Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a hátránya annak, hogy...

Mi a hátránya annak, hogy valaki fiatalon szül (20-25 év között)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 22. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Az a probléma, hogy fiatal. És aki fiatal, az változik.


Mondjuk hogyha egy párkapcsolatot nézünk: 21 éves lány összekerül egy 23 éves fiúval, 2 év múlva gyereket vállalnal, akkor 23 és 25 évesek lesznek. Ha fiatalon kerülsz össze valakivel, akkor azzal az a gond, hogy változol. De nem biztos, hogy úgy változol, hogy azt a másik fél is elfogadja. Lehet, hogy 21 évesen menőnek tartod, hogy összejöttél a fősuli legjobb pasijával, de 23 évesen már nem biztos, hogy olyan jónak gondolod. És akik nem illenek össze, azok nem fognak egyedül maradni, a gyerek a lány nyakán fog maradni.

2021. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi idős korára az embernek még nem feltétlenül van meg az életében az a stabilitás - mind érzelmi, anyagi stb. értelemben, ami megalapozhatja a gyerekvállalást is. Szóval nem biztos, hogy ennyi idős korára az embernek van egy gyerekvállalásra kész kapcsolata és egzisztenciája (pl. van-e tartalék, keresnek-e annyit együtt, keres-e majd egyedül annyit hogy adott esetben egyedül is fel tudja nevelni a gyereket, megoldott-e a lakhatás stb., stb.), lehet még lennének más tervei is amiket gyerek mellett nem lehet vagy sokkal nehezebb megvalósítani (pl. tanulás, karrierépítés, hobbik, szociális élet stb.) és nem biztos, hogy az ember már felkészült a gyerekvállalásra annak minden velejárójával együtt (pl. valóban komolyan gondolja és nem csak egy hirtelen vágy, el fogja tudni látni a gyereket, bírja érzelmileg, el tudja fogadni a lemondásokat stb.). Például én mindig fiatalon szerettem volna gyereket vállalni, viszont ez reálisan nézve nem lesz megvalósítható, mert előreláthatóan 25 évesen végzek majd az egyetemen, utána fogok majd csak elkezdeni főállásban dolgozni és önállósodni, jelenleg nincsen és nem is volta normális tartós komoly párkapcsolatom, mindenképpen szeretnék még pár évet dolgozni a szakmámban (egy nőnél szerintem ez külön kérdés, hiszen a szüléssel gyakorlatilag félbeszakítod a karriered és utána egy gyerekkel nem könnyű folytatni/újrakezdeni, pályakezdőként kezdeni pedig pláne nem), a saját lakás egyértelműen egy lehetetlen vállalás lenne stb., tehát maximum ilyen 30 éves korom környékén tartanám reálisnak legkorábban.
2021. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Én nevelési kérdésben látom, hogy a fiatalon lett szülők nem igazán összeszedettek, nem következetesek, sokkal hullámzóbbak a nevelésben. Persze tisztelet a kivételnek.

Én 26 évesen szültem és 31 évesen sokkal érettebbnek érzem magam nevelés és úgy az egész gyerekvállalás terén. Jobban kiállok magunkért, jobban adok a saját szavunkra, minthogy megfelelni akarjak másoknak.


De mint mondtam, tisztelet a kivételnek.

2021. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez a saját és párod szellemi érettségétől is függ. Az, hogy ki, mikor szeretne gyereket vállalni saját maga döntése. Van aki még 30 évesen sem érzi magát készen arra, hogy gyermeket vállaljon.

Én amikor megismerkedtem a férjemmel 16 éves voltam, ő 18. Nem voltam még 17, amikor összeházasodtunk (tudom húúú, de korai, nem tartom annak). Mi mindketten úgy tartottuk, hogy korán szeretnénk babát, amilyen hamar csak lehet, ezt még talán az ismerkedés alatt kiveséztük. 20 éves koromra mindkettőnknek fix munkahelye volt (nincs egyikünknek sem diplomája, csak érettségi, viszont jól keresünk) saját házat vásároltunk (méghozzá a családtól távol, másik országban / ez itt magyarország, mielőtt még valaki azt mondaná, hogy külföldön könnyebb). Sajnos 3 vetélésen vagyok már túl, most 26 évesen vagyok terhes megint.

Nem gondolom, hogy bármi hátrányunk származna abból, hogy ilyen korban fogok szülni, sőt már jóval hamarabb is jöhetett volna.

A másik példa, hogy rokonságunkban van egy pár, a nő nagyon korán szült, 17 évesen, van már 3 gyerek. Apa dolgozik, de egyedül nehéz eltartani egy 5 fős családot úgy, hogy egyedül keres. Megvannak, 12-13 éve együtt vannak, szeretik egymást, viszont vannak anyagi problémáik néha.

Ha meg van alapozva a jövő és el tudjátok látni a babát, magatokat nehézségek nélkül, illetve jó a kapcsolat köztetek, nem hinném, hogy bármi hátrány adódna abból, hogy korán szül valaki.

2021. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Hogy fiatal, éppenhogy felnőtt, lehet még iskolába jár, vagy épphogy végzett. Még biztosan nem áll egy ennyi idős ember a saját lábán, nincs egzisztenciája, talán saját magát sem kellett még sosem ellátnia.


Sokan mondják, hogy bezzeg régen mennyivel érettebbek voltak az emberek, hát ezzel marhára nem értek egyet. Pontosan ugyanazon járt egy akkori 20 évesnek az esze is, mint egy mainak, csak nem volt alternatíva. Anyósom Erdélyből jött, akkoriban az volt a szokás, hogy egyetem alatt aki csak tudott, megházasodott, és többeknél gyerek is született - nem azért, mert akarták a gyereket, hanem mert a védekezés nélküli szexuális életnek ez lett a következménye. Hát amiket anyós mondott, most nem azért, de ott szó nincs érettségről. Eleve sok esetben nem is ők vigyáztak a babára, hanem amikor csak lehetett, passzolták le akár az első szembe jövő Náncsi néninek is, mivel ők ugye egyetemre jártak (de ha már itt tartunk, anyósom a 2. gyerek után is 4 hónappal szülést követően már dolgozott, anyukája 2 hónapra (!) rá már praktizált, mint orvos, addig a babára valami ráérős vénasszony figyelt, esetleg bent volt a rendelőben).

Anyósom szülei mindent orvosi szemszögből közelítettek meg, teljesen elnyomták benne az anyai ösztönt, akkor szoptatott, amikor a szülei utasították (nyilván ennek eredményeként hamar el is apadt a teje), nem volt egy önálló gondolata sem, ha anyukája azt mondta, hogy most azért sír, mert ez és ez, akkor elfogadta, nem jutott eszébe, hogy esetleg magától találja ki, pláne megoldást keressen rá.

Én nagyszerűnek találom azt, hogy manapság a gyerekvállalás kitolódott, egyre többen szülnek úgy, hogy előtte már dolgoztak, önellátóak, nem szorulnak segítségre. A gyerek vágyott lett, nem csak úgy esik az égből, mint anno, így az emberek próbálnak foglalkozni is vele, szeretik őt.

2021. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
19 éves korom óta vagyok a gyerekeim apjával. 22 és 24 évesen szültem, most 28 vagyok, egyelőre nem látom hátrányát. Szakmám van, hamar kezdtem dolgozni, most saját vállalkozásom gondolkozom.
2021. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Hátránya nem nagyon van, előnye annál több. Amiket hátránynak írnak azok 30-40 évesen is lehetnek.

Pl van aki még 40 évesen is a hiteleit nyögi...

2021. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
20-25 között meg hitelt se kapsz lol
2021. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon kevés ennyi idős van, akinek van több éves munkaviszonya, stabil párkapcsolata, saját lakása, háza, vagy tudna albérletet fizetni, és éretten is gondolkodik. Szóval a hátránya, hogy nincsenek meg a gyermekvállaláshoz az alapok. Persze vannak kivételek, de ők vannak kevesebben.
2021. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Úgy látszik valaki nem szereti azokat, akik korán szeretnének babát, mert csak azokat a válaszokat pontozták le😅
2021. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!