Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek 2 fia van, de nagyobb...

Akinek 2 fia van, de nagyobb a korkülönbség, eltávolodhat a nagyobbtól érzelmileg a szülő?

Figyelt kérdés
Van, hogy nem egyformán kezelik a két gyermeket a szülők? A kicsivel kivételeznek, a nagyobbnál mindenért felkapják a vizet, mindig ő a hibás? Vagy ugyanúgy kezelik mind a két gyermeket /koruknak megfelelően/ és ugyanúgy szeretik mint, amikor egyedül volt a nagyobbik? Érdeklődve várom a hozzászólásokat, tapasztalatokat. Köszönöm!

#testvérek2
2021. szept. 13. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
10 év van a kettő között. A nagyobb mar nagykorú. Nem volt kivetelezes, rajongok a nagyert (is)
2021. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

"....eltávolodhat a nagyobbtól érzelmileg a szülő?"

"Van, hogy nem egyformán kezelik a két gyermeket a szülők?"


Most erre mit lehet mondani? Igen, van ilyen eset. Meg van, amikor nem így történik.

2021. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 20 év van köztuk.A naggyal ugyan úgy beszélgetek,figyelek rá,aggodom érte.Nyilván nem csecsemő,ezért nem kell annyit foglalkozni vele,de ugyanúgy szeretem mind a kettőt.
2021. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

8 év van közöttük, most 14 a nagy, lassan 6 lesz a kicsi. Nagyon szeretem mindkettőt, de a legőszintébben mondom, hogy perpillanat a kicsihez sokkal több türelemre lenne szükségem, mint amennyi megadatott. Bár most már kezd azért vele is könnyebb lenni.

Egyébként természetesen mindkettőnek vannak meredek húzásai, csak korukból adódóan ezek más jellegűek.

Viszont én kimondottan élveztem, hogy amikor a kicsi született, a naggyal már mindent tök jól meg lehetett beszélni, és hogy másfajta figyelmet igényelt az egyik, mást a másik.

Ha újra kéne kezdenem, most is így csinálnám.

2021. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!