Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség a gyerekkel szemben,...

Önzőség a gyerekkel szemben, ha megtartom "apa nélkül"?

Figyelt kérdés
Önzőség lenne? persze van apja, csak nem vagyunk együtt.
2021. aug. 29. 20:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
19%
Igen, az. Ráadásul magaddal is kicseszel.
2021. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha képes vagy gondoskodni róla egyedül, akkor nem. Ne arra gondolj, hogy neked kell a gyerek, mert szeretni fog téged és az de jó lesz, hanem hogy el tudod-e látni egyedül, tudsz-e az igényeiről egyedül gondoskodni (értsd: van-e félretett pénzed, van biztos lakhatásod, kész vagy-e rá fizikailag, szellemileg).
2021. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Tudnék róla gondoskodni anyagi és érzelmi értelemben is.

Csak nem tudom a gyereknek mennyire rossz "apa nélkül" felnőni.

Mondjuk az is igaz, hogy vágyom egy kisbabára és nem tudom, hogy lesz.e valaha másik gyerekem.

2021. aug. 29. 20:46
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha megvan a megfelelő anyagi és érzelmi háttered, esetleg segítséged (családod) is hogy normális körülmények között fel tudd nevelni, akkor miért ne tarthatnád meg. De azért nem csak a jelenlegi helyzet számít, hanem tekints kicsit a jövőbe is: bölcsibe tudod-e adni majd h visszamehess dolgozni, nem alkalmi munkákból élsz stb.
2021. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy tartsd meg, ez nem is kérdés, miért lenne már önzőség? Nem annyira fontos a gyereknek az apa. Jó, ha van, de ha nincs, az se baj. Csak az számít, hogy anyagilag bírod-e a terheket, ha igen, akkor szuper, tartsd meg.
2021. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
55%

Megtartod, oké. Te döntésed.

De számolj azzal, hogy a gyerekednek rosszul fog ám esni, hogy annak a férfinek nem kellett, akinek a legjobban kellene szeretnie.

Én tudom, átéltem. Hiába szeretett anyám, hiába volt ott nagyanyám, azért egy apa mégis másabb.


Plusz mivel nem volt apaképem, nem bízom a férfiakban sem. Ez folyton problémát jelentett a párkapcsolataimban.

2021. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%
De nyilván egyesek csak úgy idehányják, hogy nem feltétlenül szükséges apa. Azt se tudják miről beszélnek. Még hogy nem szükséges? Nem vajkrémről meg cipővaxról beszélünk, hogyha van, jó, de ha nincs az se baj.
2021. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%

5ös, tudod te miről beszélsz??

A 6os, 7es jól leírták.

2021. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

Én apa nélkül nőttem fel. A szó technikai értelmében fel lehet nőni apa nélkül is, ahogy anya nélkül is. De nyomot hagy. Aki szerint nem, az valószínűleg még nem ismerte fel, hogy terápiára szorul.


Nehéz ügy, de sosem leszel elég két szülő helyett. És most nem az anyagiakra gondolok. Ez így normális, csak egyesek azt hiszik egy anya képes pótolni egy apát is, de nem képes, hiába szuper anya.

2021. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Miért gondoljátok azt, hogy a gyermeknek nem lesz apja? Engem sem a vér szerinti apám nevelt fel, de mégis úgy szerettem, mintha az édesapám lett volna. Gondolom, a kérdező sem akarja egyedül felnevelni, miért maradna örökre egyedül?
2021. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!