Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban vagy emeleti...

Kertes házban vagy emeleti lakásban (most nem panelra gondolok) érdemesebb gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Párommal gondolkozunk saját ház/lakás vételén, és a szempontok között felmerült a gyereknevelés kérdésköre is (legyen-e saját kertünk saját mozgástérrel a kicsi számára, biztonságosabb lenne-e mint a közparkok játszóterei, és hasonlók...)

2021. aug. 29. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván jobb a saját kert. De azért a játszótér se ördögtől való.

Nem jó se ikerházba, se sorházba lakni, mert ott nem házat veszel, hanem szomszédot.

2021. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy, van trehány macskaszaros kerti homokozó is, meg rendben tartott köztéri is, pl a miénk: minden reggelre mire megyünk át van gereblyézve, töltik, sok játékot hagynak a családok és senki semmit nem visz el, a gyerekek már ismerik egymást, várják egymást a játszótéren. Ott neveld a gyereket ahol tisztességgel el tudod látni és megfelelő környezetet tudsz teremteni, ne a kerti mászóka legyen a mérvadó.
2021. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk van kert is, és mellettünk a játszó is. Laktunk az elején lakásban is(nempanel), pokol volt. Nagyon sokat ér, hogy ki tudod küldeni a kertbe a friss levegőre, és nem kell folyton figyelned rá és rendezned a többi gyerekes beilleszkedést. Nagyon nyugodt így, most is kint van, bogarászik, és olyan élményekkel lep meg, hogy megmentett egy haldokló darazsat. Amíg lakásban laktunk, minden lépéséről tudtam, neki meg nagy szabadságvágya volt.. addig játszóházakba jártunk hétköznap, mert olyankor nem kellett felette ülnöm és figyelni, de ugye az is csak szoba..


Egyébként most, "felnőtt" fejjel, hogy van rálátásom és a gyerek nagyobb, nem ez lenne a fő tényező, hanem megnézném az ovikat, általánosokat a közelben, és úgy választanám meg a lakást, hogy körzetünkbe tartozzon a nekem tetsző intézmény. Ismerős gyereke így járhat kéttannyelvűbe. Én szívesen írattam volna kínai-magyar, angol-magyar, német-magyar suliba..


A régi körzetes sulink egy katonás, híresen szigorú, fegyelmet tartó, minimális beton udvaros iskola lett volna. Még előtte költöztünk, de szerencsésen megűsztuk a túlterhelt városi zsúfolt ovit is!


Intézményeket nézz, és a közelükben keress otthont, szerintem az legyen a mérvadó..

2021. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Én el sem tudom képzelni, milyen lenne kert nélkül. Vagy hát el tudom, de nem akarom tudni. 😄
2021. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Kerttel biztos jobb, de a játszót nem helyettesíti. Az én egyik gyerekem nagyon kertmániás, a másik meg tojik rá, ez is gyerekfüggő. Sokminden kényelmesebb a kerttel, de azért bele lehet kényelmesedni, hogy nem mentek pont emiatt máshová, így a kertesház egy kertes börtön lehet, de ez már csak rajtad múlik.
2021. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Kb. 3 éves korig a pucér telek is elég, utána "nem úszod meg" a játszóteret kertes hàzzal sem, mert unatkozni fog kortársak nélkül, hiába lesz esetleg saját jàtszótere is otthon. Ha van kus korkülönbséggel testvér, az javít a dolgon.

Egyébként szülői szemmel kényelmesebb a kert (már ha nem te gondozod), hisz lakásban élve egy 10 perces sétához is össze kell készülni, felöltözni, míg kerthez elég egy köntös is 🙈

Mindenesetre én szeretek lakásban élni.

2021. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem hosszú távon inkább az alapján mérlegelj, hogy ti hol szeretnétek élni. És igen, az intézmények, mi lakásban lakunk a belvárosban, minden sarkon bölcsi, ovi, szuperjó iskolák (állami és magán is van bőven), kiváló egészségügyi és úgy általában szociális háló vesz körül, amiről nehéz lenne lemondanom a saját kert kedvéért. Nekünk amúgy nem hiányzik a kert, pontosabban nem a gyerek miatt hiányzik. Mi szeretünk a barátainkkal összegyűlni sütögetni, medencés bulikra járni, szeretnénk kutyát is majd egyszer, szóval nálunk ezek a szempontok azok, amik inkább arra késztetnek, hogy ha költözünk, akkor kertes házba menjünk. De a gyereknek igazából mindegy szerintem. A saját gyerekkoromból emlékszem, hogy bár volt egy hatalmas nagy kertünk, annyit nem voltam kint, mint lehettem volna, miután iskolás lettem meg aztán főleg, pedig medencénk is volt meg minden ilyesmi, én inkább bent aszalódtam a szobámban. Persze lehet, hogy a ti gyereketek nagyon kijárós lesz, de nem tudhatod előre, illetve simán lehet, hogy míg 2-3 évesen nagyon szeret kint lenni, aztán majd iskolás korától kezdve már jobban örülne neki, ha nem kéne egy-másfél órát utaznia a sulihoz, vagy közelebb lakna a barátaihoz, esetleg kamaszként jobb lenne neki, ha kevesebb szervezést igényelne valami programot összehozni suli után a barátaival, mert csak leugranak a sarokra fagyizni egyet. Szóval érted, egy gyerek igényei az idővel is változnak, és amúgy sem tudod előre megjósolni, ezért inkább úgy gondolkozzatok, hogy ti magatok mit akartok, mert végső soron ti lesztek azok, akik ki tudjátok hozni belőle a maximumot.
2021. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük válaszaitokat, így most már könnyebb lesz eltervezni a dolgokat :)
2021. aug. 29. 19:39
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jó a kert, nagyon hiányzik. De kezdő anyaként boldog vagyok, hogy csak 50 nm-t kell rendben tartanom, és nem 100-at plusz kert...

De a kert nagyon kell. Mi tégla lakásban lakunk, közös kerttel, de hát az mégse saját. De a terv a kertes ház, mure suliba mennek.

2021. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Híd alatt!
2021. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!