Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a kollégád rendszeresen behozná a munkahelyre a gyereket, amikor beteg, ahelyett, hogy táppénzre menne és otthon lenne vele?

Figyelt kérdés

Többen vagyunk egy irodában, nekem kisgyerekem van, de van pl. kismama is köztünk. Egy kollégánk pedig soha nem megy táppénzre, hanem ha beteg a gyereke, behozza magával.

Főnök nem szól semmit, konfliktuskerülő.


2021. szept. 20. 22:02
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

A munkahely laza, akár otthonról is dolgozhatna ilyenkor. Nagymama két lépcsőházzal arrébb lakik, a család jómódú (nem kicsit), simán beleférne a táppénz neki. Pusztán leszarja, és behozza. Nem, nem gipszelt lábbal, nyilván vírusos betegségekre gondolok.


5-ös, az ilyen önző hozzáállástól tudnék kifutni a világból. Ez pont ugyanaz, amikor valaki lógó takonnyal beviszi a gyerekét oviba, mert Ő nem tud táppénzre menni a kevesebb pénzért. Semmi gond, igaz? Majd megy helyette más. Tehát ha behozzák a gyereket, én elkapom, az teljesen rendben van, hogy én legyek táppénzen, én fizessek egy vagon pénzt a gyógyszertárban és a pénzt leszámítva én legyek szarul. Szerintem is úgy vállalunk gyereket, hogy felkészülünk egy ilyen ritka eshetőségre, hogy olykor fáj a gyerek torka és otthon kell vele lenni egy hetet. Ha egy ilyen összeg kiesése nem fér bele,hogy vesz gyógyszert az ilyen szülő a gyereknek?

2021. szept. 21. 06:54
 12/27 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem felelőtlenség.


A legtöbb munkahely nem tolerálja a táppénzt, az emberek rettegnek táppénzre menni, mert aki sokat esik ki a munkából, kirúgják(nőket gyakran fel sem vesznek). A szr munkahelye kényszeríti erre, tessék összefogni közösen, hogy változás legyen! Gondolom multi, ugye?

2021. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

De az megvan ugye, hogy KÖZÖS a munkahelyünk, tehát az, hogy Ő nem megy, de másokat megfertőz, azzal mások viszont mennek. Tehát a munkáltató szempontjából tökmindegy, ráadásul az én posztom pl. nem helyettesíthető, az övé igen.

Nem multi, egy laza cég, iroda. Nincs semmi gond, szimplán Ő nem megy és ennyi.

2021. szept. 21. 07:22
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező írja hogy otthonról is dolgozhatna, közel a nagyi és van pénzük. Egy ilyen anyagi háttérrel és elfogadó munkahellyel nem jogos hogy beviszi a beteg gyereket.
2021. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%
Én azt sem szeretem ha egészségesen hozza be, gyerek nem munkahelyre való. Betegen meg abszolút ne hozza be.
2021. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Sokszor a multik szarják le a legnagyobb ívben, ha olykor-olykor elmész táppénzre, legalábbis irodai munka esetében. A kisebb cégek tolerálják ezt kevésbé, mert az ő költségvetésüknek fáj ez jobban.

Őszintén megmondom, volt már egy pár munkahelyem az elmúlt 19 évben, de sehonnan nem akartak kirúgni ha beteg voltam. Pedig akadtak köztük elég pszicho helyek is, ami a vezérkart illeti.

2021. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

Beszéljetek a kolléganőddel és a főnököddel is. Ha nem szereti a konfliktus, akkor tuti szólni fog neki. Inkább egy emberrel kerül konfliktusba, mint többel.

Ha nem érti, akkor védőnőt kérdezd meg, hogy ilyenkor ők mit tanácsolnak. Kicsit burkoltan jelented. Ha beteg, akkor otthon kell pihennie és nem egy munkahelyen ülni és gondolom valami kütyüt nyomkod van néz.


Én megértelek, mert ha te nem is kapod el, simán hazaviheted a családodnak. Amikor egy 4 fős család sorra lebetegszik, nem egy élmény. Ráadásul a gyerekek is kiesnek a suliból stb.

2021. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sem tetszene megmondom őszintén!

Nekem is van gyerekem és ha megfertőződöm a munkahelyen mert a beteg gyereket beviszi a szülő akkor nyílván én is elkapom és a gyerekem is.

Azt sem szeretem ha egy felnőtt megy betegen dolgozni.

Példa erre, hogy én telephely vezetőként dolgozom és 100 fős cégnél. Egész nap jönnek mennek az emberek segítséget kérnek. A nagyfőnökhöz óránként bekell mennem. Volt olyan dolgozónk aki covidosan jött be dolgozni mert csak taknyos volt meg köhögött. Amikor pozitív lett a tesztje két hétre bezártuk a céget ami nagy bevételkiesés lássuk be. Mivel közös az étkező és a mosdók a 100 főből 32-en elkapták egy beosztott bele is halt.

De volt olyan anyuka is akinek a fia hányás hasmenésben volt éppen amikor beakarta hozni a munkahelyre mert nem tudta megoldani máshogy. Nem engedte a vezetőség mert mindenki elkapta volna amilyen gyorsan terjed.

Ha beteg a gyerek maradjon otthon a szülő.

Én is itthon vagyok most a beteg gyerekemmel homeoffice-ban.

2021. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%
Engem nagyon zavarna, főleg, ha nem olyan a munkahely, hogy bezárkózik a gyerekkel a saját irodájába és ott vannak végig. És nem kifogás, hogy a tappénz kevés. Akit megfertőz, az is elmegy tappenzre, és neki is kevés lesz, csak azt nyilván lesz*rja az ilyen ember. Aki fertőző beteg, az legyen otthon, ennyire egyszerű.
2021. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a többség így gondolja és nem én vagyok ufó.

Ez a kolléga és a férje (Ő is ott dolgozik) a főnök kedvence, ha szólnánk a főnöknek, az lenne, hogy őket támadjuk. Elég sakk-matt helyzet.


Amúgy a kollégáim dettó ilyenek. Múltkor az egyik annyira beteg volt, hogy mondta, hogy megy haza, csak még elintéz pár dolgot. Ott be is szóltam, hogy ja, előbb még lefertőzöl mindenkit. Így is lett, mindenkin végig is ment (kis létszám amúgy).

Következő héten jött röhögve, hogy ne elkaptad? Mondtam, hogy igen, el. Akkor még Ő volt megsértve. Hát bocsánat, hogy nem ápolom még az Ő lelkét.

2021. szept. 21. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!