Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel büntetnétek azt, aki...

Mivel büntetnétek azt, aki passzívan részt vett egy osztálytársa megalázásában, megverésében?

Figyelt kérdés

Szülői értekezleten felállt egy szülő, és elmondta, hogy az ő gyerekét bántalmazzák már harmadik osztály óta, de a fia csak most szólt. Ebben a tanévben (csak másfél hete járnak) 3 fiú belökdöste a szekrénybe a fiút, majd bezárták kulcsra, hogy ki se tudjon jönni, majd az egész osztály (!) ezt szépen végignézte és végig röhögte. Volt, hogy sajtot kentek a tesi zsákjába, ledobták a cuccait az öltözőben, megdobálták szőlővel, megverték az öltözőben, szertárban.

A lányom nem bántotta, de nevetett rajta.

Szülői után felhívtam, hogy mi volt ez. Eleinte azt mondta, hogy ő ott se volt, de aztán elmondta, hogy kik voltak, akik belökték, ki mondta, hogy kulcsolják rá, kizárta kulcsra, kirugdosta a szekrény oldalát, ki volt az, aki kiengedte, kik voltak azok, akik a lábánál fogva húzták a földön. Senki nem szólt, mindegyik nevetett. A lányomat is beleértve.



Én elhiszem, hogy félnek az ilyen gyerekek, hogy kiközösítik őket, de én nem arra neveltem, hogy nézze szótlanul, ahogy mást bántanak, és nevessen egy jót rajtuk. A segítségnyújtás meg nem árulkodás.


2021. szept. 10. 16:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Telefon elvétel.

Nincs játszótér, se barátnőzés.

Bűnösök között cinkos, aki néma.

2021. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Nincs telefon, nincs tv. + alapos fejmosás.
2021. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2021. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Beszélgetnék a gyerekkel. Sokat. Őszintén, én nem látom értelmét a telefon elvételnek meg a szobafogságnak. Ezektől a dolgoktól nem fogja érteni a gyerek, mi a baj azzal, ahogy viselkedett.

Én szeretném tudni, hogy mit érzett a gyerek, amikor végignézte a másik bántalmazását. Egyáltalán felfogta-e, mi történik. Miért nem kelt a bántalmazott védelmére? Miért nem mesélt erről otthon? Miért nem szólt egyetlen felnőttnek sem? Őt nem bántották esetleg? Mit tud, kihez, hová lehet fordulni, ha úgy látja, nem helyes, amit a társai csinálnak? Esetleg valamiért úgy érezte, megérdemelte a fiú a durva bánásmódot? Tudja, milyen súlyos következményei lehetnek az iskolai bántalmazásnak? Én azt gondolom, hogy elég büntetés lesz a lánynak, ha leesik a tantusz, hogy miben vett részt. A lelkiismerete jó ideig nem fogja hagyni nyugodni.

2021. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Fejmosás és közösségi munka! Illetve filmet kell vele nézetni ilyen témában!


Én nem vennék el semmit, felesleges, ez nem sima szabályáthágás, itt önbizalomerősítés kell neki, hogy ki merjen állni, ha látja hogy valami rossz(van neki, vagy inkább viccesnek találta? szerintem utóbbi, csak felmentenéd, hogy a te gyereked nem lehet érzéketlen!), illetve felismerje, ha valami rossz, és több együttérzés legyen benne! Nem kell csírájában elfojtani az agressziót, nem baj az, ha van egy kicsi, ki kell jönnie, de ez túlmegy a határon bőven!


Szóval érzékenyíteni kell filmekkel, testközelben lásson ilyesmit, és persze tudom, hogy erre nincs indok, de ki kell találni miért közösítik ki a srácot, és célzottan arra érzékenyíteni! Lehet furcsa, nem? Nem mintha indok lenne, de akkor vidd szegregált intézménybe látogatni, vagy ha szegény, akkor tessék szegénykonyhán dolgozni.. neked is, vele együtt.


Én valamennyire megértő vagyok ezekkel a dolgokkal, annak ellenére, hogy engem is szivattak éveken át durván, de ők is csak gyerekek, nincs olyan rálátásuk, mint nekünk, és az agressziónak ki kell valahol jönni, ami természetes, hogy van mindenkiben. Jár sportolni? Mit mond, mi baja a sráccal? Milyenek a barátai?(ezt csapatban is kezelni kell, mert egymás előtt villogni akarnak a kicsik is, egymást hergelik)

2021. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Azt meg sokszor a felnőttek sem tudják, hol az a pont, ahol be kell avatkozni. Akkor hogy várjuk ezt egy (kis)kamasztól?
2021. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

Semmivel. Mi a fenét várnál tőle? Hogy lányként ugorjon a fiúk közé és csapjon szét köztük? Vagy hogy nevetgélés helyett fordítsa el a fejét mintha mi sem történne? Esetleg legyen ő a spicli aki árulkodik, hogy aztán esetleg ő legyen a következő áldozat? Őszintén, ezek mennyivel jobbak?

Örülnék neki, hogy nem a gyerekem a bántalmazó és / vagy a bántalmazott. Inkább a tanárokat kellene felkészíteni ilyen helyzetekre és arra hogy ezeket felismerjék időben, a gyerekek figyelmét felhívni hogy nem kell évekig tűrni hanem igenis lehet hozzájuk fordulni ha bántják őket és akkor kapják is meg a megfelelő segítséget. Rendszeresen biztosítanék gyerekpszichológust akihez mehetnek a gyerekek akár kötelező jellegel, szerintem megférje egy rajz szakkör mellett ilyen program is. De nehogymár én oldjam meg más baját, osszak igazságot és a gyerekem bűnhödjön az igazi bűnös helyett azért mert egy kósza vigyort el mert ereszteni…

Elmondanám neki nyilván, hogy ilyet nem csinálunk, ilyenben ne legyen partner és ennyi, megkérdezném hogy akar-e beszélgetni erről akár velünk akár szakemberrel, de szerintem normálisan nevelt, ép lelkivilágú gyerek eleve nem hajlamos ilyeneket elkövetni úgyhogy magyarázni sem kell neki ezt.

2021. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Semmit én sem mert ilyen helyzetben nincs jó reakció mert mindegyik negatív vagy épp negatív vonzata van, ez a rossz az iskolai bántalmazásban, hogy közönsége van és sokszor annak is trauma ez akit nem is bántanak. Elég a gyerekeknek ezt feldolgozni és jó helyre tenni a fejükben, nem kell mellé még egy büntetés is. Vagy te mit tennél ha az utcán látnád ezeket a jeleneteket? Lehet, hogy nem nevetnél mint a gyereked de akkor mégis mit tennél? Na akkor gondolkodj el rajta, hogy egy kiskamasz fejében aki épp a szocializáció közepén jár éppen mi játszódhat le. Sajnálom a fiút, remélem hogy ezután, hogy a szülője kiállt érte megváltozik a helyzete, de szerintem legyél büszke inkább a gyerekedre, hogy nem ő volt az aki miatt az a gyerek nap mint nap szenved, ő nem bánt senkit csak egyszerűen nem jól reagált lányos zavarában. Sokkal inkább kommunikálni kell vele erről ha kell minden nap, mint megbüntetni őt egy rossz reakcióért amit még neki is tanulnia kell, hiszen ez mondhatni egy extrém szituáció, ilyen nyomás alatt még felnőtteknek is nehéz sokszor értelmesen megnyilvánulni.
2021. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Én "gyerekként" szólok hozzá a dologhoz. Nálunk is volt piszkálás, mi szóltunk a dologról. Senki nem tudta meg, hogy ki köppött. Nem tudom, hogy mennyi idős a lányod, de sajnálom, hogy ő nem tudja, hogy mennyire nem helyes az ilyen.
2021. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Büntetni nem büntetném, az akár ellentétes hatást is ki válthat. De beszélgetnék vele a dologról, elérném, hogy megértése, rájöjjön, hogy ez milyen rossz. Filmeket néznék vele. És azt is megértetném vele, hogy akár ő is lehet áldozat, ezért a bántalmazás ellen muszáj fellépni. De az jogos, hogy egyedül kockázatos szembeszállni egy közösséggel, ezért inkább szóljon felnőttnek. Ez nem árulkodás! És nem elég csak vele elbeszélgetni, egyéni szinten persze fontos, de az is fontos, hogy a teljes közösséggel is foglalkozzon szakember.
2021. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!