Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nem igaz ez a babona?...

Mennyire nem igaz ez a babona? Van itt olyan,aki 12 hét előtt megvette a baba ágyat? Ha más babona sem igaz, ez miért lenne az ?....

Figyelt kérdés
Ehhez kapcsolódó babona, hogy a baba születése előtt ne vásároljunk semmit a babának és az ágyat is csak a születése után állítsuk fel.

2021. szept. 20. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma már mindenkinek kész a babaszoba a baba születése előtt.

Még az ikrek születése előtt is kész voltunk mindennel, beszereztünk mindent 30. hétre

Pedig féltem, mert van ismerősöm aki az ikerbabáit elvesztette

2021. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok babonás, semmilyen téren. Ezeknek semmilyen tudományos alapja nincs, csak népi hiedelmek, amik leginkább a félelmekre épülnek, ezért tudnak még létezni, mert a félelem nagyon erősen hat ránk, mint érzelem. Esetedben pl abbéli félelem, hogy a szülés előtt történik valami, ami miatt elveszted a babát. Ez így, mint esemény, persze sajnálatos módon bekövetkezhet, de abszolút semmi köze nincs egy élettelen bútor összeszereléséhez. Genetikai, egészségügyi tényezőkhöz inkább. Régen se volt másképp, csak régen nem tudták, ultrahang és egyebek nélkül hogy a magzat fejlődése abbamaradt így elhalt a terhesség, így ráfogták, hogy tuti mert túl korán volt kiságy. De összefüggés akkor sem volt benne.
2021. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

12 hetet azért szokták mondani hogy az az a bizonyos kritikus időszak.

Addig én sem vásároltam. Viszont azután már igen. Mindent megvettünk szépen beosztva hogy ne legyen sok egyszerre.

Most 38+1nél járok és már nagyon várjuk hogy velünk legyen😊

2021. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Egyik babona sem igaz.

Februárra várjuk, de már januárra kész lesz minden, hogy ne akkor keljen kapkodni, ha hamarabb jön.

2021. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem babona, hanem önvédelem.

Ha valami történne, borzasztó látni utána.

12. Hèt előtt gyakori a “valami”

Egèszséges születésnután pedig a legritkább..

2021. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Én a 12 hetes ultrahang után pár nappal vettem meg az első kis bodyt (akkor még uniszexet, mert nem tudtuk a nemét). Azóta sem vittem túlzásba a vásárolgatást, de főleg, mert közben volt egy költözés és nem akartam az előző helyre már vásárolni. A 21. héten vagyok, azt mondta valamelyik nap egy barátnőm, hogy az anyja szerint a 8. hónapig babonából nem lehet vásárolni. Én szó szerint kiröhögtem. A környezetemben egy sor baba született 30., 33. vagy 36. hétre (mindenki jól van 🤍), ha a 8. hónapig nem vásároltak volna, alhatott volna a földön a baba. De hallottam 12., 14., 20., 30. héttel is ezeket, szóval ennyi erővel tényleg csak a szülés után vásároljon az ember…
2021. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6+5 hetes vagyok ma..

De párom szülei, nekik első unoka már 1 évre be raktározták a ruhatárat 😂

2021. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy a 20. hétig nem szándékozom vásárolni. Nem babona. Addig még annyi minden történhet. Utána szépen lassan beszerzünk mindent apránként és berendezzük a babaszobát.
2021. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!