Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a leggázabb keresztnevek...

Mik a leggázabb keresztnevek szerinted? (Fiú és lánynevekre is kíváncsi vagyok.)

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 18:16
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Azt is írd le, hogy miért.
2021. aug. 25. 18:17
 2/40 anonim ***** válasza:
81%
Kb az utónévkönyv 90%-a. Mert borzalmasak
2021. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
21%

Gergő

Bence

Dávid

2021. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%

Én a felkapott divatneveket, tartom gáznak. Főleg, ami valami celebgyerek neve.

Zselyke, Evolet, Medox, Benett, Nátán és társai.

2021. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%

Zoé: nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Egyszerűen csak rühellem.

Bene: Olyan, mint egy félbehagyott név, nagyon gáz (mellesleg hozzáteszem az unokaöcsémet így hívják)

Noa(h), Nolen, Kolen, Medox: szerintem ezeket magyarázni se kell

2021. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
40%
Zalán...mint valami répa.
2021. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%

Férfinév: Fajsz, Taksony, egy betű választja el őket egy másik szótól, ennyi erővel lehetne olyan név, hogy Gecli vagy Köcsxög. Még az Alpár nem tetszik, az "alpári" mellékzönge miatt. Általában szeretem az ősmagyar férfineveket (Botond, Nimród, Hunor, Zente gyönyörűek), de ez a néhány nagyon gáz.

Az ilyen tipikus nagyon régi öregembernevek, hogy Ödön, Ede, Jenő, Elemér, Tihamér, ezek se jönnek be.


Nőből az agyonbecézettek meg a gyümölcsnevek azok, amiktől frászt kapok. Pl. az ilyen Málna, Bodza, Eperke, bár ezt valószínűleg meg fogjuk szokni, mert a virágneveket is megszoktuk. Meg a Juci, Zsuzska, Zsófi ebben a formában anyakönyvezve, tehát nem Judit, Zsuzsanna, Zsófia, hanem hivatalosan a becézett alak. Lehet, hogy ezt is megszokjuk majd, elvégre eredetileg becenév volt az Anikó, Kata stb. is.


Mindkét nemnél ellenszenves a fonetikusan leírt nagyon idegen név (Dzsasztin, Zsüliett), bár ezt is lehet, hogy megszokjuk, a Zoltán is új volt valamikor. Illetve ami nagyon gyakori, az kezd már gáz lenni, minden második gyerek Bence meg Hanna, értem a nevek vonzerejét, mert szépen hangzanak, de ez már azt a funkciót veszélyezteti, hogy a név lényege az azonosítás, mert mindenkit így hívnak.

2021. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
61%
Minden top10-es dögunalom, minden amit a fantáziátlan majmok a “celebektől” lopnak.
2021. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a Hedvig és az Ármin.


A Hedvigre mai napig azt hiszem mindig, hogy férfi név, pedig tudom, hogy női.

Az Árminra meg a Jácintra azt hiszem, hogy női név.


Na meg a Noah-Noától lett hányingerem.

Eddig meg lehetett különböztetni Magyarországon, hogy Noa lány, Noé fiú. De két idióta celeb (Herceg Dávid és Bianka, meg Palácsik Lilláék) anyakönyveztette egy mondvacsinált sztorira hivatkoz a Noah nevet, azóta lehet úgy adni, hogy Noah.

2021. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs bajom azokkal a nevekkel, amiket külföldről vettünk át, de amiket Dzs-vel, Sz-szel, hosszú magánhangzóval kell írni, azok nagyon röhejesek. Szántiágó, Dzsenifer, Dzsindzser, Dzsesszika, Valentínó... jobb lenne, hogyha nem is adnák. Betiltanák az összeset, az ilyen névvel illőket meg átneveznék.
2021. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!