Mitévők legyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 30 hetes kismama vagyok. Viszont anyagi gondjaink vannak. Házfelújításban vagyunk és nem kevés váratlan kiadásunk lett sajnos. Még nem tudtunk venni semmit a babának mert sajnos nincs rá pénzünk. Táppénzt nagyon keveset kapok. Férjem sem kap valami sok fizetést (128.000) a Rezsit kifizetjük és szinte semmink nem marad. Szerintetek mit kellene tennünk? Nem szidást, segítséget szeretnék kérni. Köszönöm



2021. aug. 27. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

De miért kell a semmire szülni? És ha a gyereknek később fogszabályozó vagy szemüveg kell, vagy bármi akkor mit csináltok??


Egyébkén fordulj a családsegítőhöz vagy a védőnőt is meg lehet kérdezni?

2021. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

Milyen segítséget vársz tőlünk? Utaljak pénzt vagy nem értem :D

Babacuccokat biztos tudtok szerezni ingyen, Facebookon is vannak ingyen babacuccos több tízezer tagos akár megyére szűkített csoportok, egy ilyenbe lépjetek be és az alapdolgokat ingyen odaadja az akinek már nincs rá szüksége pl: [link]

2021. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát a legszükségesebbeket próbáljátok használtan, olcsón vagy ingyen beszerezni. Sokan ajánlanak fel rászorulóknak ruhát, babakocsit, kiságyat. Pelenkát, popsitörlőt vegyél akkor, amikor akciós. Ha megszületik a gyerek akkor már jobb lesz a csed, kapsz egyszeri anyasági támogatást + csp-t is. Az talán pár dologra elég lesz. A ház felújítást meg próbáljátok meg elnapolni vagy csak azt csinálni ami szükséges. A gyereknek tényleg kelleni fog pénz oltásra (agyhártya csak 30ezer/db ha kéred, a rota 20 ezer/db de ezek választhatóak) és bármi másra: gyógyszer, tápszer stb.
2021. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mi sem így terveztük.. a fürdőszobát felújítottuk.A vízcsövet és a szennyvízcsövet ki kellett cserélni. Így újra is kellett betonoznunk. Minden pénzünk elment rá.
2021. aug. 27. 17:42
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán értem a kérdést. 30 hetes terhesen sokmindent nem tudsz tenni. Max visszamész dolgozni, ha csak papiron vagy veszélyeztetett terhes.
2021. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Örökbe adás? Semmire nem szabad gyereket vállalni.


Mit vársz itt, milyen tanácsot?

2021. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem fordulj a helyi családsegítőhöz.

Nálunk a Facebook oldalukon rengeteg felajánlást kapnak.

A védőnőt nem keverném bele.

Használtan rengeteg cuccot megtudsz venni olcsón. Addig még van 10 hetet kb.

2021. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

138 ezer? A legalja miskolci boschban keres egy operátor 170-180 nettót. Ha nincs banki tartozásotok, megpróbálgattok személyi kölcsönt is felvenni, dr akkor az apa keressen egy jobban fizető állást. Otthon végezhető munkák is vannak, amit te is megtudsz csinálni.

Vállalhat 2. Állást az apa.


Lehetetlen nincs, csak tehetetlen.

2021. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
128ezer Ft a férjed fizetése ??? Ez nagyon kevés ! Mit dolgozik?
2021. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Én pont emiatt szültem későn, 35 évesen, a férjem 40 volt. Mert nem volt rá addig keret, és nem esett az olunkbe semmilyen szülői segítség.


Nem szabad így belevagni. Előtte munkahelyet váltottam, hogy jó tgyast kapjak (akkor még úgy hívták).


De 30 hetesen ez már kissé megkésett. A férjed keressen sürgősen olyan helyet, ahol nem 128 ezret kap, te pedig nézz körül az ingyen elviheto babacuccok között a neten.

2021. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!