Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz ha csak...

Tényleg ennyire gáz ha csak egy gyereket akarok?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam és még mindig úgy érzem, hogy semmi kedvem elölről kezdeni az egészet. Örülök, hogy végre nem beteges, van munkám. Nem hiányzik megint az éjszakázàs, altatàssal kínlódás stb. Egyre gyakrabban kérdezik, hogy mikor lesz már testvére. Terhességem felét is végig kellett feküdnöm, 3 évig egy éjszakát nem aludtunk végig, belegondolok is rosszul vagyok, hogy elölről kezdjem ezt megint, de közben mégis bánt, mert csak jó lenne neki is tesó.

#Kigyerek, gyerek,
2021. szept. 10. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mért lenne gáz? Úgy kérded, mintha valaki ezt állította volna.

Én soha életemben nem hallottam eféle állítást.

2021. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ehhez senkinek semmi köze. Nem nekik kell kihordani, éjszakázni, ápolni, stb, szóval ezzel ne foglalkozz.

Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy jó testvérek lennének, szóval csak ezért megintcsak ne aggódj.

Harmadrészt ha nem akarod ezt az egészet szívvel, lélekkel, még nehezebb lesz.

Nem gáz, hogy nem akarsz még egy gyereket, aki nagyon akar, szüljön magának, a dolgodba meg ne dumáljon bele.

Meg kell mondani, hogy nem lesz, és pont, nem kell magyarázkodnod senkinek.

2021. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
2-esnél a pont. Egyébként a fiad szeretne testvért?
2021. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem éreztek a partnereddel mindent elsöprő vágyat, hogy újra gyereket akartok, akkor ne csináljátok. Ez a döntés csakis kettőtökre tartozik. Nem kell elszámolnod vele senkinek. Se orvosoknak, se munkaadónak, se a rokonaidnak, se játszótéri anyukáknak, de még a szomszéd Manci néninek sincs beleszólása.
2021. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem akar kistesòt mindig azt mondja ha kérdezem, csak attól félek pár év múlva majd mást mond
2021. szept. 10. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én történetem, hátha tanulságos lesz.


Mindigis 2 gyereket akartam. Férjemmel az volt a "terv" egy fiú, egy lány kb 2 év különbséggel.


2 és fél éves a fiunk. Egy iszonyú jó terhesség volt, egész jónak mondható szüléssel. Babaként egy angyal volt. Tenyleg evett ivott aludt. Bárhova tudtuk vinni barmikor. Szóval nagyon durván jó volt. Én mégis úgy éreztem, én itt megállnék. Nekem ő elég. Hiányzik a felnőtt életem (mármint a munka, vagy beülni egy kv-ra valakivel, vagy ilyesmik). 1éves volt, kezdtem fellélegezni, egyre könnyebb lett minden. Úgy éreztem élek. Azt folyamat mindenkitől hallgattam, hogy jöhet a tesó, vágjunk bele újra férjem is eléggé akarta. Nem mondom azt, hogy én nem, mert ugye 2 volt a terv. Belevágtunk hát újra.

Napjaim vannak vissza szülésig, és én olyan szinten depressziós lettem, elmondani nem tudom.

Ez a terhesség egy pokol. Kb mindenre képtelen vagyok az elejétől, annyira taccsra vágott. Mégjobban hiányzik a felnőtt társaság, a munkám, a régi életem.

Férjem éli világát, neki kb semmit nem kellett feladnia, ahogy a nyomást gyakorló rokonoknak sem. Ugyan úgy dolgozik, emberekkel van, ide oda tud menni.

Én meg itthon fekszek a nyomorommal és a 2évesemmel és utalok mindenkit.


Nemtudom milyen lesz, ha megszületik, bele se merek gondolni.

Ahogy abba sem, hogy újra szoptatás, pelenkázás, éjjelezés lesz az életem.


Lehet önzően hangzik, de ha tudom, hogy így élem meg, eszem ágaban sem lett volna a második sohasem. Persze várom, meg csak a lányomat várom, de valahogy nem tudok neki úgy örülni, mint ahogy a fiunknak. Emiatt meg megszarabbul érzem magamat.

2021. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os válaszoló. Nekem már az első terhesség is ilyen volt. 24. Héttől már nem bírtam dolgozni, folyton keményedtem. Alig találtam munkát is utána mert folyton beteg volt oviba, majdnem 4 évig itthon voltam, teljesen kivoltam. Örülök, hogy végre lett munkám és emberek között vagyok.
2021. szept. 10. 17:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, és érezze magát szarul az, aki egyáltalán meg meri tőled kérdezni. Ugyan nekem nincs gyerekem, de mindenki ismeri ezt a folyamatot: mikor lesz már barátod, mikor lesz lánykérés, mikor lesz esküvő, mikor jön a gyerek, mikor jön a kistesó, jaj, harmadik is lesz? de ugye több már nem kell, a három is milyen sok! mikor mész vissza dolgozni, visszamész dolgozni, és szegény gyerekkel mi lesz most? stb...

Egész egyszerűen ha megkérdezik, mondd azt, hogy magánügy, és reménykedj, hogy észreveszik magukat.

2021. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a te életed, nem másoké. Így érzed jól magad, van férjed, gyereked, munkád. A fiad nem nyaggat testvérért, másoknak meg semmi közük hozzá.
2021. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azokat, akik itt azzal jönnek, hogy a fiad akar-e kistestvért. Szerintem ez nagyon nem így működik. Nem teljesen mindegy, hogy egy 4 éves akar-e kistestvért?! Szerintem azt kellene mérlegelni, hogy pszichikailag, fizikailag és anyagilag tudsz-e vállalni még egy gyermeket. Ha ezek közül bármelyikre is nemleges a válasz, akkor qrvára mindegy, hogy a gyerek, a rokonság meg a szomszéd mit akar. Ami neked a legjobb, az lesz mindenkinek a legjobb. Szerintem a te boldogságod és jólléted szinte egyenlő a család boldogságával.
2021. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!