Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg az anyák...

Miért nem érti meg az anyák többsége, hogy a kötődő nevelés, igény szerinti szoptatás, együtt alvás, hordozás nem mindenkinek válik be és nem mindenkinek megfelelő?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 18:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Aki azon a szinten van, megérti, aki pedig nincs, nem érti. A fontos az, hogy te hogyan reagálsz rá. Akivel lehet kommunikálni értelmesen, az meghallgatja, hogy te mit gondolsz, akkor érdemes beszélgetni. Aki pedig nem ilyen, azzal nem kell elkezdeni beszélgetni erről, mert teljesen eredménytelen lesz. Nekem 10+ év után ennyi a véleményem az anyák közötti beszélgetésekről. Van, akinek csak mosolygok, bólogatok és sok dolgom lesz hirtelen, és elköszönök, és van, akivel eszmecserét lehet folytatni ténylegesen tapasztalatok alapján.
2021. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
37%
Mert most ez a menő, meg mert a WHO meg Vekerdy (aki egy napot nem maradt otthon a gyerekével, és az apasága kimerül abban, hogy leviszi a játszótérre a gyerekeit, oszt cső) ezt fújja napi 24-be.
2021. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
67%

Vekerdy már nem él, ezért legfeljebb múlt időben mondhatod ezt, hogy fújja napi 24-ben. Sokat beletett abba, hogy tanítsa az anyákat, irónia mellé odateheted azt is, hogy "köszönöm szépen". Attól, hogy nem volt főállású anya, még tudhatott többet, mint egy főállású anya.


Ettől függetlenül nem kell mindenkinek szentírásként követnie, mert első az anya és a baba viszonya, jólléte, harmóniája, csak nem szeretem, ha valaki lenéz egy szakembert azért, mert ő maga nem bírja hozni azt a szintet, amiről ő beszél.

2021. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%
Mert minden kötődő nevelésnek számít onnantól, hogy nem hagyod a gyereket ordítani naphosszat, már felvilágosítottak. Mindenbe belemagyarázzák, hogy kötődően nevelsz, elég hozzá szimplán nem leszarni a gyereket úgyhogy ráhúzzák mindenkire vagyis mindenkinek jó, miközben a valóságban ezek a marszupilami mindent együtt majom anyák azok akik ezt hirdetik, senki más, mindenki más csak normálisan, legjobb tudása szerint gyereket nevel és nem kategorizálja be magát, de nekem már azt is megmondták, hogy a kötődő nevelés az igazi tudományos alapokon nyugvó gyereknevelés, ami csak jó lehet! Fogadd el, nem kell velük foglalkozni mert csak felmegy a pumpa az agresszív marhaságaiktól. Nevelj belátásod szerint, nem kell semmilyen elv alá tartozni, csináld azt ami nektek bejön,
2021. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább azt mondanám, hogy nem mindenki tudja megcsinálni, mivel rengetg buktatója van. Többek között a legnagyobb a saját mintáink és ezáltal hitrendszerünk. Szerintem a válaszkész neveléshez szükséges egy olyan mélységű önismeret, ami nagyon sok munka árán szerezhető meg.

Én megmondom őszintén, túl akarok lépni a szüleim tekintélyelvű nevelési elvein. Így a válaszkész nevelés elvei mellett tettem le a voksom. Ennek ellenére sokszor köszönnek vissza olyan szituációk és mondatok, amiket nem szeretnék. Illetve tudatosan figyelek, de 0-24ben nem megy.

Aki meg csak az együttalvással, hordozással és iszsz-sal azonosítj a válaszkész (kötődő) nevelést, az nem érti a lényegét. A felsoroltak nem a lényege, hanem max hozzákapcsolható eszközök. De maga a válaszkészség sokkal másabbról szól. Egy mentálisan egészségesebb, boldogabb gyerek felnevelése, mint amit a mi generációnk kapott.

(de azt meg látom, hogy itt meg divat "nem hinni" a pszichológia létjogosultságában, ami alapján a válaszkész nevelés működik)

2021. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen ősanyáknak megnézném majd 10 év múlva a gyerekét.

Egyébként engem is nagyon bosszant. A védőnőm is ilyen. Amikor terhes voltam hozta a mindenféle prospektusokat, hogy hordozókendő meg együttalvás meg ilyen szarságok. Amikor mondtam neki, hogy én nem szeretném, ha a gyerekkel egy ágyban aludnánk, akkor teljesen kiakadt, és megkérdezte, hogy mégis mi a fenének akartam én gyereket, ha a férjemmel szeretnék lenni, akkor nem kell gyerek! Na, onnantól nem mondtam neki semmit. Csak bólogattam, ha mondott valamit. De aztán megtudtam, hogy ő az egyetemen esett teherbe, apuka lelépett, ő megszülte, a gyerek 1 éves korában visszament tanulni, és a nagymama nevelte a gyereket. Hát, nem tudom, azért ennél én közelebb voltam a gyerekemhez a szomszéd szobában, és nem az ország másik felében. De gondolom, hogy a saját elcseszett élete miatti keserűség szólt belőle.

2021. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
80%

De mi nem válik be? Szerintem ezek a divatos (sznob) kifejezések két szóban megfogalmazhatóak általában és szinte minden anya betartja őket, aki egy kicsit is normális, pl. valószínűleg minden anya csinál valamit ha sír a babája (hivhatjuk úgy válaszkész nevelés, csak minek). Hordozás: ha úgy nem bőg a baba, akkor jó megoldás magadra kötni.

Én egyébként semmit nem tudtam ezekből betartani, ágyban feküdtem hónapokig szülés után és semmi baj nincs a kötődésünkkel, sőt. Lehet, hogy egy csecsemő is megérti, hogy az anyja nem tudja minden nyikkanására a mellére rakni, nálunk ez semmi gondot nem okozott.

2021. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
86%

Itt a gyakorin én is inkább a fordítottját látom. Mintha az anyukák fóbiásan félnének attól, hogy valaki az orruk alá akar dörgölni valamit. Akkor is, ha az illető tényleg csak segítő szándékkal elmeséli, neki mi vált be.

Szerintem mindkét "táborban", és a szürke zónákban :) is vannak olyanok, akik a saját igazukat hiszik mindenhatónak. De ez nem gyereknevelési stílus vagy hitrendszer, inkább személyiség kérdése. ...Legyen már annyi önbizalmunk, hogy ne lássunk azért mindenben hittérítést és versenyt. Ha meg az, hát lelke rajta, írd meg neki, hogy te nem így akarod csinálni, mert mások a szempontjaid, aztán ne beszélgess vele.

2021. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem rég rossz ha valaki bármilyen elv mellett leteszi a voksát, ha valakinek mindenféle támaszték kell ahhoz, hogy gyereket neveljen, az ilyen bizonytalan szülőkkel fogja a gyerek feltörölni a padlót később. Határozottnak kell lenni és érzésekkel, szeretettel, türelemmel kell gyereket nevelni, a gyerekre és a családra saját igényeket szabni, saját rendszert kialakítani ami mindenkinek megfelel és nem kell ezt sehogy sem hívni.
2021. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Úgy könnyű Vekerdynek is okoskodni, hogy azt se tudja mi fán terem a gyereknevelés.
2021. szept. 24. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!