sem. És mégis hogy meri ezt egyáltalán véleményezni. Meg az apja is, aki le se …ta a fiát, hosszú éveken át, főleg tini korában, amikor a legnagyobb szüksége lett volna rá. És előre “félek”, hogy majd egyre többen fognak minket kérdezgetni, meg beleszólni ebbe a témába.. Párom is hasonló véleményen van egyébként, ő sem igazán vágyik gyerekre.


27/N



2021. aug. 24. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

A gyerektelenek miért éreznek késztetést, hogy mindig megragadják az alkalmat és kiemeljék, hogy ők nem akarnak gyereket?

Senkit se érdekel azon a pár gyökéren kívül, akiket igen. Velük meg nem kell foglalkozni, éljétek úgy az életeteket ahogy nektek tetszik. Ebben a kategóriában nem fogsz megértésre találni, javaslom a Gyermekmentes övezetet erre a célra.

2021. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A-a, pont fordítva, ha családban, baráti körben felmerül a téma, és a kérdés, hogy “Na mikor lesz már gyerek?!”, és elmerik mondani, hogy talán esetleg nem akarnak, akkor jön a rábeszélés, meg hogy “majd meggondolod magad”.
2021. aug. 24. 15:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerül a kérdés: "Nem lesz. Lapozzunk." -De... -MONDOM, LAPOZZUNK.

Ennyi. Nem kell ezen feszengeni.

2021. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem feszengek, csak nem értem, miért érzi bárki a felhatalmazást, hogy megmondja a “tutit”. Főleg aki nem is közeli hozzátartozó.
2021. aug. 24. 16:00
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert az a mainstream, hogy valaki akar, így szerintem nem érdemes megsértődni a kérdésen. Sokan nem rábeszélni akarnak, csak beszélgetnek, kíváncsiak, stb.


Legyen a tarsolyodban egy vicces válasz amivel le tudod szerelni őket, és kész. Nekem 2 gyerekem van, de így is fel vagyok készülve rá, hogy időnként számon kérik rajtam, lesz-e 3-ik, különösen mivel egyneműek. Sosincs vége :))

2021. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, kérdező, ezen az állás fenn, aki nem biztos magában. Ha tutira is gondolnád, hogy gyerek soha, nem érdekelne, ki mit mond.
2021. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Mert az emberek mindenbe beleszólnak. Ha lenne egy gyereked, az lenne a baj hogy miért nem kettő. Ha kettő lenne, akkor miért nem 3. Ha esetleg 4 lenne, akkor meg minek ennyi gyerek. Ha csak fiúk, akkor miért nem csináltatok még egyet hátha az lány lesz. Vagy fordítva. Nincs olyan élethelyzet ami megfelelne a kotnyeles ismerősöknek/ rokonoknak. Én 26 évesen egy távoli rokontól megkaptam hogy hol van már az első gyerek, a petesejtjeim nem lesznek fiatalabbak... Illetve mi az hogy csak kettőt akarok, az olyan semmilyen, akkor már akarjak hármat.
2021. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak annak az életébe lehet beleszólni, aki engedi. Témától függetlenül.

Ahogy a 3. Válaszoló is írta, ilyen egyszerűen le lehet szerelni, ha valaki tolakodó. A lényeg a határozottság, és akkor nem fog elkezdeni győzködni sem. Ha nem engeded, nem fognak beleszólni. Ha látják rajtad, hogy tudják neked mondani, akkor fogják, mert ők ilyen emberek.

2021. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
92%

Sajnos elég nagy a társadalmi nyomás, ők pedig biztosan unokát AKARNAK.

Mert a környezetükben is mindenki az unokákkal dicsekszik, hát hogy nekik nem lesz, elképzelni sem tudják.

Sajnálom,de majd beletörődnek.


Én szeretnék gyermeket.. Ettől függetlenül elfogadom sőt becsülöm azt, ha valaki ennyire tisztában van magával annyira, hogy ki tudja jelenteni, hogy nem szeretne. Nyilván okkal.


Szerintem ez olyan, hogy valaki vagy szeretne, de akkor nagyon, teljes odaadásal. Vagy nem.

2021. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy engedem beleszólni, ez így első eset volt, hogy szóba jött. Nyilván, ha még egyszer felhozzák, nem fogom hagyni, hogy bármiféle véleményt formáljanak.

A maguk háza táján kéne sepregetni először :D

És ráadásul ennek a nőnek semmi köze a páromhoz sem. Mármint egyáltalán nem szoros a viszonyuk. Csináljanak ők gyereket, ha annyira kell nekik :D

2021. aug. 24. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!